Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Да можевме да бираме немаше да избереме подобро коло за нас.Резултативе ни се поклопија и сега се отвара пат за тоа 3то место кое на почетокот на сезоната изгледаше апла недостижно.Сега ни следува меч на гости кај Рома и според многумина овој меч мора да се добие за да се вклучи Милан уште посериозно во трката за местото што води во ЛШ но јас би рекол дека за тоо место многу побитни ќе бидат оние мечеви што следат после нова година.Не дека не е важно како ќе заврши утакмицата со Рома но после оваа тешка утакмица ни следат оние ‘‘лесните‘‘ и играме со Сиена (дома), Сампдорија (гости),Болоња (дома),Аталанта (гости),Удинезе (дома),Каљари (гости), Парма (дома) и ако тука направиме серија како оваа што ја направивме после дервито со Јувентус и те како ќе се замешаме во битката за 3то место,а ништо чудно и да излеземе како 2ри под услов овие сите да ги добиеме.На почетокот со на првенството баш со овие екипи изгубивме бодови но тогаш бевме жива мизерија и на ништо не личевме,а сега е сосема друга ситуацијата и се надевам дека од утакмица во утакмица ќе играме се подобро и подобро.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Робињо изгледа и дефинитивно си оди и му кажал на Алегри само се чека правата понуда,овој Ваис го договориле веќе уште со Пескара да се договорат ако го дадат во Јануари за 3м додека ако не прифатат летоска ќе го дадат без пари..по се изгледа лесно ќе се следи пошто менаџер му е Мино :)
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Мене лично, од ова што го видов денеска и од тоа што го прочепкав по нет, овој Вајс уопште не ми се свиѓа као играч. Не можам да му ја дефинирам позицијата на терен, не му гледам место кај нас во екипа. Не сакам играчи на кои прва особина им е брзината, а после неа им е се друго. Ме потсеќа на Абате. Позицијата најверојатно му е лево во среден ред, тоа е истото што Абате го играше пред да го направиме бек. Оние кои ги викаат winger. Само што Абате беше десно.

Ако го земаме за да игра лево крило - таму го имаме Шарави, а као негова замена Емануелсон, кому тоа е официјална позиција. Не знам зошто би го земале Вајс во екипа.

Утакмицата денеска си беше прича за себе :pos: Шарави и Де Шиљо стандардно најдобри на терен, а се подобруваат игрите и на Ночерино и Пацини што ни е од исклучително значење.
Точно се виде дека на Боатенг му треба седнување на клупа, за кога ќе влезе да почне посериозно да игра и да има посериозен пристап на утакмицата. Лошо му делува целовремен првотимски статус.
Расте Милан, колку што може да расте и се надевам на добри инвестиција-две во јануари за да можеме да бидеме колку-толку постабилни.
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
И наскоро змејот на Ниновиќ ќе биде ослободен ...
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Какви 3 мил за Вајс бе ќе им го дадат Траоре и завршена работа. Нашите така лесно не даваат 3 мил. :D

:icon_lol:
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Juве му го раскинале договорот на Лусио, не би било лошо да се земе у Јануар, на некој договор до крај на сезона па ако се покаже може да му се продужи после на уште сезона две...

Балотели го тужи Ман Сити што го казниле со 340.000 фунте за недисциплина :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Шо бидна со собиранката бе или ко по обичај сите се испедерчивте? :D
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Јас ви реков...што е до мене јас сега би се договарил конкретно и ќе го испочитувам договорот.. Ајде изјаснете се дали и како ви одговара..

Мене ми одговараат следниве датуми...

6 јануари против Сиена; 9 јануари против Јувентус; 13 јануари против Сампдорија.

За било кој од овие датуми да се договориме, јас таму ќе бидам. :)
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.862
Поени од реакции
23.179
Со Јувентус може, барем да биде дерби, јес да е куп ама би требало двете екипи да играат со прв состав
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.370
Поени од реакции
25.099
Ние провинцијалциве стап што ќе сме јануари скопје... Ако има некоја иницијатива за симболичен собир против Рома, јас сум за. Еве и Boom Shaka Lakka ќе го поканиме за да му ја гледаме фацата кога ќе им испоплескаме 3-4 гола :icon_mrgr:
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.798
Sabota 20i45 e so roma? Ja se prijavuvam pa makar bile i samo 3ca,piši mi pp dzimej ako si siguren..

Za u januari ke se dog naknadno.
 
Член од
14 октомври 2007
Мислења
2.674
Поени од реакции
2.731
Ок, може... оквирно, нека биде 9 јануари со Јувентус, кој ќе биде во можност нека планира дека тогаш ќе имаме собиранка.. Верувам дека Спорт Клуб ќе ја даваат, така да, нема ваљда да биде проблем за преносот и местото. Дотогаш ќе се договориме поконкретно, ама нека стои 9 јануари као скоро сигурен датум...

Сите што можат, поканети се.. :)
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Гледав сеа на ЕуроСпорт топ 10 најдобри голови досега во ЛШ. Од нашиве Шарави 5-6 мислам и Мексес со преубавиот гол прв. Ајде, ајде се надеваме дека ќе има уште добри голови :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom