Помош, проблеми, прашања, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Напајање какво имаш?
Па не се разбирам во тие работи, ама добро е тоа...така ми кажа тој што ми го сервисира пред некое време. Инаку откако го исчистив со правосмукалка внатре веќе не се гаси ама отворен ми стои. Да го затворам ли?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Па не се разбирам во тие работи, ама добро е тоа...така ми кажа тој што ми го сервисира пред некое време. Инаку откако го исчистив со правосмукалка внатре веќе не се гаси ама отворен ми стои. Да го затворам ли?
Никогаш не го чисти со правосмукалка, на компресор носи го. Дали имаше многу прашина?
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Никогаш не го чисти со правосмукалка, на компресор носи го. Дали имаше многу прашина?
Па имаше доста, ама немаше премногу. Онака, наваму кај што се тие дупките имаше повеќе а натаму не..а зошто да не го чистам со правосмукалка? И да го затворам ли капаков?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Па имаше доста, ама немаше премногу. Онака, наваму кај што се тие дупките имаше повеќе а натаму не..а зошто да не го чистам со правосмукалка? И да го затворам ли капаков?
Ако ти работи со отворен, остај го така...за правосмукалката, не чини заради тоа што создава многу електрицитет/магнетизирање.
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Ако ти работи со отворен, остај го така...за правосмукалката, не чини заради тоа што создава многу електрицитет/магнетизирање.
Абе и со затворен е ок и со отворен, ама како е подобро? Како збира повеќе прашина? Да не му штети нешто вака? Пошо јак компјутер е, не е некој слаб таму...и ако го затворам постои ли можност пак да ми се гаси од прашината?
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Ај наведи кој е тој јак компјутер, и од каде е купен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom