Гатање, видовитост

Член од
30 јануари 2010
Мислења
101
Поени од реакции
17
Имам читано дека луѓето кои гатаат и кои погодуваат многу од минатото и сегашноста се луѓе кои се опседнати од демони. Фактички ''гатачот'' е само медиумот за пренесување на информациите кои во неговиот мозок доаѓаат од друга невидлива сила која му одговара на сите наши прашања. Тоа се објаснува со тоа дека покрај што постои овој материјален свет постои и нематеријален т.е астрален свет во кој жиеваат ангели и демони. Така да ние се што правиме сме следени, и не можеме да сокриеме ништо. Така тој гатачот е опседнат од демон кој за нас знае све од минатото и сегашноста и му одговара на сите наши прашања, а гатачот е само медиумот за пренесување на информацијата. Тука постоела опасност на човекот кој оди на гатање да понесе со себе некој од демоните со кој е опседна гатачот. Така да знаете оваа работа е многу опасна, и може да има трајни последици на луѓето што одат на гатање.

Од мене имаш голем LIKE за ова.Истото и јас го мислам.Тие неможат да го тргнат тоа они што прават-Тоа е исто како да преспружуваш алишта алиштата се тука само распоредот е друг или ти ја искчучува болката а не дека не ти е тука болката тука е но таа си работи во позадина и на крај некој ем не го болело нешто а си отишол од овој свет.Тие немаат власт за да растурат.Тие или болката ја исклучуваат или прават контра магија ити даваат накоја амајлија или некој збор кој мора да го изговараш значи дека мора да го направиш тоа или види правило број еден пак ке ти се врати старото што предходно си го имал,тоа значи дека си врзан да мора да правиш нешто за другото да бега.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.424
Поени од реакции
9.329
Не знам дали имате слушнато за Везирка од Визбегово. Во средно со една другарка од таму идевме демек да дознаеме дали дечкото од другиот клас не сака или такви глупости.... А Везирчево ми кажа некои работи што стварно до денес ми се случуваат. Иначе гледа на тарот карти.....
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Јас познавам една баба од Ѓорче, на мајками и е пациентка и женава гледа на кафе,пари не зима ако и дадеш нешто иначе не. Еднаш таткоми не беше дома и мајками вика ај да ја викнам бабава да ни гледа ,јас не верував у такви глупости а ни мајками не верува али јебига ради радозналост..Дојде бабава и верувале или не све ми погоди,тогаш за да не паднам година на факс се префрлив на друг факултет исти смер али у Велес... и бабава ми вика ти ќе патуваш периодов почесто ,имаш вика некој обврски у друг град .јас и мајками останавме стаписани ,ја гледаш и се чудиш, после ми вика имаш девојка , и стварно имам девојка,гледав слика некоја да не видела коа влагала али нема нигде ништо ,после нешто за пари за здравје али све ми погоди ко да ме знае а не ко прв пат да ме гледа..е за таа жена верувам дека гледа ,има некое такво чуство ваљда да погодува...


VE molam site clenovi ako nekoj moze da mi dade broj od Dusica OD Kavadarci,mnogu mi e itno ve molam,zenata mi rekoa deka pogoduvala se!!!Vi blagodaram
 
Член од
18 октомври 2012
Мислења
166
Поени од реакции
29
Imase eden covek od Ohrid koj ne gatase ama vidovite bese i toj mu kaza na bratmi deka ke mu se slucat raboti ako ne bide makedonec i ne veruvas, ama gi kazuvase deka se smeevme kako nema vrska se toa. Ama posle nekolku godini koga zema bugarski pasos i stana i bugar po pasos pocnaa site raboti da mu se slucuvaat kako sto covekot mu vikase ke se slucat. I posle pak sakase da ide kaj covekot ama razbra deka umrel. A sega ima eden vo Skopje koj ne gata ili viduva ama isceluva so pipkanje za glava kicma i vrat i toj ima bioenergija i se vika Filev i ne bara pari deka ne trebalo da se zemaat pari za pomos isto kako toj od Ohrid sto ne zemase pari tuku ako saka ili nejke nekoj stograma kafe ili cokolado ili stodenari na bogorodica da ostavi ili ne. I toj Filev ima bogorodica vo stanot znam sum bil ednas.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Imase eden covek od Ohrid koj ne gatase ama vidovite bese i toj mu kaza na bratmi deka ke mu se slucat raboti ako ne bide makedonec i ne veruvas, ama gi kazuvase deka se smeevme kako nema vrska se toa. Ama posle nekolku godini koga zema bugarski pasos i stana i bugar po pasos pocnaa site raboti da mu se slucuvaat kako sto covekot mu vikase ke se slucat. I posle pak sakase da ide kaj covekot ama razbra deka umrel. A sega ima eden vo Skopje koj ne gata ili viduva ama isceluva so pipkanje za glava kicma i vrat i toj ima bioenergija i se vika Filev i ne bara pari deka ne trebalo da se zemaat pari za pomos isto kako toj od Ohrid sto ne zemase pari tuku ako saka ili nejke nekoj stograma kafe ili cokolado ili stodenari na bogorodica da ostavi ili ne. I toj Filev ima bogorodica vo stanot znam sum bil ednas.
Филев има да ти се изнасмее ако не во фаца, ќе отиде во друга соба да земе нешто и ќе пукне од смеење. Ќе се врати испразнет и озбилен. :)
 
Член од
19 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo,
na muabetov...znaci,jas spagjam,pardon spagjav vo grupata lugje koi ne veruvaat vo vakvi raboti,no ete makata kje go natera covekot na se.
Procitav deka cesto se spomenuva Zane od Dracevo,dali kje moze nekoj da mi prati nejzin broj:unsure: Ili preporacajte mi nekoj/a drug,no da e od Skopje
Pozz:)
 
Член од
12 октомври 2012
Мислења
23
Поени од реакции
22
Zdravo,
na muabetov...znaci,jas spagjam,pardon spagjav vo grupata lugje koi ne veruvaat vo vakvi raboti,no ete makata kje go natera covekot na se.
Procitav deka cesto se spomenuva Zane od Dracevo,dali kje moze nekoj da mi prati nejzin broj:unsure: Ili preporacajte mi nekoj/a drug,no da e od Skopje
Pozz:)
Баба Илинка од Ѓорче : 02/2035-618, нема да зажалиш.
 
Член од
12 октомври 2012
Мислења
23
Поени од реакции
22
Што прави она? Кога ќе дојдам назад од јабана да и свртам. Од секогаш сум сакала да појдам кај некои наши женички.
На кафе гледа, не бара пари ако си задоволна оставаш (тоа од тебе зависи). Поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom