Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Бруки ... Против една од најслабите екипи што некогаш играле во Серија А не успеавме да создадеме една 100% шанса на домашен терен. :tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
‘El Shaarawy is a very mobile, very technical young player. His philosophy fits perfectly with mine,’ Wenger told Eurosport.

The Frenchman was then quizzed as to whether El Shaarawy may well be a possible transfer target, given the club’s desire to add to their forward options in the new year, and Wenger did little to suggest it was off the agenda. ‘You never know,’ he added. ‘I just say I love the way he plays.’
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Бруки ... Против една од најслабите екипи што некогаш играле во Серија А не успеавме да создадеме една 100% шанса на домашен терен. :tapp:
Робињо многу ја дудла, расположен е за игра и се забрава у дриблинзите негови...
 
P

PewDiePie

Гостин
Ако не ги тепаат со 3-4 разлика нека се обесат. Наполи и јуве по 5 гола им дадоа овие се мачат една шанса да создадат. :facepalm:

П.С. Не ни свирнаа чист пенал.
--- надополнето: 16 декември 2012 во 15:55 ---
‘El Shaarawy is a very mobile, very technical young player. His philosophy fits perfectly with mine,’ Wenger told Eurosport.

The Frenchman was then quizzed as to whether El Shaarawy may well be a possible transfer target, given the club’s desire to add to their forward options in the new year, and Wenger did little to suggest it was off the agenda. ‘You never know,’ he added. ‘I just say I love the way he plays.’
Почна да го губи разумот стариот. И официјално.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
‘El Shaarawy is a very mobile, very technical young player. His philosophy fits perfectly with mine,’ Wenger told Eurosport.

The Frenchman was then quizzed as to whether El Shaarawy may well be a possible transfer target, given the club’s desire to add to their forward options in the new year, and Wenger did little to suggest it was off the agenda. ‘You never know,’ he added. ‘I just say I love the way he plays.’
Еееееј духовит Венгер :D
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Робињо многу ја дудла, расположен е за игра и се забрава у дриблинзите негови...
Убаво што ме потсети...заборавив да кажам дека циганот треба да биде изваден уште на полувреме.Цела игра ни ја ремети му ебам клошарот.Ги начекал Пескара па ќе ми прави потези кои никако да му успеат,а на страна тоа што залагањето му е длабоко во минус навлезено.
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Абрускато за 2:0 :icon_lol:
Завршница на класа напаѓач ! :)

Пикај го таму сега Нианг уште еден да турни.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.465
Поени од реакции
5.435
Ако не дадемо гол ќе примимо и ќе биде тоа најголема брука :D
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Овие не се салам бе :pos:
Милан даде еден гол, Пескара 3, а Милан води 3:1. :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom