Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
i kako da go sredam ?? objasni mi , te molam
Инсталираш Bittorent како најпрво, потоа одиш на замунда и што сакаш симнуваш...бит торент ти е како посредник во сето ова - најпросто кажано :) преку него ке видеш до каде е симнувањето...нема многу филозофии пробај ако нешто не ти е јасно пиши ке ти пообјаснам :D Кликаш на фајлот во замунда и го симнуваш - тој ти е неколку килобајти и го отвораш со Bittorrent и преку него се зема цел филм, игра или што и да било, може4ш во секое време да го стопираш, ако сакаш можеби утре да го досимнеш и како и да е , не си ограничен :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Незнам дали на темава или некоја друга на форумов налетав на линк од it.com.mk за оптимизација на chrome-от и youtube највеќе за buffering-от и load-ирањето на видеата, арно ама никако не можам да ја најдам во последниве саат време. Help?:eek:
на
 
Член од
2 јануари 2011
Мислења
1.557
Поени од реакции
998
Имам 13 евра на пејпал кој сака да правиме размена јас на него 13 евра на пејпал тој на мене 10 евра на манибукерс , 3 евра ќар за 1 мин работа
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.745
Поени од реакции
1.846
Има ли начин да се влезе во приватен албум на photobucket? :LOL:
 
Член од
19 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
85
Не знам дали имало вакво прашање, сакам да купам безжичен рутер , имам пц таблет со вајфај и сакам да си користам интернет од дома. Од каде е најдобро да купам рутер?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Не знам дали имало вакво прашање, сакам да купам безжичен рутер , имам пц таблет со вајфај и сакам да си користам интернет од дома. Од каде е најдобро да купам рутер?
Од каде е најдобро или кој да го купиш? Зависи од буџет али подобар од линксис нема.

Sent from my LT22i
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам 13 евра на пејпал кој сака да правиме размена јас на него 13 евра на пејпал тој на мене 10 евра на манибукерс , 3 евра ќар за 1 мин работа
Зошто не можеш сам од Paypal на Moneybookers?

Има ли начин да се влезе во приватен албум на photobucket? :LOL:
Има, дознај ја лозинката на тој што сакаш да му влезеш :)
 
Член од
12 декември 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
имам еден проблем.. од пред 2 недели кога отворам youtube не се полни целосно и треба неколку пати да се рефрешира страната за да се наполни една песна, исто и кога слушам онлајн радио, ќе свири 10-20 секунди и прекинва.. два компјутери се поврзани со рутер и истото се случва на двата. Ако го поврзам директно модемот на еден компјутер си работи без проблем (мислам дека не е до интернетот).. шо можи да биди проблемот ?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
ако во рутерот ставиш забрана за FB Youtube, има ли некој финта да отвара пример само кај 1 компјутер?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom