Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.151
Поени од реакции
2.816
Сега ќе излезат Либералите од форумов и ќе кажат дека тоа е нивно право, нивна желба, приватност итн...

Кога педерите можеле да се нормални, све друго ненормално исто така и инцестот според нив е нормално...
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Сепак испадна дека е лажна вест :)
Веста е можеби лажна, но темата може да остане во општ контекст на легализација на инцест. Има и денес некои сојузни американски држави кои дозволуваат брак меѓу втори/трети братучеди. Во некои исламски теократски земји исто така е легално.

Знам дека ја подржуваш ЛГБТ популацијата, но навистина би сакал да слушнам твој став и мислење во врска со декриминализацијата на родосквернавењето и правото на инцест бракови. :)
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Веста е можеби лажна, но може темата да остане во општ контекст на легализација на инцест. Има и денес некои сојузни американски држави кои дозволуваат брак со втора/трета братучетка/братучед. Во некои исламски теократски земји исто така е легално.

Знам дека ја подржуваш ЛГБТ популацијата, но навистина би сакал да слушнам твој став и мислење во врска со декриминализацијата на родосквернавењето и правото на инцест бракови. :)
Сакав да потенцирам дека е лажна од проста причина што „либералите“ на форумов се разбира во негативна конотација ќе бидеме први прозвани. Значи се бара декриминализација ( да не се казнуваат тие дела), а не легализација на бракови.
Во врска со темава, јас ќе се изјаснам исто како и во претходната од каде потекна и оваа дискусија. Доколку две возрасни особи, со правилен раст и развој и свест имаат желба да стапат во однос, а се од една фамилија, јас незнам зошто би имала против нив. Ако планираат потомство свесни се дека медицински е докажано дека плодот ќе излезе со деформации. Тоа треба и сметам дека го знаат пред да стапат во однос. Ако имаат желба да му наштетат на сопственото дете, јас незнам како би ги спречила понатаму, освен да се посомневам во нивниот капацитет на размислување.
Незнам како им се раѓа привлечноста :) Секој однос што е доброволен, помеѓу две возрасни особи кои свесно размислуваат, јас немам никаков проблем со тоа.
 
М

Мартин`

Гостин
Сакав да потенцирам дека е лажна од проста причина што „либералите“ на форумов се разбира во негативна конотација ќе бидеме први прозвани. Значи се бара декриминализација ( да не се казнуваат тие дела), а не легализација на бракови.
Во врска со темава, јас ќе се изјаснам исто како и во претходната од каде потекна и оваа дискусија. Доколку две возрасни особи, со правилен раст и развој и свест имаат желба да стапат во однос, а се од една фамилија, јас незнам зошто би имала против нив. Ако планираат потомство свесни се дека медицински е докажано дека плодот ќе излезе со деформации. Тоа треба и сметам дека го знаат пред да стапат во однос. Ако имаат желба да му наштетат на сопственото дете, јас незнам како би ги спречила понатаму, освен да се посомневам во нивниот капацитет на размислување.
Незнам како им се раѓа привлечноста :) Секој однос што е доброволен, помеѓу две возрасни особи кои свесно размислуваат, јас немам никаков проблем со тоа.
И пак доаѓаме до тоа дека против она природното нормалното не се може..
Се раѓаат деца со деформации кај инцестите, по природен пат кај педерите неможат да имаат деца..

И затоа не смеат и не треба да се легализираат. Едноставно е..
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
И пак доаѓаме до тоа дека против она природното нормалното не се може..
Се раѓаат деца со деформации кај инцестите, по природен пат кај педерите неможат да имаат деца..

И затоа не смеат и не треба да се легализираат. Едноставно е..
А ако се ебат со кондом, може?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
И пак доаѓаме до тоа дека против она природното нормалното не се може..
Се раѓаат деца со деформации кај инцестите, по природен пат кај педерите неможат да имаат деца..

И затоа не смеат и не треба да се легализираат. Едноставно е..
Ако идеш по логика дека целта на еден однос е создавање дете и само дете, да во право си. Тогаш размисли во колку врски си бил досега и зошто во секоја врска немаш дете позади себе? Едноставно нели :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Само да го информирам дечкото кој ја отвори темата, дека неговиот Дедо Боже, кој нели ќе го воскресне од мртвите, така ги поставил работите што целото човештво е произвид на инцестуозни врски...

