Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Ептен ти е јак, not :D

Како и да е, ако ти работи со затворена врата, помалце прашина ќе фати така.
Доволно ми е, сите игри ми ги прифаќа и се друго што сакам. Вака ми прави поради друга работа и од сега почна, порано не ми правеше вака.......незнам што е проблемот....и нормално дека работи со затворена врата. Фала за помошта :D
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
^ Кој уред не ти го препознава, на кој оперативен систем, што си пробал до сега ( проба ли да го поврзеш на друг port или не, проба на друг компјутер ), дали со него одат некакви драјвери ? Одговори на ова па можда некој ќе знае у што е проблемот...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.549
Поени од реакции
7.314
Да ако ставам друго нешто отвара
Photorec vidi dali ke ti go procita kako drajv za da izvadis ako imas nesto bitni podatoci na nego, a ako e odma za format vidi ova dali ke ti go najde, provereno formatira i USB drajvovi
--- надополнето: 4 ноември 2012 во 23:06 ---
Да ако ставам друго нешто отвара
Вака дали проба и дали го наоѓа вака ко индиецов шо објаснува?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Доволно ми е, сите игри ми ги прифаќа и се друго што сакам. Вака ми прави поради друга работа и од сега почна, порано не ми правеше вака.......незнам што е проблемот....и нормално дека работи со затворена врата. Фала за помошта :D
Сум го кажав ова 2 пати до сега ама ајде уште еднаш, дали ако имам Тико, тоа значи дека таа кола е ептен јака? тоа што тебе ти врши работа одреден производ, не значи дека истиот е висока класа, класата ја одредува производителот, ценовниот ранк, и перформансите на компјутерот како целост.

Не е соодветно ние да си ги креираме тие класи според наши потреби. на кратко твојот компјутер спаѓа во low end класата и е далеку од многу јак. Многу јак компјутер е 2000 евра твојот чини околу 150- 200.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Сум го кажав ова 2 пати до сега ама ајде уште еднаш, дали ако имам Тико, тоа значи дека таа кола е ептен јака? тоа што тебе ти врши работа одреден производ, не значи дека истиот е висока класа, класата ја одредува производителот, ценовниот ранк, и перформансите на компјутерот како целост.

Не е соодветно ние да си ги креираме тие класи според наши потреби. на кратко твојот компјутер спаѓа во low end класата и е далеку од многу јак. Многу јак компјутер е 2000 евра твојот чини околу 150- 200.
Кои 150-200 бе? Ти се читаш што пишуваш? Компјутеров е купен пред 2 години 500 и нешто евра !!!! Многу мразам некој кога се прави експерт и понижува туѓи компјутери!!! Ниеднаш не ми направил проблем со ништо, ова е прв ваков проблем а и било каков друг во овие две и нешто години. Затоа кога нешто НЕЗНАЕШ, не кажувај! Цело време те прашувам едно, ти други муабети ми вртиш. Ако незнаеш, кажи незнам и готово а не јас те прашувам дали смета ако е отворен, ти ми кажуваш никогаш не го чисти со правосмукалка. Кога ќе побарам одговор за нешто, сакам одговор за тоа, а не побарав твое мислење за јачината на мојот компјутер и колку пари е. Еве се докажа колку само незнаеш, кажа сосема погрешна цена. Сега незнам колку е, пред две години беше толку и беше тогаш јак (не велам најјак или меѓу најјаките, или многу јак итн) а сега ми е супер за користење. И веќе не ми се гаси, значи било до прашината. Тоа го барав од тебе, а не барав да ми вртиш 300 филозофии. Фала многу за одвоеното време.
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Кои 150-200 бе? Ти се читаш што пишуваш? Компјутеров е купен пред 2 години 500 и нешто евра !!!! Многу мразам некој кога се прави експерт и понижува туѓи компјутери!!! Ниеднаш не ми направил проблем со ништо, ова е прв ваков проблем а и било каков друг во овие две и нешто години. Затоа кога нешто НЕЗНАЕШ, не кажувај! Цело време те прашувам едно, ти други муабети ми вртиш. Ако незнаеш, кажи незнам и готово а не јас те прашувам дали смета ако е отворен, ти ми кажуваш никогаш не го чисти со правосмукалка. Кога ќе побарам одговор за нешто, сакам одговор за тоа, а не побарав твое мислење за јачината на мојот компјутер и колку пари е. Еве се докажа колку само незнаеш, кажа сосема погрешна цена. Сега незнам колку е, пред две години беше толку и беше тогаш јак (не велам најјак или меѓу најјаките, или многу јак итн) а сега ми е супер за користење. И веќе не ми се гаси, значи било до прашината. Тоа го барав од тебе, а не барав да ми вртиш 300 филозофии. Фала многу за одвоеното време.
мн мразам кога некој јаде гомна наместо сам да побара негде колку идат тие делови у пцто.200 евра убаво ти вика човекот, ако не и 250 може макс да е , а и боље тие 250 да ги извадиш сега шо ќе го продадеш, него да чекаш уште година две па да иде за 100 евра.
 
