Каде може да најдам? (Општи прашања)

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.497
Некоја метал, рок продавница? :) роденден му е на еден братучед па сакам да му земам нешто :)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Некоја метал, рок продавница? :) роденден му е на еден братучед па сакам да му земам нешто :)
Лептокарија, накај партизанска гледа, само не сум минал таму доолго време и незнам дали уште постои, не беше нешо ефтино.
 

darko4spain

Praetorian
Член од
13 април 2012
Мислења
57
Поени од реакции
100
Се убив од барање по интернет и не најдов. Да не знае некој каде да ја симнам/купам/гледам театарската представа - “Умри Машки“? Ја имав на времето снимано на една ВХС касета од А1, ама отиде јабана. Секоја помош е добредојдена!
 
Член од
30 јануари 2012
Мислења
56
Поени од реакции
54
дали некој знае во Охрид или Струга каде продаваат Salomon патики и кондури, во продавницата во Охрид што ги продаваа повеќе ги немаат.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
221
Поени од реакции
24
Дали некој може да ми преведе нешто од арапски?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.233
Поени од реакции
21.984
Каде можам да најдам цевчиња за сок прозирни што не се превиткуваат со поголем дијаметар од овие обичниве, некаде
7 мм дијаметар( обичните се со 5 мм дијаметар). Најдов во џамбо во Битола какви што ми требаат само црни, но ми требаат прозирни.
Значи не вакви


туку вакви
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Златно Славејче 2002 ВИДЕО настапите ми требаат ...ако ја има некоја касетата и не го мрзи да ја аплоудне на јутуб - ќе го частам пијачка !!!!!! НАЈИТНО !!!
 
П

Паган-др

Гостин
Као се викаше туристичката агенција шо е карши Зегин на Ленинова?
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.268
Поени од реакции
958
Дечки ми треба помош на мене околу едни чизми.Дали знаете каде можам да најдам ГриСпорт во скопје? Баш би ми помогнале ако можете :vozbud:
 
Член од
2 јануари 2012
Мислења
603
Поени од реакции
146
Можи не е за тука ама ајде, нема каде...
Колку вредат кожни нараквици, внатре имаат волна, не се од тие дебелите ???
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.764
Поени од реакции
9.886
Сијалички во црево ми треба,т.е. новогодишни..оние како црево де. Кај може да се купат и колку би коштало метар од прилика,некој ако купувал да ми каже..ми треба едно 100 метри.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Сијалички во црево ми треба,т.е. новогодишни..оние како црево де. Кај може да се купат и колку би коштало метар од прилика,некој ако купувал да ми каже..ми треба едно 100 метри.
Во Mr.Bricolage има светлечко црево 10 метри = 429 денари
 

Kajgana Shop

На врв Bottom