Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Нема. Ама јас не се ни трудам да бидам дел од некоја класификација ;)
Хехехе до кај дојде светот ......... Ултра-Фемси во партија која се самонарекува десничарска/конзервативна/демо-христијанска... :ROFLMAO::LOL:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Ако кучињата и свињите еволуираат доволно да имаат сопствена свест и говор и да кажат - да прифаќам... ич гајле нема да ми биде.
До тогаш, секс со животно е силување.
Се што подразбира доброволен секс - ич немам проблем со тоа.
Прашај го коњот на Чичолина дали не му бил доброволен сексот со неа :pos:
Каква е бе таа дискриминација??? Па немаш појма мојот мачор колку ме сака! Секогаш кога доаѓам од работа ме чека пред врата, секое утро прв ми вели мјау „добро утро„, се гушка со мене, се милува, трчка по мене и ми покажува љубов! Зошто не би можела да се мажам со него?
Ама, дека сте големи љубимци на педераната, МОРА (да не се усрамите) да подржувате секакви болни умови кои шетаат на овој свет... Дали се имаш запрашано колку е тоа неморално и гнасно брат и сестра, мајка и син, татко и ќерка, а може и семејна групна распаљотка да си вршат е уствари многу умоболно? Дај симни се на земја...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Прашај го коњот на Чичолина дали не му бил доброволен сексот со неа :pos:
Каква е бе таа дискриминација??? Па немаш појма мојот мачор колку ме сака! Секогаш кога доаѓам од работа ме чека пред врата, секое утро прв ми вели мјау „добро утро„, се гушка со мене, се милува, трчка по мене и ми покажува љубов! Зошто не би можела да се мажам со него?
Ама, дека сте големи љубимци на педераната, МОРА (да не се усрамите) да подржувате секакви болни умови кои шетаат на овој свет... Дали се имаш запрашано колку е тоа неморално и гнасно брат и сестра, мајка и син, татко и ќерка, а може и семејна групна распаљотка да си вршат е уствари многу умоболно? Дај симни се на земја...
Оh, it is you.
Доволна си ми кај абортусите.
Too much Natasha, is not good.
--- надополнето: 11 ноември 2012 во 00:55 ---
Хехехе до кај дојде светот ......... Ултра-Фемси во партија која се самонарекува десничарска/конзервативна/демо-христијанска... :ROFLMAO::LOL:
Опасни мажјаци кои љубат десанка на Пољат..... до кај дојде светот.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Оh, it is you.
Доволна си ми кај абортусите.
Too much Natasha, is not good.
Е де, премногу не е добро, а вие сте запнале на сите права да им давате... Народ мирно со камшик се држи, а не со баклава.
И не ми даде благослов за мачорот мој :( Ај ќе почекам тро, може до утре ќе промениш мислење, барем тебе тоа ти оди...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Е де, премногу не е добро, а вие сте запнале на сите права да им давате... Народ мирно со камшик се држи, а не со баклава.
И не ми даде благослов за мачорот мој :( Ај ќе почекам тро, може до утре ќе промениш мислење, барем тебе тоа ти оди...
Наташке ти изјасни се, дал инцестоидните ембриони треба да живеат, ил да се ,,убијат,,?
Остај мачорот на страна, ако му е голем и ќеиф ти праи, убо за тебе шо да ти кажам.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Само да се забранувало - за резон нема потреба. За објаснувања уште помалку.

Данке Дојчланд.
Ќе ти соопштам една тажна вистина. 99% од луѓето се неспособни за рационална дискусија. Не знаат да постават валидни премиси, не знаат да извлечат заклучок. Мислат дека бљах е аргумент во дискусија.

Со инка не се турва, немој да се мачиш.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Наташке ти изјасни се, дал инцестоидните ембриони треба да живеат, ил да се ,,убијат,,?
Остај мачорот на страна, ако му е голем и ќеиф ти праи, убо за тебе шо да ти кажам.
Зошто да се убие? Нели е плод на љубов? Пииис :facepalm:
Потоп му е мајката...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Наташке ма, кој ќе го расте това ретардирано дете, коа ќе му ги сместите родителите у затвор?
Ти ли ќе го чуваш, Наташке мор?
А ако се легализира инцест ти ќе им стоиш во спална и ќе делиш кондоми?
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
А ако се легализира инцест ти ќе им стоиш во спална и ќе делиш кондоми?
Јок ма Натке, реков ја радикална сум, ја ќе ги натерам договор да потпишат, прв пат простено им е (абортус) втор пат во согласност со потпишаниот договор, него крц крц на мудата, неа сец сец на матката.
Сакаш да се онадиш со брат ти? Убо, онади се, ич гајле не ми е, ама ради вас нема некој друг да страда.
Шо си посеале, тоа ќе си жнеат, може не е хумано, ама јас би ги сецнала и раат, знам дека нема да родат дефектно невино суштество.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Јок ма Натке, реков ја радикална сум, ја ќе ги натерам договор да потпишат, прв пат простено им е (абортус) втор пат во согласност со потпишаниот договор, него крц крц на мудата, неа сец сец на матката.
Сакаш да се онадиш со брат ти? Убо, онади се, ич гајле не ми е, ама ради вас нема некој друг да страда.
Шо си посеале, тоа ќе си жнеат, може не е хумано, ама јас би ги сецнала и раат, знам дека нема да родат дефектно невино суштество.
Закон со закон кршиш :) Т.е со еден даваш со друг земаш, па иди исто ко да не даваш. Оние против човечкото тело............Ако сака таа крц крц не и треба договор. Имаше едно детенце на идол од Прилепов така склепано, кое стана интернет шема поради малоумноста и малограѓанштината која сака сеири базирани на блага ретардација.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Закон со закон кршиш :) Т.е со еден даваш со друг земаш, па иди исто ко да не даваш. Оние против човечкото тело............Ако сака таа крц крц не и треба договор. Имаше едно детенце на идол од Прилепов така склепано, кое стана интернет шема поради малоумноста и малограѓанштината која сака сеири базирани на блага ретардација.
Јок, убаво кажав. Они нека праат шо им душа сака, додека не повредуваат некој друг.
Во овој случај, ќе си го повредат евентуалното потомство.
Ич гајле не ми е за нив двајца, ама не можам да дозволам невино суштество да страда, во овој случај детето што би го родиле.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Јок ма Натке, реков ја радикална сум, ја ќе ги натерам договор да потпишат, прв пат простено им е (абортус) втор пат во согласност со потпишаниот договор, него крц крц на мудата, неа сец сец на матката.
Сакаш да се онадиш со брат ти? Убо, онади се, ич гајле не ми е, ама ради вас нема некој друг да страда.
Шо си посеале, тоа ќе си жнеат, може не е хумано, ама јас би ги сецнала и раат, знам дека нема да родат дефектно невино суштество.
Неможе така! Ако им даваш право ќе им го дадеш до крај! Како може на педерите да им се даде право да посвојат дете, така и во инцест нека си имаат фамилија. Ако кај едните има тато и тато или мама и мама, кај овие ќе има мама и тато вујче, тато и мама тета, мама и тато дедо (комбинации еден куп)...
Не си фер, им даваш лижавче, ама им велиш неотпакувано треба да се лижи! Ебате белја...Дај биди полиберална, го можеш ти тоа...
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Неможе така! Ако им даваш право ќе им го дадеш до крај! Како може на педерите да им се даде право да посвојат дете, така и во инцест нека си имаат фамилија. Ако кај едните има тато и тато или мама и мама, кај овие ќе има мама и тато вујче, тато и мама тета, мама и тато дедо (комбинации еден куп)...
Не си фер, им даваш лижавче, ама им велиш неотпакувано треба да се лижи! Ебате белја...Дај биди полиберална, го можеш ти тоа...
Јок, би им дала ма Наташке, ама проблемот големи се шансите детето дефектно да биде.... тоа е проблемот. Да раѓаа здрави деца, ич збор немаше да им речам. Се додека некој трет страда, нема да им ќутам.
Нек се ебаат они, не е тоа ич моја работа, ама моја е ако малтретираат свесно друго суштество.
А тебе грев ќе те фати, оти иако инцестот е забранет, луѓе го практикуваат и раѓаат деца, а ти кажуваш оти животот на тоа дефектно ембрионче е свет...... наместо да го лишиш од страдања, ти поддржуваш да се роди и цел живот да се мачи :(
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.614
Поени од реакции
31.821
Јок, убаво кажав. Они нека праат шо им душа сака, додека не повредуваат некој друг.
Во овој случај, ќе си го повредат евентуалното потомство.
Ич гајле не ми е за нив двајца, ама не можам да дозволам невино суштество да страда, во овој случај детето што би го родиле.
Значи одиме со она слободен е да прави секој што сака, се додека не ја наруши слободата на другиот. Но некогаш давањето слобода излегува преку глава, колку чини, толку не чини. Дејствувај согласно со максимата која сакаш да стане општ закон ( шубо рекол Кант) ама кој да го слуша.
Крај краева склепувањето на деца е неизбежно. Само како че се отклепаат, то е друго прашање и далеку посложено од една обична дозвола за брак
 

Kajgana Shop

На врв Bottom