Камери во автомобилите

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување

Дали сте за камери да има во секој автомобил

  • За

    Гласови: 69 85,2%
  • Против

    Гласови: 8 9,9%
  • Воздржан

    Гласови: 4 4,9%

  • Вкупно гласачи
    81
L

.Lost Angel.

Гостин
Подолго време се мислев на оваа тема да ја отворам и еве денеска се потсетив да ја отворам.

Инаку сите знаеме какви се работите во сообраќајот во Р.М казна ќе ти пишат и после ќе ти бараат мито и сл. или пак ќе те казнат за нешто што скоро и да не се случило и уште многу други случки но понекогаш некои работи и не можат да се докажат и затоа најдобро за сето тоа според мене се камерите кои според мене би требало да има закон со кој во секој автомобил да има камера а при тоа владата да даде пола пари за камера и за сите трошкови. Според мене мислам дека ако има камери во секој автомобил дека многу работи ќе се решат со тоа како најголемото нешто е митото.


Што мислите за овој предлог?

 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
дали знаете каде можат да се купат таквикамери во Макеоднија за пристојна цена
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.271
Поени од реакции
3.628
Подолго време се мислев на оваа тема да ја отворам и еве денеска се потсетив да ја отворам.

Инаку сите знаеме какви се работите во сообраќајот во Р.М казна ќе ти пишат и после ќе ти бараат мито и сл. или пак ќе те казнат за нешто што скоро и да не се случило и уште многу други случки но понекогаш некои работи и не можат да се докажат и затоа најдобро за сето тоа според мене се камерите кои според мене би требало да има закон со кој во секој автомобил да има камера а при тоа владата да даде пола пари за камера и за сите трошкови. Според мене мислам дека ако има камери во секој автомобил дека многу работи ќе се решат со тоа како најголемото нешто е митото.


Што мислите за овој предлог?

Истото што го пишав 20 минути во другата твоја тема за сигурностни начини во автомобилите.
јас повеќе би сакал видео камери како во русија што е законот. таму нема братче беше црвено беше дај остај во таа кафана 1000-2000ден за да не пишав 300Е....
Бар да не го пишеше она подолго време се мислам за темава немаше да сетам ништо...
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Истото што го пишав 20 минути во другата твоја тема за сигурностни начини во автомобилите.

Бар да не го пишеше она подолго време се мислам за темава немаше да сетам ништо...
Се мислев да ја отворам уште одмна а денеска ти ме потсети со твоето мислење :)
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
10
Купив камера преку ebay за 26$. За толку пари е предобра. Ама ова е најевтината варијанта.
Има камери на ebay и слични страници за до 100$ кои се со многу добар квалитет на снимката.
Бев инспириран од видеа како погоре споменати и мислам дека вреди да ја платиш многу поскапо затоа што само еднаш да ти помогне веќе си ги вратил парите:) .
Камерата ја користам 5-6 месеци ама сеуште ниеден интересен запис.
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
А што викаш за подкожни гпс локатори и така одма да се знае после злосторство кој е.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Истото што го пишав 20 минути во другата твоја тема за сигурностни начини во автомобилите.

Бар да не го пишеше она подолго време се мислам за темава немаше да сетам ништо...

Не ги потценвај Вардар осигурање и покрај камера ќе ти изват дека не треба да плаќаат
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Не ги потценвај Вардар осигурање и покрај камера ќе ти изват дека не треба да плаќаат
По судска постапка ем ке ти платат оштета ем трошоците ке ти ги платат :) :)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Купив камера преку ebay за 26$. За толку пари е предобра. Ама ова е најевтината варијанта.
Има камери на ebay и слични страници за до 100$ кои се со многу добар квалитет на снимката.
Бев инспириран од видеа како погоре споменати и мислам дека вреди да ја платиш многу поскапо затоа што само еднаш да ти помогне веќе си ги вратил парите:) .
Камерата ја користам 5-6 месеци ама сеуште ниеден интересен запис.
дај линк од тие што мислиш дека се со подобар квалитет
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
колку што знам ги има и тука, ако не во бугарија и тоа за цена 30-50 евра. нормално квалитетот е просечен. но како и да е, не се скапи. а ако сакаш, стави си и од 500 евра, нели? а дека е добра идеја, не мора закон да има, едноставно сам стави си готова работа. кој може да ти забрани такво нешто? да, некој ќе каже дека има врска со законот за заштита на приватноста и сл. но кога би дошло до некое спорење, најмал проблем би било тоа со заштитата на приватноста. сепак криминал ќе спречиш. големо ЗА камери во кола (y)
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Анкетава ми изгледа како семафорот во парламентот :pos::pos:
 
Член од
8 ноември 2010
Мислења
22
Поени од реакции
10
дај линк од тие што мислиш дека се со подобар квалитет
Побарај на ebay.com, alibaba.com, bestbuy.com и слично. Важно е во карактеристиките на камерата да бараш да има голема резолуција, поголем агол на снимање, опција за ноќно снимање, сензор на движење. Оние евтините снимаат супер преку ден кога е сончево ама квалитетот е слаб кога е темно или светлоста е намалена.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
97
Поени од реакции
21
Побарај на ebay.com, alibaba.com, bestbuy.com и слично. Важно е во карактеристиките на камерата да бараш да има голема резолуција, поголем агол на снимање, опција за ноќно снимање, сензор на движење. Оние евтините снимаат супер преку ден кога е сончево ама квалитетот е слаб кога е темно или светлоста е намалена.
ok
 

Kajgana Shop

На врв Bottom