Ихааа....

Лицемери колку сакаш.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Инцест, хомосексуалност, педофилија, зоофилија ... се се тоа болести кои треба да се лечат, така да не ми е јасно како може болест да се легализира.
Kaко се лечат? Која е дијагнозата и терапијата за истата?
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Само да го информирам дечкото кој ја отвори темата, дека неговиот Дедо Боже, кој нели ќе го воскресне од мртвите, така ги поставил работите што целото човештво е произвид на инцестуозни врски...

Ихааа....

Лицемери колку сакаш.
Дај бе Ставро не го поти и тука, иди држи му огледалце на добро познат и учи што е физиномија, Ентелегенцијо моја сува . :D
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Дај бе Ставро не го поти и тука, иди држи му огледалце на добро познат и учи што е физиномија, Ентелегенцијо моја сува . :D
А не оди сега така. Она што е мајтап, е мајтап, ова не е. Отвараш тема за инцестот, се знае дека ќе навалат рисјаните да го осудат, а не можете подалеку од носот да видите дека сте лицемери.

И пази малку со изразите, не се наоѓаш дома. Не сум јас татко ти така да ми се обраќаш. Да не се испотиш на брзина...
 
М

Мартин`

Гостин
Ако идеш по логика дека целта на еден однос е создавање дете и само дете, да во право си. Тогаш размисли во колку врски си бил досега и зошто во секоја врска немаш дете позади себе? Едноставно нели :)
Не на секој баш ама природен процес во животот е размножувањето за опстанок на одреден вид во случајов луѓето. И кога веќе правдате вакви работи зошто тогаш и тешките дроги да не бидат легализирани, ете возрасен се правилен раст и развој решава да конзумира дрога зошто да го апсат кога негово право си е доволно зрел е може што сака да прави ако притоа на некого друг не му наштетува :)
 
N

NikolaMKD91

Гостин
А не оди сега така. Она што е мајтап, е мајтап, ова не е. Отвараш тема за инцестот, се знае дека ќе навалат рисјаните да го осудат, а не можете подалеку од носот да видите дека сте лицемери.

И пази малку со изразите, не се наоѓаш дома. Да не се испотиш на брзина...
Не се возбуџувај Ставро :D

Добро бе друже што да ти кажам за христијанството и инцестот, не е одобрен. Остај Адам и Ева, денес во ниту една црква не е дозволено роднини да се земаат меѓу себе, христијанската црква не го одобрува тоа! Немаш лицемерие, немаш двојни стандарди. Ниту хомосексуалноста ниту инцестот ги признава. Во време на Адам и Ева немало христијанска црква.
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Сега ќе излезат Либералите од форумов и ќе кажат дека тоа е нивно право, нивна желба, приватност итн...

Кога педерите можеле да се нормални, све друго ненормално исто така и инцестот според нив е нормално...
Не оти размислиле многу за тие теми или имаат конкретен став,туку затоа што добар дел од "либералните умови" тука на форумов се од "невладини", кои дел од наивност дел од досада дел од лакомост пристапиле таму...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не на секој баш ама природен процес во животот е размножувањето за опстанок на одреден вид во случајов луѓето. И кога веќе правдате вакви работи зошто тогаш и тешките дроги да не бидат легализирани, ете возрасен се правилен раст и развој решава да конзумира дрога зошто да го апсат кога негово право си е доволно зрел е може што сака да прави ако притоа на некого друг не му наштетува :)
Може несака да се размножува, семејството се планира. Кој сака создава, кој не сака не создава. Светот и онака е пренаселен, нема да изумре човештвото, нема да изумрат стрејтерите, ништо нема да се измени.
Нека се легализира, се прашувам зошто и марихуаната уште спаѓа во дроги. Избор мора да постои. Се додека некому не наштетуваш, злоупотребуваш или повредуваш. Сигурно да се легализира сите нема да се дрогираме, оној кој сака и пеесет закони да му стават пак ќе се дрогира.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ставрогин те молам кажи го твојот став за родосквернавењето ?

Можам детално и убаво да ти објаснам зошто се вели дека на почетокот на светот кога имало инцест меѓу децата на Адам и Ева црквата го одобрувала, ама ќе треба да избегаме на друга тема -религија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom