Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Ај некој full highlights од мечот оти стримовиве слабо вечерва...

Среќа што Челзи загуби... ќе мора сега Челзи и овие данциве да ги победиме... па со Шахтјор нерешено. Тешко ќе биде.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Асамоа реално не е лев бек моментално Асамоа е крилест бек кој притиска на противничката половина и секако му помогна тоа што има играно CM/DM/AM затоа е добар и назад но Армеро е звер од LB.

Има надеж само напред
Знам дека Асамоа не е бек во сегашната формација .Зборот ми беше дека со доагањето на Армеро би се заземало местото на Асамоа доколку не се промени формацијата бидејки играме 3-5-2
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Асамоа реално не е лев бек моментално Асамоа е крилест бек кој притиска на противничката половина и секако му помогна тоа што има играно CM/DM/AM затоа е добар и назад но Армеро е звер од LB.

Има надеж само напред
армеро ќе ја поремети цела концепција на јуве ... сигурно ќе страда некој од видал, маркизио или асамоа (пирло е недопирлив) плус ќе лимитира и минутажата на погба. само љоренте и на коњ сте. и настрана сите заебанции за вечерната утакмица според распоредот не би требало да имате проблем.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.290
Поени од реакции
16.764
Знам дека Асамоа не е бек во сегашната формација .Зборот ми беше дека со доагањето на Армеро би се заземало местото на Асамоа доколку не се промени формацијата бидејки играме 3-5-2
Во европа мора да се игра 4-3-3 нема клошарски екипи ко сиена и каљари таму една контра и гол еден фал и гол ете денес се покажа.

Искрено Пепе фали мн
--- надополнето: 23 октомври 2012 во 23:33 ---
Еј здраво здраво, јас сум фин дечко :D

Така ве сакам, не се лутете како Миланезите :eek: се случува со бош тим да се киксира ;) тоа е :icon_lol:
Здраво фин дечко ние сме нефини изнервирани моментално :)
--- надополнето: 23 октомври 2012 во 23:34 ---
SD 7
Chelsea 4
Juventus 3

ништо не е изгубено следна утакмица овие истите идат во Торино ке се испосерат на нашиот стадион
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
If Chelsea draw Shakhtar, and Juventus win their two next matches we are through even if we lose the last match. :cautious:

I hate these calculations.
 
Член од
10 мај 2010
Мислења
2.727
Поени од реакции
1.970
Conte ''naredio'' da mu se dovede Walcott

Antonio Conte je naredio svojim čelnicima da mu osiguraju usluge Arsenalovog univerzalca, budući da je Conte veliki ljubitelj njegove igre. U taboru Stare dame vjeruju da je upravo ovaj engleski reprezentativac rješenje za njihovu napadačku desnu stranu. (M.K)
Доколку дојде Волкот и Љоренте
---------------------Буфон------------
Лихштајнер----Бонучи---Барзаљи-----Келини
---Видал----Пирло--------Маркисио
----Волкот----Љоренте---Вучини\Асамоа
 
M

Mario Gómez

Гостин
Еј здраво здраво, јас сум фин дечко :D

Така ве сакам, не се лутете како Миланезите :eek: се случува со бош тим да се киксира ;) тоа е :icon_lol:
Имаат многу потешка група од нашата бе, не ги зафркавај. Во нашата група сите мизерни се, и ние не заостануваме. :pos: Мислам дека втори ќе завршите и ќе играме во осмина финале. :D
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.290
Поени од реакции
16.764
November 7

Juventus v Nordsjaelland
Chelsea v Shakhtar Donetsk
November 20
Nordsjaelland v Shakhtar Donetsk
Juventus v Chelsea
December 5
Shakhtar Donetsk v Juventus
Chelsea v Nordsjaelland
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Следните 2 натпревари да се победат само момци , мислам дека Челзи и дома може да киксне со Шахтар. Па така со Челзи на Јуве Арена да решава кој оди понатаму . А против јаки противници знаеме како играме на Јуве Арена ... сума сумарум одиме понатаму :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.165
Поени од реакции
25.812
Имаат многу потешка група од нашата бе, не ги зафркавај. Во нашата група сите мизерни се, и ние не заостануваме. :pos: Мислам дека втори ќе завршите и ќе играме во осмина финале. :D
Искрено јас мислам дека 3-ти ќе завршат и ќе продолжат во ЛЕ
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Јувентус во Сериа А и Јувентус во Лигата на шампионите има голема разлика, е што е проблемот тука Конте нека му ја мисли ????????????:facepalm:
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.338
Да изиграте само една утакмица со таквите екипи ќе ја сватите разликата од нашата до вашата лига, Од Бетис до Катаниа, и од Мајорка до Сиена.
Ако победи бетис во Сицилија против Катанија ја си го сечам на сред плоштад
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.290
Поени од реакции
16.764
Јас мислам мн се осеќа отсуството на Конте во тимот во Европа во Серија А немаме конкуренција и не се осеќа ама во ЛШ ни треба конте
 

Kajgana Shop

На врв Bottom