Театар или филм

Театарска престава или филм ?

  • Театар

    Гласови: 23 60,5%
  • Филм

    Гласови: 15 39,5%

  • Вкупно гласачи
    38

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
По таа претстава имаше уште минимум 10, плус по 3-4 претстави дневно на Ристо Шишков. :D
Често има, само колку сме заинтересирани да се информираме е прашањето.
Premierno? Od tie 10 kolku se povtoruvaa? :) 3-4? Inaku da, golem del e nasa krivica, ama uste pogolem del e marketingot. Po posterive koi se retki jas samo gi gledav da gi vrtat Taa, Mohikanecot.. stalno istite. Risto Siskov e veke drug muabet, I kriv sum, bev samo eden od poveketo denovi. Leto, jebes li ga.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Premierno? Od tie 10 kolku se povtoruvaa? :) 3-4? Inaku da, golem del e nasa krivica, ama uste pogolem del e marketingot. Po posterive koi se retki jas samo gi gledav da gi vrtat Taa, Mohikanecot.. stalno istite. Risto Siskov e veke drug muabet, I kriv sum, bev samo eden od poveketo denovi. Leto, jebes li ga.
Вернисаж
Јованче и Марика
Малиот принц
Таа
Вистинскиот Минхаузен
Зад завеси
Крајот на кралот
Мртвиот дом
Завеса (Партале)
Змеј Горјанин

Сите беа премиерно и плус неколку пати репризирани по „Сексуалните нервози на нашите родители“. :)
Струмица има театар, за разлика од другите градови, не сме мртви во таа сфера. Плакати има постојано и известувања по медиумите, не е оправдување. Плус картата е 100ка за една претстава, (претставите шо се преку Думон се 50 ден.). За да гледаш претстава у Скопје ќе платиш минимум 250 ден.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Вернисаж
Јованче и Марика
Малиот принц
Таа
Вистинскиот Минхаузен
Зад завеси
Крајот на кралот
Мртвиот дом
Завеса (Партале)
Змеј Горјанин

Сите беа премиерно и плус неколку пати репризирани по „Сексуалните нервози на нашите родители“. :)
Струмица има театар, за разлика од другите градови, не сме мртви во таа сфера. Плакати има постојано и известувања по медиумите, не е оправдување. Плус картата е 100ка за една претстава, (претставите шо се преку Думон се 50 ден.). За да гледаш претстава у Скопје ќе платиш минимум 250 ден.
Затоа ми стана чудно, 10 премиерни ПОСЛЕ сексуалните нервози, дека знам после само ги репризираа, јованче и марика беше детска куклена, горјанин е досадна, 4 други имам гледано..
Не се правдам, инаку кога фатив офтопик, ја ретко гледам плакати и обично се репризните, ако има сајт/фб пејџ за програма, сподели. :)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.618
Поени од реакции
31.826
Прилеп малце е замината работата со театарските претстави. Премногу секс, премногу вулгарности, се послаба порака на крај..........вака некаков впечаток имам стекнато. Како да се губи квалитетот, а баш добра традиција имаме со која можи да се пофалиме.
Театар би избрал поради посебниот филинг кој го носи сам со себе.
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.401
Поени од реакции
5.953
Затоа ми стана чудно, 10 премиерни ПОСЛЕ сексуалните нервози, дека знам после само ги репризираа, јованче и марика беше детска куклена, горјанин е досадна, 4 други имам гледано..
Не се правдам, инаку кога фатив офтопик, ја ретко гледам плакати и обично се репризните, ако има сајт/фб пејџ за програма, сподели. :)
Ќе примаш event-и редовно. :D
Не сум крива ако те спамираат со нотификации. :P
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Во последно време често одам на театарски претстави. Најмногу се воодушевив од „Генетика на кучињата“ на Венко Андоновски, феноменален текст, и од „Кој се плаши од Вирџинија Вулф“ во која посилна карактеристика ми беше глумата на Весна, Сенко, Јелена Јованова и Игор Стојчевски.


Сакам да ја гледам Хамлет:cuc:

 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
472
Поени од реакции
292
^ И јас ја гледав Генетиката на кучињата (y), моментот кога дојде Дејан Лилиќ како братот во преставата ми беше врв....тие што ја гледаа претпоставувам знаат :D. А дефинитивно... добра претстава иако повеќе перферирам комедии :P
 
Член од
5 април 2012
Мислења
20
Поени од реакции
0
Две сосема различни работи со невидена убавина. Едвај чекам да го посетам новиов театар! Го утепаа од зборење!
 

~Miss Tete~

Грофица
Член од
6 септември 2009
Мислења
25
Поени од реакции
17
Искрено, го бирам театарот поради една причина - дел сум од еден. :) Театарот е начин на живот, таму можеш да бидеш она што во вистинскиот живот не си, да се прикажеш во друго светло и да научиш многу интересни работи. Импровизацијата, на пример, доаѓа заедно со вежбањето. А тоа може да биде и корисно, да се снајдеш во секоја ситуација... :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom