Помош за проекти (побарај и помогни на оние кои бараат помош)

  • Креатор на темата Anck-Su-Namun
  • Време на започнување
Член од
7 април 2012
Мислења
1.130
Поени од реакции
1.510
Дали некој може да ми најди или напиши есеј за состојбата на образованието во Македнија? Ми треба по педагогија.

Треба да опфаќа анализа на напредокот на училиштата од независноста до сега и споредба со состојбата на образованието во останатите балкански држави.

Фала однапред. :)
 
Член од
10 февруари 2011
Мислења
894
Поени од реакции
398
Ми треба проект да напрааам тоес , да опишам некој сензор , која била инфромација е добредојдена ..
 
L

Löwe

Гостин
Здраво ми треба помош за состав за писмена по Македонски јазик на тема "Во животот нема 2ро полувреме како во спортот."
Слабо ми одат овие теми затоа ве замолувам за помош.
 
2

~2A

Гостин
Доколку некого му се најдува проект за "Промоција" или "Облици на промоција" нека ми пиши во ПП.
Благодарам.
 

macko i

Локален шериф
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.771
Поени од реакции
1.529
Некој нешто да чул или да му се наоѓа за статистика на локалотарниот систем или бар да ми каже како се преведува ова на англиски ?
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
22
Поени од реакции
1
Треба да направам кратка проектна задача за човечки капитал, ама на интернет нема никави информации. Некој ако има некакви податоци нека пише. :)
 
L

Luki Junior

Гостин
Треба да направам кратка проектна задача за човечки капитал, ама на интернет нема никави информации. Некој ако има некакви податоци нека пише. :)
There is no information about human capital whatsoever on the internet?
https://www.google.com/search?q=човечки+капитал&oq=човечки+капитал&sugexp=chrome,mod=0&sourceid=chrome&ie=UTF-8#hl=en&nfpr=1&q=човечки+капитал&sa=X&ei=d2GXUMWQAY2N4gSi2YGgBA&ved=0CBsQvgUoAQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&fp=54090d59017bf01&bpcl=37189454&biw=1680&bih=959
 
П

Пепси_

Гостин
Проектна - развојни фази (фенофази) на виновата лоза?​
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Ако може некој да ми каже интересна тема за проектна по Англиски јазик, за матура ми е.

Само ми треба тема .
Фала многу .
:)
 
L

Luki Junior

Гостин
Ако може некој да ми каже интересна тема за проектна по Англиски јазик, за матура ми е.

Само ми треба тема .
Фала многу .
:)
Каква требе да е темата? Дај објасни. После 12 години школо една идеја да не можело саалам да се напише, да му се невиде... Напиши убаво шо ти треба.... нЕ само тресни некоја тема ти треба... Мрза ли е, незнаејне ли е, или толку ве учат у тија школите....
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
некој семинарска или добри информации книги по можност мк за Внатрешна Меморија кај PC ако има пишете пп фала однапред...
 
Член од
19 јануари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Има ли некој материјал за биоелектричен потенцијал на око?
Или нешто општо за биоелектрични потенцијали?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
348
Поени од реакции
81
Некој да ми предложи ТЕМА за проектна по Електротехнички материјали и елементи ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom