Бог/Богови = Вонземјани?

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ништо не е во спротивност со Бога. тој го направил универзумот толку голем за да може целиот да го посее со живот
--- надополнето: 22 септември 2012 во 18:09 ---

другите планети се нашите заштитници. не штитат од поголемите метеори кои негативците се обидуваат да ги насочат кон нас. според моите извори во прстените на сатурн сее наоѓа советот кој одлучува за надворешни интервенции на земјата
Интересно, хардкор православец, а те интересираат алтернативни теории, мистерии и сл. (y)
 

Gurdjieff

Bastardo dentro
Член од
12 јануари 2011
Мислења
3.645
Поени од реакции
1.264
ништо не е во спротивност со Бога. тој го направил универзумот толку голем за да може целиот да го посее со живот


другите планети се нашите заштитници. не штитат од поголемите метеори кои негативците се обидуваат да ги насочат кон нас. според моите извори во прстените на сатурн сее наоѓа советот кој одлучува за надворешни интервенции на земјата
Абе што очекуваш, не си ми јасен?
Да те разберат атеистиве?
Па тие се вонземјани овде на планетата земја...:pos:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
другите планети се нашите заштитници. не штитат од поголемите метеори кои негативците се обидуваат да ги насочат кон нас. според моите извори во прстените на сатурн сее наоѓа советот кој одлучува за надворешни интервенции на земјата
Имам чуено дека кралицата на англија е рептил. Можно ли е англиканците да се негативците кои ги напомена?
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
вонземјаните кои ќе слетаат на земјава мора да имаат дозвола од бог за да смеат да се мешаат во нашите цивилизација. цел универзум е исполнет со живот со слични луѓе како нас. кога слетале во древен египет вонземјаните со цел да им помогнат во изградбите на пирамидите кои служеле како храмови кои ќе им го покажат патот кон бога на луѓето.
Брат, сериозно, ти нешо се заебаваш или...?

Имаш ли појма од историја бе човече?!?
--- надополнето: 26 септември 2012 во 10:28 ---
ништо не е во спротивност со Бога. тој го направил универзумот толку голем за да може целиот да го посее со живот
--- надополнето: 22 септември 2012 во 18:09 ---

другите планети се нашите заштитници. не штитат од поголемите метеори кои негативците се обидуваат да ги насочат кон нас. според моите извори во прстените на сатурн сее наоѓа советот кој одлучува за надворешни интервенции на земјата
Шо сперма ќе беше! по по по п оп оо :eek:
И де кажи од каде ти е изворот?!
 
M

Muranyi

Гостин
Шо сперма ќе беше! по по по п оп оо :eek:
Па Питер Норт има многу помогнато тука:ROFLMAO:
--- надополнето: 26 септември 2012 во 12:16 ---
Интересно, хардкор православец, а те интересираат алтернативни теории, мистерии и сл. (y)
Ова ти се вика њуејџ православец.Ретко кој може да ги разбере нив.
 
Член од
22 септември 2012
Мислења
61
Поени од реакции
20
Имам чуено дека кралицата на англија е рептил. Можно ли е англиканците да се негативците кои ги напомена?
можно е, само Господ знае
--- надополнето: 30 септември 2012 во 03:16 ---
Брат, сериозно, ти нешо се заебаваш или...?

Имаш ли појма од историја бе човече?!?
--- надополнето: 26 септември 2012 во 10:28 ---


Шо сперма ќе беше! по по по п оп оо :eek:
И де кажи од каде ти е изворот?!
Историјата е прикриена, не на сите им одговара вистинската историја. Имам многу извори, меѓутоа најмногу свои лични, јас сум еден од тие кои има такви способности да биде гласник на зборот на Бога.
 

MEDDLE

уставен кривичар
Член од
19 февруари 2008
Мислења
1.995
Поени од реакции
1.406
Историјата е прикриена, не на сите им одговара вистинската историја. Имам многу извори, меѓутоа најмногу свои лични, јас сум еден од тие кои има такви способности да биде гласник на зборот на Бога.

Ако си гласник, онда де сврти му го бројот, или пиши му еден смс, сакам тора муабет да попраам со него...
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
можно е, само Господ знае
--- надополнето: 30 септември 2012 во 03:16 ---

Историјата е прикриена, не на сите им одговара вистинската историја. Имам многу извори, меѓутоа најмногу свои лични, јас сум еден од тие кои има такви способности да биде гласник на зборот на Бога.
Апостоле ти пружам рука. Па кај си досега да се појавиш.

Давај брзо некој збор божји - затни им ги устите на сите неверници.

Со еден збор кандисај ги да се преобратат на правиот пат.

Соопшти ни ја вистината за нашиот творец. Избави не од Лукавиот.

Амин:cuc:
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
vonzemjani nema kraj ako nevie jasno nesto prasajteme zasve imam odgovor nese dangubite megusebe
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Апостоле ти пружам рука. Па кај си досега да се појавиш.

Давај брзо некој збор божји - затни им ги устите на сите неверници.

Со еден збор кандисај ги да се преобратат на правиот пат.

Соопшти ни ја вистината за нашиот творец. Избави не од Лукавиот.

Амин:cuc:
ШеЃиве, мислам, дај.

Темава бе, бо/богови=вонземјани.
Прометеус работава.
Педерлук.

И да има и тие се божја творевина, а не ѓобогови.

Има еден Бог, се друго е фол.

Е да, кајганбог има еден, ама тоа е буч и е лажен.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
ШеЃиве, мислам, дај.

Темава бе, бо/богови=вонземјани.
Прометеус работава.
Педерлук.

И да има и тие се божја творевина, а не ѓобогови.

Има еден Бог, се друго е фол.

Е да, кајганбог има еден, ама тоа е буч и е лажен.
Е ајде де, и ја го велам истото. Ама ај докажи им на останативе.

И сеа ко ќе појави уште некој лажен Апостол у име на Бог да шири вистина ака попоиве по црквиве, добијаш турлитава. Ама тоа од баба ми бар беше ептен вкусна, а оваа ...............
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
davi kazam nesto za gavolot najteska zadaca mubilo dagi ubedi lugeto deka toj ne postoi isega sega nemue gajle negleda preku internet se dangubi sonas bazata mue nekade vo kasavracki toe vo mavrovo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom