Xbox360 гејмери

Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
како мислиш на кој алтернативен меил...
Иди на Xbox.com, пробај влези со мејл и пас, ќе ти рече дека не ти е точен. Ќе имаш таму опција да ти пратат нов пасворд на алтернативниот мејл, доколку си го сетирал. Јас, на пример, имам ставено и втор мејл на акаунтот од Yahoo; па таму ми го пратија пасот. Ако немаш алтернативен/втор мејл, ништо од бизнисот.
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Иди на Xbox.com, пробај влези со мејл и пас, ќе ти рече дека не ти е точен. Ќе имаш таму опција да ти пратат нов пасворд на алтернативниот мејл, доколку си го сетирал. Јас, на пример, имам ставено и втор мејл на акаунтот од Yahoo; па таму ми го пратија пасот. Ако немаш алтернативен/втор мејл, ништо од бизнисот.
абе одам на форгет пасворд ми дава да го ресетирам пасвордот,и ја мавам адресата на yahoo и мавам send..ми вика дека пратено е на мојот меил...после тоа одам на yahoo отворам нема ништо :mad:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
абе одам на форгет пасворд ми дава да го ресетирам пасвордот,и ја мавам адресата на yahoo и мавам send..ми вика дека пратено е на мојот меил...после тоа одам на yahoo отворам нема ништо :mad:
Ау, легендарни се Microsoft за тоа, знаат да се фолираат така. Почекај до вечер ваљда ќе ти пратат.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Која е разликата помеѓу ХДМИ кабел од 2 метра и 250 денара и ХДМИ кабел од 2 метра и 500 денара? Дали тој од 500 денара вади поквалитетна слика ?
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Која е разликата помеѓу ХДМИ кабел од 2 метра и 250 денара и ХДМИ кабел од 2 метра и 500 денара? Дали тој од 500 денара вади поквалитетна слика ?
Баш гледав едно испитување на оваа тема, и според нив испадна дека разликате е во квалитетот на кабелот, т.е. поефтиниот полесно може да се прецвика ако го свиткаш скроз 180 степени, и тоа што може да има позлатени пинови (ко да не рѓосаат), инаку нема АМА БАШ НИКАКВА врска во квалитет на слика или било што такво. Јас имам 8 метри кабел, купен за 300-400 ден и е одличен :)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Дечки сакам да земам конзола за игри.
Десктопот ми е звер ама ми е на работа така да нема кога да играм на него, за дома иам лаптоп така да ништо од играњето :)
Се мислам помеѓу плејстејшн и иксбокс (повеќе ме влече ова).

Неколку прашања.
Кај е најдобро кај нас да земам иксбокс и каков (по можност кракуван/модуван)
Кои проблеми ќе ги имам доколку имам модуван иксбокс (освен тоа што неможам да играм онлајн)
Дали ако земам оригинал игра и ја ставам на модуван иксбокс ќе можам да играм онлајн.
Некој дополнителен совет кој би ми го дале за иксбоксот.

тенк ју
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Ау, легендарни се Microsoft за тоа, знаат да се фолираат така. Почекај до вечер ваљда ќе ти пратат.
Гуд Њуз другарче...точно така како што рече...ми пуштија линк за ресет на пасворд покасно по некој саат,после си влегод поштено во акаунтот мој mileKITIC10 и гелдам на почетна ми дава ГОЛД за еден месец аванте да користам...и нормално влегувам да пополнам формурал:D...и види сеа,кога стигнав каде што ми бара адреса и postal code не ми го признава кодот и ми вели дека не одговара со регионот...а мене најверојатно ми е наместен UK регион...па дали можам некако да го сменам регионот??
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Гуд Њуз другарче...точно така како што рече...ми пуштија линк за ресет на пасворд покасно по некој саат,после си влегод поштено во акаунтот мој mileKITIC10 и гелдам на почетна ми дава ГОЛД за еден месец аванте да користам...и нормално влегувам да пополнам формурал:D...и види сеа,кога стигнав каде што ми бара адреса и postal code не ми го признава кодот и ми вели дека не одговара со регионот...а мене најверојатно ми е наместен UK регион...па дали можам некако да го сменам регионот??
http://www.thephonebook.bt.com/publisha.content/en/search/uk_codes/index.publisha
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Дечки сакам да земам конзола за игри.
Десктопот ми е звер ама ми е на работа така да нема кога да играм на него, за дома иам лаптоп така да ништо од играњето :)
Се мислам помеѓу плејстејшн и иксбокс (повеќе ме влече ова).

Неколку прашања.
1.Кај е најдобро кај нас да земам иксбокс и каков (по можност кракуван/модуван)
2.Кои проблеми ќе ги имам доколку имам модуван иксбокс (освен тоа што неможам да играм онлајн)
3.Дали ако земам оригинал игра и ја ставам на модуван иксбокс ќе можам да играм онлајн.
4.Некој дополнителен совет кој би ми го дале за иксбоксот.

тенк ју
1. idc.com.mk
2. можеш да играш онлајн ако си купиш лајв акаунт
3. да, да (ако имаш претплата за лајв). може и со пиратска, не е битно каква е играта, битно е да можеш да играш онлајн а за тоа ти треба да си купиш лајв и за некои игри онлајн пас, што се купува со микрософт поени, кои исто така можеш да си ги купиш
4. Купи си xbox :)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
Заебана работа сега...профилот на лајф ми беше со yahoo.com адреса,арно ама пасвородт го заборајв..и сега не можам да велзам во профилот ми бара пасворд WTF:confused:
гејм -тагот го сменив во mileKITIC10 и сега ми бара пасворд:pos:
лајвот ти е mileKITIC10 мислам дека арно ти прават пасворд што ти бараат
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Пробав секако...бара валиден пост код,најверојатно не 0161.
Ама прати побарав и на гугл пост код(пример за manchester sity UK) а најдов и соодветна улица за сектор пост код М17 и пак невалиден код.....абе буљаши се.:mad:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Пробав секако...бара валиден пост код,најверојатно не 0161.
Ама прати побарав и на гугл пост код(пример за manchester sity UK) а најдов и соодветна улица за сектор пост код М17 и пак невалиден код.....абе буљаши се.:mad:
Јас кога пишував, сакаше и валиден телефонски број од USA. :D

Ама не знам, најдов све на нет по пропис и пројде...
 
Член од
26 декември 2011
Мислења
450
Поени од реакции
278
Јас кога пишував, сакаше и валиден телефонски број од USA. :D

Ама не знам, најдов све на нет по пропис и пројде...
се позлатив сега со тоа видеото шо го постира поназад,ете пројде некако...
Абе Јапан мадафака:)
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.548
Поени од реакции
3.845
другар синоќа јадел бан на хбох лајв.. нешто повеќе за тоа ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.717
Поени од реакции
52.652
другар синоќа јадел бан на хбох лајв.. нешто повеќе за тоа ?
Октомври/ноември мислам најактивни месеци им се за банирање. Може играл некоја игра пред да е официјално излезена или па нешто друго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom