Вонземјани, НЛО...

Верувате ли дека постојат вонземјани?

  • Да

    Гласови: 1.725 79,2%
  • Не

    Гласови: 452 20,8%

  • Вкупно гласачи
    2.177
Член од
29 јули 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
И кеде се де ајде??????????
бил некој на кафе со нив ??????
било што????????
било каде и да има вонземјани ние ВРЕМЕНСКИ се разминиваме со нив така да тие за нас не постојат исто како и ние за нив:vozbud:
а тоаа дека имало па немало па ваму се па наму се ПРИКАЗНИ за да се видиме на телефизија и ништо повеке
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
И кеде се де ајде??????????
бил некој на кафе со нив ??????
било што????????
било каде и да има вонземјани ние ВРЕМЕНСКИ се разминиваме со нив така да тие за нас не постојат исто како и ние за нив:vozbud:
а тоаа дека имало па немало па ваму се па наму се ПРИКАЗНИ за да се видиме на телефизија и ништо повеке
Зошто па си сигурен дека се разминуваме, може имало некои кои тргнале пред милиони год и баш сега во ова време и простор се тука со нас.
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Кој 4овек на оваа денешница може да каже се шо има и шо нема во вселената ..
никој од луѓето и машините коишто ги прават Американците и Русите не стигнал подалеку од Марс .. да бидеме реални .. уште колку за истражување има во вселената ... или пак поубаво би зву4ело Колку проценти од вселената е откриена од луѓето ?? Некој да каже ?? Така да за тие што гласале дека не постојат вонземјани мислам дека е безмислено да зборат за тоа, Дека не постојат вонземјани неможе да потврди никој .. на нам ни само останува да си ги живееме нашите напатени животи и да 4екаме да видеме шо како ... а за тоа дека не посетуваат лета4ки објекти ... од кај да знам .. ако го видете бројот на луѓе пред десетина-давесет години колку луѓе се изјасниле дека виделе НЛО сега помножете го со 10000 :)P) и ќе го добиете вистинскиот број ... дали луѓето стварно гледаат најразли4ни лета4ки објекти или манипулираат со јавноста (што за мене е пореално ) незнам ... па и можда луќето стварно виделе..
Додека не видам и јас не верувам.. но нашите достигнување во вселената не се доволно јасни и уверни за да прааеме муабет за тоа шо се има и шо се нема... толку од мене .. позз :helou::helou:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.448
Поени од реакции
7.926
Кој 4овек на оваа денешница може да каже се шо има и шо нема во вселената ..
никој од луѓето и машините коишто ги прават Американците и Русите не стигнал подалеку од Марс .. да бидеме реални .. уште колку за истражување има во вселената ... или пак поубаво би зву4ело Колку проценти од вселената е откриена од луѓето ?? Некој да каже ?? Така да за тие што гласале дека не постојат вонземјани мислам дека е безмислено да зборат за тоа, Дека не постојат вонземјани неможе да потврди никој .. на нам ни само останува да си ги живееме нашите напатени животи и да 4екаме да видеме шо како ... а за тоа дека не посетуваат лета4ки објекти ... од кај да знам .. ако го видете бројот на луѓе пред десетина-давесет години колку луѓе се изјасниле дека виделе НЛО сега помножете го со 10 и ќе го добиете вистинскиот број ... дали луѓето стварно гледаат најразли4но лета4ки објекти или манипулираат со јавноста (што за мене е пореално ) незнам ... па и можда луќето стварно виделе..
Додека не видам и јас не верувам.. но нашите достигнување во вселената не се доволно јасни и уверни за да прааеме муабет за тоа шо се има и шо се нема... толку од мене .. позз :helou::helou:
site kosmonauti sto se bile po vselenata na nekoi letovi znaat deka ima vonzemjani.... a nekoi od niv i javno go iskazale toa... taka da nikako ne vlijaat amerikancite i rusite vrz naseto mislenje... sekoj covek sto malku logicki razmisluva(bez nikakva pomos od nisto) ke dojde do soznanie deka ne e mozno da sme sami vo vselenata....
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
site kosmonauti sto se bile po vselenata na nekoi letovi znaat deka ima vonzemjani.... a nekoi od niv i javno go iskazale toa... taka da nikako ne vlijaat amerikancite i rusite vrz naseto mislenje... sekoj covek sto malku logicki razmisluva(bez nikakva pomos od nisto) ke dojde do soznanie deka ne e mozno da sme sami vo vselenata....
Епа јас шо зборам од преека.... да помислеш 5мин шо како .. ќе ти светне сијалицата одма .. дека МОЖДА има и друга интелигенција во вселената .. не реков јас постојат или не .. само кажав дека не е ништо докажано.. космонаутите за коишто зборуваш можда стварно виделе .. којзае .. мојот коментар главно беше за оние кои гласале за тоа дека нема вонземјани ... инт итн ... бидете поздравени ... :helou:
 

Son.Of.Macedon

Македонист
Член од
28 јули 2008
Мислења
107
Поени од реакции
1
Iako sum nov znam deka postojat vonzemjani site fakti bea izneseni od strana od britanskata vlada koi se kriele mnogu godini vo tajnost

Како мислеш нов ??? и од кај си толку сигурен дека постојат вонземјани ..... ги виде ли ?? шо како ??
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Мора да ги има.Кој знае колку сончеви системи слични на нашиот има на трилијарди млечни години од нас.
 
Член од
2 август 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
кога ќе почне на светов да не се крие ништо тогаш ќе мојме да утврдиме, а сега додека гледаат се повеќе да скријат све и сешто само ќе нагаѓаме
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
кога ќе почне на светов да не се крие ништо тогаш ќе мојме да утврдиме, а сега додека гледаат се повеќе да скријат све и сешто само ќе нагаѓаме
Па нормално секој сака да ја дознае вистината, ама замисли излегува Буш и официјално пред сите признава дека летачки чинии секојдневно не посетуваат!!!
Мислиш ли се ќе си остане како порано... На некои луѓе ќе ги фати паника па можеби ќе крадат ќе убиват...итн
Има веќе сум слушнал организација на жени се осигурени да не ги киднапират вонземјани...
Сум слушнал и некои почнале да живеат под земјата плашејки се од инвазија од вселената.
Секакви примери има... И јас сакам да ја дознаам вистината ама сигурно оти нема да доживеам Буш или некој друг американски претседател јавно тоа да го признае, така да секогаш ќе мораме да нагаѓаме...
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Секакви примери има... И јас сакам да ја дознаам вистината ама сигурно оти нема да доживеам Буш или некој друг американски претседател јавно тоа да го признае, така да секогаш ќе мораме да нагаѓаме...
Не вели двапати.
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Па нормално секој сака да ја дознае вистината, ама замисли излегува Буш и официјално пред сите признава дека летачки чинии секојдневно не посетуваат!!!
Мислиш ли се ќе си остане како порано... На некои луѓе ќе ги фати паника па можеби ќе крадат ќе убиват...итн
Има веќе сум слушнал организација на жени се осигурени да не ги киднапират вонземјани...
Сум слушнал и некои почнале да живеат под земјата плашејки се од инвазија од вселената.
Секакви примери има... И јас сакам да ја дознаам вистината ама сигурно оти нема да доживеам Буш или некој друг американски претседател јавно тоа да го признае, така да секогаш ќе мораме да нагаѓаме...
Не вели двапати.
Не повторувам двапати :) Тоа секој мислев на сите американци а не реков за мене :) :smir:
 

candybabe

~ПЛАВУШКА~
Член од
16 јули 2008
Мислења
588
Поени од реакции
9
dadada...veruvam ...ama sigurno ne 100% zatoa sto ipak ne e se do tolku verojatno neli...
 

Alien_sr

Ultimate Survivor!
Член од
14 мај 2007
Мислења
2.971
Поени од реакции
143
Еве од мене неколку слики што мислам оти е 100% монтажа.




 

Kajgana Shop

На врв Bottom