Primera División 2012/13

Кој ќе биде шампион во сезоната 2012/2013 во Primera División?


  • Вкупно гласачи
    324
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
некои работи не се купуваат со пари(читај extreme1) за се друго тука е Флорентино Перез :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.147
Поени од реакции
8.939
da bideme realni sezonava igracive na real zabusavaat znaci ne e do murinjo! (i azdisaa so kolite) baska imavme problemi so povredi i nemame sreca barselona ima sreca i nema tolku povredi i sekoj znae deka sudiite im popustaat. e sega mnogu letnaa u oblaci nekoi igraci zosto barselona lani bea slabi ama ja rekov uboo ako moze nekoj da go najde mislenjeto sto go napisav deka me zagrizuva sto drugata sezona nema da im bide pep trener. se znaese koj drug trener da dojde avtomaatski ce bidat pojaki barselona sezonava. pep gvardiola samo im ja kocese rabotata, posto vo barselona trenerot nisto ne prai posebno drugi gi vlecat koncite. I ja da bev ako ne mi se svigjaat takvite taktiki so dosadno igranje samo sto mene ni za milion evra ne bi prifatil za barselona. i nemam iskustvo na teren jja imam taktiki u dzep i mozok ama teoretski plus treba sega sobiram pari za licenca od fifa za trener pa ce cekam malce da ostaram da ne mi obeli uste od sega kosata zosto mnogu stresna e trenerskata rabota ne e samo taktiki tuka treba i da maftas so racete da im kazuvas ejj olla Ozil shut da bolj, Ronaldo sprint, ramos presing ne e samo takiki. I 4-4-2 ne e na primer takika tie se FORMACII a taktika ima pojce vo toa koj sto kako + treba da ti tekna koj igrac da smenis sto kako i da znaes mnogu taktiki treba. pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.244
Поени од реакции
65.024
И имаме 22 дерби средби без победа на Атлетико, не знам некое друго градско дерби да има ваков скор, можеби Торино? Диего Коста ме изнасмеа посебно со она демек ќе му ја залепи една на Рамос, шампион беше у прво со сите се проба дури и со судијата.
На Касиљас, коа го даде голот К.Роналдо, мислам у глава му се вртеше Игорче (остај го нека шутира - аиии) :)
Не му беше намерата да го залепи, туку како што може да видиш, стави плунка на рака, и му ја фрли во лицето, а Рамос како пи&е отиде да се жали кај судијата, иако претходно тој прв го плукна ...

 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
Не му беше намерата да го залепи, туку како што може да видиш, стави плунка на рака, и му ја фрли во лицето, а Рамос како пи&е отиде да се жали кај судијата, иако претходно тој прв го плукна ...

Да, да ова сега излезе не го видов за време на мечот. Ццц двобој на идиоти.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.244
Поени од реакции
65.024
Ова води историја уште кога Коста беше во Рајо....
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
da bideme realni sezonava igracive na real zabusavaat znaci ne e do murinjo! (i azdisaa so kolite) baska imavme problemi so povredi i nemame sreca barselona ima sreca i nema tolku povredi i sekoj znae deka sudiite im popustaat. e sega mnogu letnaa u oblaci nekoi igraci zosto barselona lani bea slabi ama ja rekov uboo ako moze nekoj da go najde mislenjeto sto go napisav deka me zagrizuva sto drugata sezona nema da im bide pep trener. se znaese koj drug trener da dojde avtomaatski ce bidat pojaki barselona sezonava. pep gvardiola samo im ja kocese rabotata, posto vo barselona trenerot nisto ne prai posebno drugi gi vlecat koncite. I ja da bev ako ne mi se svigjaat takvite taktiki so dosadno igranje samo sto mene ni za milion evra ne bi prifatil za barselona. i nemam iskustvo na teren jja imam taktiki u dzep i mozok ama teoretski plus treba sega sobiram pari za licenca od fifa za trener pa ce cekam malce da ostaram da ne mi obeli uste od sega kosata zosto mnogu stresna e trenerskata rabota ne e samo taktiki tuka treba i da maftas so racete da im kazuvas ejj olla Ozil shut da bolj, Ronaldo sprint, ramos presing ne e samo takiki. I 4-4-2 ne e na primer takika tie se FORMACII a taktika ima pojce vo toa koj sto kako + treba da ti tekna koj igrac da smenis sto kako i da znaes mnogu taktiki treba. pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
Хахахахаха ... Легенда си брат :cuc:
Иначе и без лиценца можеш бе , само почни да играш
Football Manager, пошто сигурен сум дека овој од линков може вода да ти носи.
http://www.makfax.com.mk/297058
 

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
da bideme realni sezonava igracive na real zabusavaat znaci ne e do murinjo! (i azdisaa so kolite) baska imavme problemi so povredi i nemame sreca barselona ima sreca i nema tolku povredi i sekoj znae deka sudiite im popustaat. e sega mnogu letnaa u oblaci nekoi igraci zosto barselona lani bea slabi ama ja rekov uboo ako moze nekoj da go najde mislenjeto sto go napisav deka me zagrizuva sto drugata sezona nema da im bide pep trener. se znaese koj drug trener da dojde avtomaatski ce bidat pojaki barselona sezonava. pep gvardiola samo im ja kocese rabotata, posto vo barselona trenerot nisto ne prai posebno drugi gi vlecat koncite. I ja da bev ako ne mi se svigjaat takvite taktiki so dosadno igranje samo sto mene ni za milion evra ne bi prifatil za barselona. i nemam iskustvo na teren jja imam taktiki u dzep i mozok ama teoretski plus treba sega sobiram pari za licenca od fifa za trener pa ce cekam malce da ostaram da ne mi obeli uste od sega kosata zosto mnogu stresna e trenerskata rabota ne e samo taktiki tuka treba i da maftas so racete da im kazuvas ejj olla Ozil shut da bolj, Ronaldo sprint, ramos presing ne e samo takiki. I 4-4-2 ne e na primer takika tie se FORMACII a taktika ima pojce vo toa koj sto kako + treba da ti tekna koj igrac da smenis sto kako i da znaes mnogu taktiki treba. pa zdravje boze ce pocnam od nekoj nizok klub i koj ce go oteram u liga sampioni site ce vikate :cuc: a normalo son mi eden den da bidam trener na REAL MADRID (y)
ImageUploadedByTapatalk1354535471.558655.jpg
 

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Е кое сега морон, идиот, клошар? Коста?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.568
Поени од реакции
30.134
Е кое сега морон, идиот, клошар? Коста?
Секако дека е тој, цел натпревар провоцираше и удараше без топка, прво почна со Пепе па му отиде на Алонсо и на крај заврши со Рамос.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
За Мурињо, само така и треба.
Зошто ?
Не прочитав никаде дека било кој член од тимот ги провоцирал напатенине.
Станал Бургос од клупата и го покажал неандерталското во себе.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.568
Поени од реакции
30.134
Еве уште еден во листата со Коста
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.244
Поени од реакции
65.024
Зошто ?
Не прочитав никаде дека било кој член од тимот ги провоцирал напатенине.
Станал Бургос од клупата и го покажал неандерталското во себе.
Па и Тито не му направи ништо на Мурињо па овој го збрца со прст у уво... И тоа беше селски, неартикулирано, глупо и детски.
Затоа и кажав, со сељак, само на сељачки начин обраќање.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.568
Поени од реакции
30.134
Па и Тито не му направи ништо на Мурињо па овој го збрца со прст у уво... И тоа беше селски, неартикулирано, глупо и детски.
Затоа и кажав, со сељак, само на сељачки начин обраќање.
И фудбалерите на Реал не им правеа ништо на фудбалерите на Барса па овие паѓаа како покосени, затоа сенсеи Моу се реши на сељакот и денес главен ментор и учител на тие селски потези да му покаже една селска финта.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom