Убиен Македонец во Солун?

Член од
12 септември 2008
Мислења
271
Поени од реакции
42
Tekstot e prevzemen od fb grupata Makedonska Nacija

Убиен Македонец во Солун затоа што несакал да го смени презимето

Самарџиев Александар, студент во Солун, кој беше претепан од членови на грчката партија Златна Зора во Солун со закана да го смени презимето, пред еден час им подлегна на тешките повреди во болница и почина.
Неговата фамилијата добила закани од грчката партија златна зора за ликвидација на сите.

izvor: http://www.facebook.com/makedonskanacija
 
М

Мартин`

Гостин
Под хитно треба МНР да реагира сепак ова е Македонец во Грција и има право за тоа, и не е лошо да се направи и еден протест плус во Скопје како дополнителен притисок врз Грција па и Европска унија/Нато иако не сум сигурен колку ефект ќе има тоа.. Нека почива во мир Александар :(
 
A

AnFem

Гостин
Смрт за национализмот!

Некаде прочитав дека дечкото провоцирал со македонски знамиња. А овие се тешки националисти... И јас да се појавам таму пред нив, и јас ќе го јадам (без да ја знаат мојата имагинарна национална припадност). Ама не, сега има да им лепнеме етикета на сите грци, па мамичето во пичето... Толку ни сече де.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Смрт за национализмот!

Некаде прочитав дека дечкото провоцирал со македонски знамиња. А овие се тешки националисти... И јас да се појавам таму пред нив, и јас ќе го јадам (без да ја знаат мојата имагинарна национална припадност). Ама не, сега има да им лепнеме етикета на сите грци, па мамичето во пичето... Толку ни сече де.
Да утепавме ние грк овдека,исто пак ќе кажеше,толку ни сече... и пак по вина на наша провокација,нели. Абе зашто вакви постови пишуваш кога те читам како буквар,пред да зинеш знам што ќе кажеш и кого ќе осудиш.
 
М

Мартин`

Гостин
Смрт за национализмот!

Некаде прочитав дека дечкото провоцирал со македонски знамиња. А овие се тешки националисти... И јас да се појавам таму пред нив, и јас ќе го јадам (без да ја знаат мојата имагинарна национална припадност). Ама не, сега има да им лепнеме етикета на сите грци, па мамичето во пичето... Толку ни сече де.
1. Не е он тој што го смени знамето пред полициска станица туку негов братучен (Стилјан мислам се викаше)

2. Има закони и според тие он ќе си одговараше секако на суд за стореното кривично дело ..

3. Во членка на Европската унија зар треба ова да се случува ? Па кај нас да се десеше вакво нешто Грк за убијат до сега ќе се јавеа 23213 Европски дипломати, претседатели итн како е загрозена безбедноста, основните човекови права на луѓето и слично.

4. Пази закани веќе трпеле долго време само заради тоа што се Македонци, закани да го сменат презимето!!
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113
Смрт за национализмот!

Некаде прочитав дека дечкото провоцирал со македонски знамиња. А овие се тешки националисти... И јас да се појавам таму пред нив, и јас ќе го јадам (без да ја знаат мојата имагинарна национална припадност). Ама не, сега има да им лепнеме етикета на сите грци, па мамичето во пичето... Толку ни сече де.
a kade toa si prochitala deka provociral ?!:eek:
 
Член од
29 јануари 2010
Мислења
1.619
Поени од реакции
1.551
1. Не е он тој што го смени знамето пред полициска станица туку негов братучен (Стилјан мислам се викаше)



4. Пази закани веќе трпеле долго време само заради тоа што се Македонци, закани да го сменат презимето!!
Абе војна ке рокнеше ние да го направевме ова
 
A

AnFem

Гостин
1. Не е он тој што го смени знамето пред полициска станица туку негов братучен (Стилјан мислам се викаше)

2. Има закони и според тие он ќе си одговараше секако на суд за стореното кривично дело ..

3. Во членка на Европската унија зар треба ова да се случува ? Па кај нас да се десеше вакво нешто Грк за убијат до сега ќе се јавеа 23213 Европски дипломати, претседатели итн како е загрозена безбедноста, основните човекови права на луѓето и слично.

4. Пази закани веќе трпеле долго време само заради тоа што се Македонци, закани да го сменат презимето!!

a kade toa si prochitala deka provociral ?!:eek:
Ма небитно дали провоцирал или не, битно дека членовите на Златна Зора се националисти, за нив сме мета и јас и ти и сите...
--- надополнето: 29 септември 2012 во 22:45 ---
Еве, нема на грците да им го лупнам тоа, тебе ќе ти го лупнам.
Немаш ти алатка за тој потег.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.760
Поени од реакции
9.883
Ма со такви размислувања како вашите, утепајте се сите меѓу себе. Таман нас пола работа ќе ни биде завршена. :)
Кои вас ма? Која си ти,кои сте вие? Премногу си даваш на значење ни за проста реплика не си достојна.
 
М

Мартин`

Гостин
Ма небитно дали провоцирал или не, битно дека членовите на Златна Зора се националисти, за нив сме мета и јас и ти и сите...
Па државата треба да си ги среди тие не-луѓе за да не се случуваат вакви работи ама каков народ таква и држава фашистичка им одговара изгледа. Неможе јас да посегнам по твојот живот само заради тоа што имаш на пример грчко презиме (има доста такви во Македонија).
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.395
Поени од реакции
6.514
Стока народ бреј, наш човек е убиен, они ги бранат убијците, па и уште не убедуваат дека сме ние фашисти и нацисти.....
Се надевам у гроб ќе ви стасаат сите пари што ви се делат за да ја ширите оваа пропаганда, продадени души.

Почивај во мир Александар, ден ќе дојде, Македонците ќе наплатат за се!
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Ко ќе прочиташ вакво мислење дека провоцирал со знаме и бил убиен поради ова.Па ако одевме по таа логика овде кај нас ќе беше кланица.Ама ние сме националисти де...лоши, необразовани, назадни итн.
Изгледа интересно е да си контра од се и секого...

Со пари од кај нас се ранат убијците.Пак одете на летување и радувајте се на фиром стикерчиња!
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
Смрт за национализмот!

Некаде прочитав дека дечкото провоцирал со македонски знамиња. А овие се тешки националисти... И јас да се појавам таму пред нив, и јас ќе го јадам (без да ја знаат мојата имагинарна национална припадност). Ама не, сега има да им лепнеме етикета на сите грци, па мамичето во пичето... Толку ни сече де.
Дај барем кажи кај прочита
 

Kajgana Shop

На врв Bottom