Член од
7 декември 2011
Мислења
283
Поени од реакции
83
Photorec vidi dali ke ti go procita kako drajv za da izvadis ako imas nesto bitni podatoci na nego, a ako e odma za format vidi ova dali ke ti go najde, provereno formatira i USB drajvovi
--- надополнето: 4 ноември 2012 во 23:06 ---

Вака дали проба и дали го наоѓа вака ко индиецов шо објаснува?
ништо не ве разбрав
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Кои 150-200 бе? Ти се читаш што пишуваш? Компјутеров е купен пред 2 години 500 и нешто евра !!!! Многу мразам некој кога се прави експерт и понижува туѓи компјутери!!! Ниеднаш не ми направил проблем со ништо, ова е прв ваков проблем а и било каков друг во овие две и нешто години. Затоа кога нешто НЕЗНАЕШ, не кажувај! Цело време те прашувам едно, ти други муабети ми вртиш. Ако незнаеш, кажи незнам и готово а не јас те прашувам дали смета ако е отворен, ти ми кажуваш никогаш не го чисти со правосмукалка. Кога ќе побарам одговор за нешто, сакам одговор за тоа, а не побарав твое мислење за јачината на мојот компјутер и колку пари е. Еве се докажа колку само незнаеш, кажа сосема погрешна цена. Сега незнам колку е, пред две години беше толку и беше тогаш јак (не велам најјак или меѓу најјаките, или многу јак итн) а сега ми е супер за користење. И веќе не ми се гаси, значи било до прашината. Тоа го барав од тебе, а не барав да ми вртиш 300 филозофии. Фала многу за одвоеното време.
1. Смени си ја терапијата, оваа не делува сум ти го понижил компјутерот???? :pos:

2. Апсолутно не е битно колку е купен, битно е колку вреди сега, тие 200 евра дури и многу се.

3. Јас пробував да ти дадам совет, да не изгориш некој дел, затоа што правосмукалките се непријател број 1 на компјутерите, создаваат премногу електрицитет кој го крати векот на истите, ама пошто си таков, терај со правосмукалка, топ си е.

4. Сам замараше дека е многу јак компјутер, 2 пати СПОМНА, и дека затоа се секираш, па за да ти дадам совет какво напајање да земеш во иднина морав да дознаам колку е уствари јак тој компјутер,затоа што гаснење на истиот најчесто е индикација дека напајањето прегрева или е пред расипување, морав да дознаам каков компјутер имаш за да избереме балансирани компоненти како евентуална замена за старото напајање.

5. Во иднина одговор не добиваш од мене, пошто филозофирам и сум експерт, можеби тоа нема да ти смени нешто, ама онака колку за инфо.
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Дечки имам проблем со мониторов чепкав нешто менвев резолуции и сега пола монитор ми е чисто читлив а пола матен, не се ни познават ама може да се заприметит ...
Некој дане знае што се има десено, што имам ископано или дане е настанат некој дефект?

Благодарам однапред :)
 
Член од
1 април 2012
Мислења
152
Поени од реакции
41
Дечки имам проблем со мониторов чепкав нешто менвев резолуции и сега пола монитор ми е чисто читлив а пола матен, не се ни познават ама може да се заприметит ...
Некој дане знае што се има десено, што имам ископано или дане е настанат некој дефект?

Благодарам однапред :)
Пробај RESET на мониторот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom