Xbox360 гејмери

Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
http://www.youtube.com/watch?v=x7wyFYbeARw&feature=plcp


Тоа претходното веќе не работи , а и ова новото кај мене не работи изгледа неможам да ги погодам кодовите никако !
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 11:16 ---
Нема проблеми на Live од тоа што го читам, јас го однесов на флешување Xbox-от, кога ќе се вратам (ако е денес готов) добивате детали.

И ако му треба на некој 14 day live trial нека каже само, имам 15. :)
Ај плс ако имаш уште дај :) Однапред благодарам :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Сакам да земам xbox 360 и ве молам тие што се поискусни да ми објаснете се во врска со него како работи што како се пошто искрено врска немам со ова...
1.Значи дали работи преку интернет како што...
2.Дали мора интернет конекција или може и без интернет
3.Тоа чипувани нечипувани не ми е јасно (знам дека тоа е за да може да се играат пиратски игри така?),дали може секој xbox да се чипува или не може како оди тоа
4.Што значи ова xbox 360 KINECT ??? Што е тоа Kinect ???
5.Уште нешто ако има важно во врска со xbox кажете ми
Инаку ме интересира се ова пошто разгледувам да отворам играчница со xbox па затоа ве молам да ми објаснете
И што мислите дали е подобро xbox 360 или Playstation 3 и која е разликата меѓу нив???
И дали и Playstation 3 може да се чипува?
Позз
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Сакам да земам xbox 360 и ве молам тие што се поискусни да ми објаснете се во врска со него како работи што како се пошто искрено врска немам со ова...
1.Значи дали работи преку интернет како што...
2.Дали мора интернет конекција или може и без интернет
3.Тоа чипувани нечипувани не ми е јасно (знам дека тоа е за да може да се играат пиратски игри така?),дали може секој xbox да се чипува или не може како оди тоа
4.Што значи ова xbox 360 KINECT ??? Што е тоа Kinect ???
5.Уште нешто ако има важно во врска со xbox кажете ми
Инаку ме интересира се ова пошто разгледувам да отворам играчница со xbox па затоа ве молам да ми објаснете
И што мислите дали е подобро xbox 360 или Playstation 3 и која е разликата меѓу нив???
И дали и Playstation 3 може да се чипува?
Позз
1.Работи преку интернет но заразлика од Пс3 за на интернет треба да купиш xbox live gold membership, ама од друга страна пс3 мора да ти бидат оригинал да ги играш преку интернет а за хбох само треба да го имаш последниот флеш и можеш пиратки на нет да играш
2.Може и без интернет ама земи ги Call Of Duty и стави голд и рекламирај го, ќе направиш брдо пари, повеќе заразно е од WoW
3.Секој хбох може да се чипува со исклучок на еден модел(не знам точно кој), прашај пред да купиш
4.Хбох кинект е нешто како nintendo wii само што без палка, односно мрдаш со тело за да мрда на конзолата, интересно е првите 2 месеци после здосадува
5.Мој совет ако правиш играчница, земи хбохови дека можеш да понудиш и онлајн искуство кое не е достапно на пс3 ако не ги купуваш оригинал, и рекламирај дека имаш и играње на интернет.
Со среќа :)
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
Фала ти :) ке видиме што ке испадне :) А колку пари одат на старо а колку нови какви да земам што предлагате гледам на некои пишува 4гб на некои 250гб. Ок меморија поголема ама за што служи таа меморија не ми е се јасно? Се инсталираат игрите внатре како на пц исто затоа е меморијата или како? Или на цд? Дали се добри тие од 4гб како за играчница пошто сигурно се и поефтини од тие од 250гб? И за преку интернет претпоставувам треба добар брз интернет да имам за да не кочат дури се игра така? А дали може со една купена xbox live на истиот акаунт да се уклучат повеке xbox-ови?(тие што се во играчницата) или мора за секој посебно да се купи?
И на што да пазам кога ке купувам xbox на старо или нов каков и да е...? Читав погоре нешто за red ring of death појма немам што е тоа?
 
Член од
14 декември 2005
Мислења
49
Поени од реакции
12
Фала ти :) ке видиме што ке испадне :) А колку пари одат на старо а колку нови какви да земам што предлагате гледам на некои пишува 4гб на некои 250гб. Ок меморија поголема ама за што служи таа меморија не ми е се јасно? Се инсталираат игрите внатре како на пц исто затоа е меморијата или како? Или на цд? Дали се добри тие од 4гб како за играчница пошто сигурно се и поефтини од тие од 250гб? И за преку интернет претпоставувам треба добар брз интернет да имам за да не кочат дури се игра така? А дали може со една купена xbox live на истиот акаунт да се уклучат повеке xbox-ови?(тие што се во играчницата) или мора за секој посебно да се купи?
И на што да пазам кога ке купувам xbox на старо или нов каков и да е...? Читав погоре нешто за red ring of death појма немам што е тоа?
Imam na lager cipuvani Xbox-ovi. (nikako ne kupuvaj polovni Xbox-ovi za igracnica , moj sovet)
za bilo koja informacija www.idc.com.mk
 
Член од
11 декември 2009
Мислења
292
Поени од реакции
103
И која цена се како што нешто да ми пишеше? Или во пп ако не сакаш тука
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Никој од тука нема префрлано во хбоксо игри преку USBXTAF?
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
мене ми се заеба ромот :( не ги чита цд-ата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom