Пазарете се тука!

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
ако не го продадам вака за некој ден идам у мобилара и го мењам, помалце од ова не го давам.
 

436053

Consigliere
Член од
19 декември 2005
Мислења
860
Поени од реакции
68
Барам да купам у700 со гаранција од некоја мобилара.По која цена идат тие?
И ме интересира дали може на него да се вгради дуал сим адаптерче.
И дали со адаптерот си достапен на 2те картици цело време или...?
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
smole, имам јас еден проблем со татко ми, ама ваљда ќе се справам. Само да прашам, гребаници, нешто неисправно има ли мобилниот?

Ќе говориме повеќе на мсн ваљда(давај по пп ако неќеш да го изложиш на форум), па ќе видиме што ќе бидне (утре најверојатно ќе збориме, дека моментално сум презафатен со некои работи) :wink:
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Продавам SE P1i купен пред 1 месец, никакви гребаници или слично има 512 и 4гб картица, фул пакување 280 евра или менувам за Nokia N82.

250 evra
smole, имам јас еден проблем со татко ми, ама ваљда ќе се справам. Само да прашам, гребаници, нешто неисправно има ли мобилниот?

Ќе говориме повеќе на мсн ваљда(давај по пп ако неќеш да го изложиш на форум), па ќе видиме што ќе бидне (утре најверојатно ќе збориме, дека моментално сум презафатен со некои работи) :wink:
Купено ... иначе телефонов е гланц нов :vozbud:
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.698
Поени од реакции
288
Ајмо N73, со црна маска + сребрена (двете оригинал) + 1gb, купен пред 9 месеци со гаранција - цена 110 евра.

btw купувам н82 (нова или користена ама сочувана) црна. понуди по пп
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
телефон со 2мегапикселна камера, бледа копија во дизајнот на н96 за 250 евра?
н95ки се наоѓаат за таа цена.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
58
Поени од реакции
8
vredi da zeam n81 8 giga 3 meseci koristen 15000? :D
Za telefon so 2 megapikseli ne se davaat 15 iljadarki!!! Eve ti i eden sovet plus-mlad si i uste ti e merak da slikas, na N81 kamerata nema zastiten poklopec i postojano ke ti bide zamastena(a ako ja brises ke se grebe) seto toa ke vliae na kvalitetot na slikata, i ako si pedanterija kako mene, brzo ke go frlis telefonot, podobro zemi si N95, ili pocekaj N82 da najdes za tie pari ili 1000 plus! Pozdrav!
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Za telefon so 2 megapikseli ne se davaat 15 iljadarki!!! Eve ti i eden sovet plus-mlad si i uste ti e merak da slikas, na N81 kamerata nema zastiten poklopec i postojano ke ti bide zamastena(a ako ja brises ke se grebe) seto toa ke vliae na kvalitetot na slikata, i ako si pedanterija kako mene, brzo ke go frlis telefonot, podobro zemi si N95, ili pocekaj N82 da najdes za tie pari ili 1000 plus! Pozdrav!
N82 ti e stopati podobra varijanta koja mnogu podolgo ke te sluzi.

:smir: :)
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
N82 ti e stopati podobra varijanta koja mnogu podolgo ke te sluzi.

:smir: :)
подолго сигурно нема да го служи освен ако не го чува како Мистичен или Јане, се љупи маската ко скапан портокал на тој телефон.
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
подолго сигурно нема да го служи освен ако не го чува како Мистичен или Јане, се љупи маската ко скапан портокал на тој телефон.
epa neka si go cuva za da ima podobar telefon :D
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Искрено,да не ни кажеше ти,никогаш немаше да ги поврзам двете.

Да го чувам,за да имам подобар и посочуван телефон?
Вау,ова е нешто ново за мене.:kesa:


Инаку,да не бидеме офтопик цело време,да не имаш Некро некој 9x модел од нокиа,преферирам 9300 :)
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Искрено,да не ни кажеше ти,никогаш немаше да ги поврзам двете.

Да го чувам,за да имам подобар и посочуван телефон?
Вау,ова е нешто ново за мене.:kesa:


Инаку,да не бидеме офтопик цело време,да не имаш Некро некој 9x модел од нокиа,преферирам 9300 :)
Бај д веј, потруди се да не бидеш зачин за во секоја манџа. Ако не сакаш да се потрудиш тогаш не се мешај во моите доволно се зачинети :smir:.

:back:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Инаку,да не бидеме офтопик цело време,да не имаш Некро некој 9x модел од нокиа,преферирам 9300 :)
Ej, jaс имам 9X модел, Е90 поточно :) Заинтересиран? Месец дена користен, фуче :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom