Легализација на инцест

  • Креатор на темата NikolaMKD91
  • Време на започнување

Why?

Самострел да зеам, да истепам тоа племе
Член од
3 мај 2009
Мислења
2.726
Поени од реакции
2.940
21.12.2012 доаѓа!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не се возбуџувај Ставро :D

Добро бе друже што да ти кажам за христијанството и инцестот, не е одобрен. Остај Адам и Ева, денес во ниту една црква не е дозволено роднини да се земаат меѓу себе, христијанската црква не го одобрува тоа! Немаш лицемерие, немаш двојни стандарди. Ниту хомосексуалноста ниту инцестот ги признава. Во време на Адам и Ева немало христијанска црква.
Ако се вметне моментот религија, навистина како се размножиле? Инцес да не е одговорот? :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~A~

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Deca so anomalii se ragaat ako se plod na incest. Kaj idat so mozocite ovie?
 
2

~2A

Гостин
Ако се вметне моментот религија, навистина како се размножиле? Инцес да не е одговорот? :)
Јас се думав да поставам прашање во темата "Прашања за Христијанството" ама бегај си реков што ќе прашувам што ќе пустам нема да ми дадат одговор,само ќе ме навредуваат. :icon_mrgr: многу осетлива тема е таа.





Не сериозно,ова не треба ни под разно да се легализира.Односи помеѓу потесниот круг на семејството може да дојде до деформитети на детето што ќе се роди...
 
Ф

ФилипМакедон

Гостин
Ставрогин те молам кажи го твојот став за родосквернавењето ?

Можам детално и убаво да ти објаснам зошто се вели дека на почетокот на светот кога имало инцест меѓу децата на Адам и Ева црквата го одобрувала, ама ќе треба да избегаме на друга тема -религија.
Речиси сите кралски династии насекаде во светот имале такви појави,но тоа го правеле од други причини,не од перверзни задоволства...не верувам дека некој таму ке си ја ебе својата сестра за да донесе мир во куќата,или ке силува(потенцирам силува,бидејќи никогаш нема да дознаеме дали се согласува) некоја кокошка за да му обезбеди дете од сина крв...така да иаку тоа што го спомена е иста медота, намерите биле крајно други,и најверојатно затоа се оправдувало од широките маси...
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Ако се вметне моментот религија, навистина како се размножиле? Инцес да не е одговорот? :)
Добро е .И? Јас не го одобрувам инцестот заради религиозни причини, иако денес нема црква што го подржува . Освен некои секти и фракции кои немаат врска со христијанството

И во хомосексуалноста може да се вметне моментот на религија, бидејќи во скандинавија има цркви што вршат венчавки на хомо бракови..
 
М

Мартин`

Гостин
Може несака да се размножува, семејството се планира. Кој сака создава, кој не сака не создава. Светот и онака е пренаселен, нема да изумре човештвото, нема да изумрат стрејтерите, ништо нема да се измени.
Нека се легализира, се прашувам зошто и марихуаната уште спаѓа во дроги. Избор мора да постои. Се додека некому не наштетуваш, злоупотребуваш или повредуваш. Сигурно да се легализира сите нема да се дрогираме, оној кој сака и пеесет закони да му стават пак ќе се дрогира.
Моментот доаѓа кога со легализација и одобрување на таквите работи истите индиректно и се промовираат и ќе се користат се повеќе и повеќе а тоа донесува до пропаст на човештвото.. а марихуаната воопшто и не ја ставам во дроги, според она што го имам читано па дури и од научници само доколку се конзумира во нормални количини има и позитивни ефекти за разлика од цигарите во кои има еден тон штетни материи.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Добро е .И? Јас не го одобрувам инцестот заради религиозни причини, иако денес нема црква што го подржува . Освен некои секти и фракции кои немаат врска со христијанството

И во хомосексуалноста може да се вметне моментот на религија, бидејќи во скандинавија има цркви што вршат венчавки на хомо бракови..
Зошто не го поддржуваат кога веќе сме сите настанати од Адам и Ева? Како сме стасале толку милијарди на земјава? Тоа е класично лицемерие нели:) Ем пропагираш дека си создаден по пат на инцест, ем го забрануваш.
Има зошто да нема. Нели не сме создадени од Адам и Адам :)
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.725
Поени од реакции
18.473
според она што го имам читано па дури и од научници само доколку се конзумира во нормални количини има и позитивни ефекти за разлика од цигарите во кои има еден тон штетни материи.
Само ако не е некоја тешка прсканица...зелено во права смисла на зборот, иначе не би било убаво да се "опушташ и лечиш" со лак за коса нели? :D
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Речиси сите кралски династии насекаде во светот имале такви појави,но тоа го правеле од други причини,не од перверзни задоволства...не верувам дека некој таму ке си ја ебе својата сестра за да донесе мир во куќата,или ке силува(потенцирам силува,бидејќи никогаш нема да дознаеме дали се согласува) некоја кокошка за да му обезбеди дете од сина крв...така да иаку тоа што го спомена е иста медота, намерите биле крајно други,и најверојатно затоа се оправдувало од широките маси...
Знам друже, и кај нас тоа го имало. Мотивите им биле чисто заради задржување на богатството и бизнисот во фамилијата. Кај нас во минатото се случувало кај богатата и угледна фамилија Робевци.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не се возбуџувај Ставро :D

Добро бе друже што да ти кажам за христијанството и инцестот, не е одобрен. Остај Адам и Ева, денес во ниту една црква не е дозволено роднини да се земаат меѓу себе, христијанската црква не го одобрува тоа! Немаш лицемерие, немаш двојни стандарди. Ниту хомосексуалноста ниту инцестот ги признава. Во време на Адам и Ева немало христијанска црква.
Семоќниот Бог можел така да ги нареди работите да нема инцест ниту на почетокот. Нели е семоќен? Еве му совет од мене. Можел да создаде повеќе парови наеднаш. :)
Или немало доволно кал и ребра?

Која малоумна приказна. И сега ти, и сличните на тебе, доаѓаат тука да судат бе? Со кое право ќе му судиш на било кој? Твојот Бог, во кој што ти веруваш, го промовирал инцестот.

Лицемер си на 20 години, ми е страв каков ќе бидеш на 40...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Моментот доаѓа кога со легализација и одобрување на таквите работи истите индиректно и се промовираат и ќе се користат се повеќе и повеќе а тоа донесува до пропаст на човештвото.. а марихуаната воопшто и не ја ставам во дроги, според она што го имам читано па дури и од научници само доколку се конзумира во нормални количини има и позитивни ефекти за разлика од цигарите во кои има еден тон штетни материи.
Јас идам до заклучок дека кога би се легализирала дрогата и луѓето се добро информирани нема да ја конзумираат. Знаеш во животот секогаш е послатко забранетото. Легализирај и информирај за штетност. А не да се трујат со отров за глувци. Уште нане пушат мислејќи дека е гане :)
 
М

Мартин`

Гостин
Само ако не е некоја тешка прсканица...зелено во права смисла на зборот, иначе не би било убаво да се "опушташ и лечиш" со лак за коса нели? :D
Незнам немам пробано до сега ниту сум имал потреба, можеби во иднина иако тешко :) инаку во право си за природното/вештачко.

Јас идам до заклучок дека кога би се легализирала дрогата и луѓето се добро информирани нема да ја конзумираат. Знаеш во животот секогаш е послатко забранетото. Легализирај и информирај за штетност. А не да се трујат со отров за глувци. Уште нане пушат мислејќи дека е гане :)
Има логика до некаде ама ете и за цигарите има информации за штетност ама касно е преголем замав има земено ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom