Анте Готовина и Младен Маркач ослободени-Хрватска на нозе!

Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
abe ja ne komentirav nikade za Johan
ama bas nikade
ja nikade ne rekov deka e on zlocinec...
(Абе):cautious:
Види како ти што ти е мило за твоите јас го искажувам гневот на тие судии кои пресудуваат некоректно и селективно ако беше некој за ослободителна пресуда човеков требаше да биде прв на листата...Јел сада кужиш:sneaky:
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
(Абе):cautious:
Види како ти што ти е мило за твоите јас го искажувам гневот на тие судии кои пресудуваат некоректно и селективно ако беше некој за ослободителна пресуда човеков требаше да биде прв на листата...Јел сада кужиш:sneaky:
da, ali on nema vrska so Domovinskata vojna, sosema drug period i drzava

a ja nemam nisto protiv da go pustat, da se mene pita..
 
H

HITCH

Гостин
Kaj vide navreda od mene za Makedoncite, ziti se?

Ali ne se Gotovina i Markac u prasanje taka?
a oni se temata
pozdrav
Мене темите кои не се однесуваат на Македонија не ме интересираат, се` до оној момент кога ќе се спомнат Македонија и Македонците. Ти го спомна генералот Мирослав Стојановски, тој е Македонец. Обвинувањата за генералот Стојановски ќе си ги дрвите по дома, кога во вашите семејства како приказни за пред спиење ќе ви ги раскажуваат борбите помеѓу усташите и четниците, овде не.
Кога ќе се препукувате усташи и четници одбегнете ги навредите кон Македонците.
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
da, ali on nema vrska so Domovinskata vojna, sosema drug period i drzava

a ja nemam nisto protiv da go pustat, da se mene pita..
Аууууууууууу значи ете селектирање значи сите што биле во тој домовински треба да се помилуваат :facepalm:
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Aj sega bidite umni i ne se raspravajte za nesto sto ne ste go doziveale (mislam na vojnata u Hrvatska)

ja otidov na Trg bana Jelacica

ako ima nekoj Hrvat na forumov i na nego od srce mu cestitam


Leka noc !
:)
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:26 ---
Мене темите кои не се однесуваат на Македонија не ме интересираат, се` до оној момент кога ќе се спомнат Македонија и Македонците. Ти го спомна генералот Мирослав Стојановски, тој е Македонец. Обвинувањата за генералот Стојановски ќе си ги дрвите по дома, кога во вашите семејства како приказни за пред спиење ќе ви ги раскажуваат борбите помеѓу усташите и четниците, овде не.
Кога ќе се препукувате усташи и четници одбегнете ги навредите кон Македонците.
mirna, mirna...
ja ne go spomnav prva nego gospodinot drugar, i da ne napisese nemase ni da go spomnam
usput ako e taka i ne te interesira sto pravis na temava?

ali ok, uziva
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:27 ---
Аууууууууууу значи ете селектирање значи сите што биле во тој домовински треба да се помилуваат :facepalm:
ne e toa temata, kuzis;)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Aj sega bidite umni i ne se raspravajte za nesto sto ne ste go doziveale (mislam na vojnata u Hrvatska)

ja otidov na Trg bana Jelacica

ako ima nekoj Hrvat na forumov i na nego od srce mu cestitam


Leka noc !
:)
Што не бевте паметни па да се оцепите мирно како ние што го направивме тоа :D поздравиго Стипе Месич од другарму Киро
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Мене темите кои не се однесуваат на Македонија не ме интересираат, се` до оној момент кога ќе се спомнат Македонија и Македонците. Ти го спомна генералот Мирослав Стојановски, тој е Македонец. Обвинувањата за генералот Стојановски ќе си ги дрвите по дома, кога во вашите семејства како приказни за пред спиење ќе ви ги раскажуваат борбите помеѓу усташите и четниците, овде не.
Кога ќе се препукувате усташи и четници одбегнете ги навредите кон Македонците.
Стојановски прв го спомна ACTION......
Иначе што очекувате,како да гледа некој хрват кон Стојановски,човек кој пукаше на Вуковар (најболна точка за хрватите) ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Што не бевте паметни па да се оцепите мирно како ние што го направивме тоа :D поздравиго Стипе Месич од другарму Киро
Сакавме,не ни даода.....;)

Иначе препуцувањава се непотребни и стварно не знам што се расправате и која е причината......
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Стојановски прв го спомна ACTION......
Иначе што очекувате,како да гледа некој хрват кон Стојановски,човек кој пукаше на Вуковар (најболна точка за хрватите) ?
bas taka
e a spomni im go Johan odma drz ne daj (mada ja nikade ne go spomnav)
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:29 ---
Сакавме,не ни даода.....;)
tako je
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Сакавме,не ни даода.....;)

Иначе препуцувањава се непотребни и стварно не знам што се расправате и која е причината......
Па ние сакавме и ни дадоа си земаа тенковите и паркетот од касарните и избегаа :)
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:31 ---
sakavme, komsiite ne sakaa, ne davaa
koj im dade samo pravo da se mesaat...


i ne se smeskaj, i samite imate ist slucaj
За тој случај и ти зборам
 
Член од
15 јануари 2012
Мислења
652
Поени од реакции
192
Па ние сакавме и ни дадоа си земаа тенковите и паркетот од касарните и избегаа :)
ne im bevte interesni kako nie
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:32 ---
Па ние сакавме и ни дадоа си земаа тенковите и паркетот од касарните и избегаа :)
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:31 ---

За тој случај и ти зборам
znam :) zatoa ti vikam da ne se smeskas
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Па ние сакавме и ни дадоа си земаа тенковите и паркетот од касарните и избегаа :)
Сосем друга ситуација......овде србите дигнаа побуна и побараа отцепување ?
Дојде овде ЈНА да ја прави Голема Србија.Си собраа тенковите затоа што ќе им беше тешко сами на 3 фронта да маваат.И на Кирче му фуфкаше во тоа време.....
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
ne im bevte interesni kako nie
--- надополнето: 16 ноември 2012 во 23:32 ---


znam :) zatoa ti vikam da ne se smeskas
Јас знам како не им бевме интересни со цевките свртени кон нашите куќи кога си идеа се чекаше само момент да започне , него нашата мироњубива политика одигра главна улога , што требаше ние србите кои се тука да фатиме да ги геноцидишаме и да ги протеруваме остај муабетов сите сте си сами криви за се и они и вие
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.353
Јас знам како не им бевме интересни со цевките свртени кон нашите куќи кога си идеа се чекаше само момент да започне , него нашата мироњубива политика одигра главна улога , што требаше ние србите кои се тука да фатиме да ги геноцидишаме и да ги протеруваме остај муабетов сите сте си сами криви за се и они и вие
Грешка си друже......овде србите за разлика од Хрватска се многу помалку и некомпактни.Таму они си кренаа побуна уште кога Хрватска не се ни испили.
Не и се остави баш некој избор на Хрватска.......која мирољубива политика,да им дадеш 80% од територијата,се позади Карловац,Карлобаг и Вировитица ?
Дури 95 хрватската страна беше таа што прифати еден мировен договор што на 10-12% од популацијата во земјата и даваше право на држава во држава и да си ги диктираат останатите како сакаат.Милошевиќ се алчеше,си добија по муцката....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom