Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.373

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Шо да кажувам, страв ми е да не ме растепаш :icon_lol:
Па не ми делуваш на напорен и досаден, баш си пријатен:)
сеа ова да се извадам
Velvet She; се моли да иде на работа и да не дава поддршка на спортивниот табор:P
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Вагите ми се поубави и од биковите...не сум сретнала грда или глупава вага. :) Да не заборавам дека и Рембо,еден од моите омилени поети е вага.:love:
Рембо, Ниче, Љермонтов, Кроули...

;)
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.147
Поени од реакции
18.173
Што било убаво да ја пратиш темава :свиркам:
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Јас заглавив на темава, читајќи ги поновите коментари (дали еднаш сум бил на темава за сиве години на форумов ) , арно ама денес се изненадив од себе:eek: :pos: моја лична претпоставка беше дека леандра е скорпија- кооога овде читам дека таа навистина е тоа
сум погодувал од прва :pos:
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.711
Ставрогин, кажи му бе, они на нас, има ли жив некој што не се свртел по Вага... се од лични полични сме си :pipi::love:
Така е, Луси. Нема некој од спротивниот пол да види вага, а да не ја прекрши шестата, односно седмата заповед. :sneaky:

Вагата е единствен хороскопски знак што не е живо суштество.
Животниот сопатник ми е шкорпија- не си одговараме, ама се сакаме :P

Близнаци маж- Never more! Имам пробано еднаш, одамна, и уште се каам! :cautious:

пс: и јас сум вага!
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.810
Поени од реакции
20.175
Plavooka, каде заглави, ја се тресам со нетрпение за да добијам образложение... ајде плис ду ми ду ми :icon_lol:
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
... а од Девица дувам и бегам.
Па па па па па, ни се тера ни се води. На господ бељата:D
Па и треба да бегаш Владе. :sneaky:

Не е за зборување, ќе треба по едно секирче да си носиме со нас, да се одбраниме од насртливите, колку сме убави...

:)
А тек колку сте скромни...:) (веќе знам што ќе одговориш на ова, нешто во стилот дека скромноста не е доблест, гарант).

Иначе, имам една вест за тебе, и shutrak е вага, ѕирни у анкетата горе. :vozbud:
Тоа објаснува зошто едно време беше толку приврзан за тебе.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
А тек колку сте скромни...:) (веќе знам што ќе одговориш на ова, нешто во стилот дека скромноста не е доблест, гарант).

Иначе, имам една вест за тебе, и шутракот е вага, ѕирни у анкетата горе. :vozbud:
Тоа објаснува зошто едно време беше толку приврзан за тебе.
Скромноста е доблест на оние кои немаат други доблести..

:pipi:

За Шутракот, тој е исклучокот кој го потврдува правилото.

:D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.970
Поени од реакции
18.715
М

Мартин`

Гостин
Еве на пр. мене се ми е точно за јарец ми го опишува карактерот ненормално :pipi:
И најдобар хороскопски знак, карактеристиките би ги избрал и повторно да ми дадат можност повторно да ги бирам :) Само многу зафркнато е кога двајца јарци ќе дојдат во конфликтна ситуација, трпеливи се се тоа ама кога нешто ќе пукне и тоа е крај дефинитивно нема враќање.. тешко скоро никогаш не опростуваат а како што се независни и горди тешко дека ќе се покорат и да попуштат во некаква ситуација.

Одлучноста ни е најголем плус, ако нешто одлучам дека сакам ќе го добијам/остварам па што сака нека биде..
А обично се во животот ни оди по ред, полека но сепак сигурно.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543
Девица владее

http://www.forbes.com/2006/03/28/billionaires-horoscope-astrology-cz_lk_0328billyhoroscopes.html

:D

И момаков е девица

Warren Buffet најдобриот инвеститор на сите времиња и до пред некоја година (после долги години) најбогатиот човек на светот..
Сега ова водолииве, вагиве и близнациве ќе ни извадат муабет дека сме скржави и материјалисти.
Од завист, пошо се параспури невидени. :D
Али гајле ти е, они нека си се фалат, а ние ќе си праиме пари (ја еве баш сеа тргувам на берзата).:D

А ти Мартин` зашо си гласал дека си скорпија на анкетава? :sneaky: (сега гарант некој ќе ме обвини дека сум цепидлака :P)
 
М

Мартин`

Гостин
А ти Мартин` зашо си гласал дека си скорпија на анкетава? :sneaky: (сега гарант некој ќе ме обвини дека сум цепидлака :P)
Одамна имам приметено грешка најверојатно, или дада некогаш читала на форумов од кај мене па гласала она е скорпија :) јас сум јарец лиценциран и тоа :icon_lol: дедо јарец, татко јарец и јас сум минимум трета генерација јарец (за прадедото незнам).
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Така е, Луси. Нема некој од спротивниот пол да види вага, а да не ја прекрши шестата, односно седмата заповед. :sneaky:

Вагата е единствен хороскопски знак што не е живо суштество.
Животниот сопатник ми е шкорпија- не си одговараме, ама се сакаме :P

Близнаци маж- Never more! Имам пробано еднаш, одамна, и уште се каам! :cautious:

пс: и јас сум вага!
И погледнете ни ги ставовите, понашањето овде и надвор од форумот. Скорпијата и вагата се поклопуваат. Јас морам да признаам ние сме луди, можеме да направиме се што ќе наумиме, но имаме граници за се. Границата е наша, ние си ја поставуваме. Али вагата ја мине секоја граница во лудории, јас навистина ви се восхитувам на храброста. Чим јас капа ви спуштам, нема полуд знак :)
Едни од најдобрите другари, значи вага стои позади тебе 24 часа на ден. Во 4 ноќта да и се јавиш излага и иде кај треба, без да праша ни еден збор. За разлика од овните кои ме опкружуваат, нив неможеш да им се јавиш, бидејќи нема ни да ти кренат на телефон:D
За врска бидејќи потрошив долги години со вага можам само да кажам дека се одлични партнери, неможе да ти е досадно со нив бидејќи сме слични. Само имаат една маана, секоја иницијатива ја чекаат од партнерот како да се улежуваат и никакви промени не прават кај себе. А во врска мора флексибилност нели :) И за крај оти многу ве изнафалив да кажам: Ваги најубави сте и ве обожавам!
трансакционата ќе ви ја оставам во пп:ROFLMAO:
--- надополнето: 21 ноември 2012 во 19:15 ---
И најдобар хороскопски знак, карактеристиките би ги избрал и повторно да ми дадат можност повторно да ги бирам :) Само многу зафркнато е кога двајца јарци ќе дојдат во конфликтна ситуација, трпеливи се се тоа ама кога нешто ќе пукне и тоа е крај дефинитивно нема враќање.. тешко скоро никогаш не опростуваат а како што се независни и горди тешко дека ќе се покорат и да попуштат во некаква ситуација.

Одлучноста ни е најголем плус, ако нешто одлучам дека сакам ќе го добијам/остварам па што сака нека биде..
А обично се во животот ни оди по ред, полека но сепак сигурно.
Да бе и јас видов дека си гласал за Скорпија прееска, предавник!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom