Навивачки групи во Македонија!

Статус
Затворена за нови мислења.

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.248
Поени од реакции
19.478
Нека дојдат барем 500 хулигани(ама вистински)од калибарот на БББ...или некои полски,руски(и сл)екипи...па ќе треба цел состав на (нинџа)желките да го довлечкаат на стадион...
Можеби ќе се справат на крај(заедно со другата полиција),ама дека ќе поминат лесно како шо се научени тешко..има да летаат оклопи од нинџа желки:pos:
Нашата полиција сеуште нема видено(освен на тв)како е да се справиш со разулавена толпа навивачи,или не мора навивачи,да речиме демонстранти..како во Грција,Србија,и ред други европски држави.....
Е овие за разлика од нашите ВРАЌААТ НА ПЕНДРАЦИТЕ и ќе има повредени корњачи...:нинџ:
Ќе треба волците да ги викаат на помош...:pipi:
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Ало дечко свести се бе,па хрватските и српските ЕБР се со години и години унапред поискусни од нашиве ЕБР,па ете никако да им го најдат крајот,јадат ќотек како магариња секој втор викенд.
Добро ајде они кај нас ке се соберат во толкав број како што се кај нив...никат :)
Eве БББ се збори ке догале на утакмица сега ако има инцидент ке го видиме исходот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
Па ако лажеме кажи ја вистината :)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.258
Поени од реакции
6.888
ПА КАЖИ КАКО БИЛО ЕБАТЕ....НЕ САМО ВИЕ СТЕ КРИВИ,ЕДНО-ДРУГО. СТЕ ГО НАПАДНАЛЕ ДЕТЕТО,ВИ ГО ЗЕМАЛО ШАЛОТ И ТОА Е. НАДВОР ШО СЕ СЛУЧИЛО?? НЕ НАПАДНАЛА ЦЕЛА ГРУПА,ТУКУ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ(ОД РАКОВОДСТВО И ОРГАНИЗАЦИЈА НА ГРУПАТА НЕМАЛО НИКОЈ,ТУКУ ИНДИВИДУАЛНО САМО)
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
ПА КАЖИ КАКО БИЛО ЕБАТЕ....НЕ САМО ВИЕ СТЕ КРИВИ,ЕДНО-ДРУГО. СТЕ ГО НАПАДНАЛЕ ДЕТЕТО,ВИ ГО ЗЕМАЛО ШАЛОТ И ТОА Е. НАДВОР ШО СЕ СЛУЧИЛО?? НЕ НАПАДНАЛА ЦЕЛА ГРУПА,ТУКУ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ(ОД РАКОВОДСТВО И ОРГАНИЗАЦИЈА НА ГРУПАТА НЕМАЛО НИКОЈ,ТУКУ ИНДИВИДУАЛНО САМО)

Не се дери бе,спијат луѓе...кажи ми прво што ти рекоа од групата,што како се десило се,па после јас ќе ти ја кажам ВИСТИНСКАТА приказна.
Или прочита по тоа сајтовите кавадаречки ?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
4.346
Поени од реакции
3.754
Не се дери бе,спијат луѓе...кажи ми прво што ти рекоа од групата,што како се десило се,па после јас ќе ти ја кажам ВИСТИНСКАТА приказна.
Или прочита по тоа сајтовите кавадаречки ?
Па ти кажа што му рекле, редарот сте го вреѓале, мавале, и овој се накурчил ви земал шал... Како, не знае, кажи твоја верзија.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Па ти кажа што му рекле, редарот сте го вреѓале, мавале, и овој се накурчил ви земал шал... Како, не знае, кажи твоја верзија.
Не,не му кажале така,туку така прочитал што не е вистина.
Одговорно тврдам дека немаше ниту една провокација кон Лозари низ целата утакмица,патем и таков беше договорот пред да тргнеме,провокации ни под разно,за клуб и само за клуб навивање.
Сликарот на Лозари ни направи една слика,а со другиот дечко што стоеше на страна,задолжен за “водата“ си направивме и муабет додека траеше утакмицата.
Провокации,плукања и навреди немаше ни кон него ни кон другиот,така да им паѓа во вода тезата за плукањата и навредите.
Друго,почнаа со камења да маваат од страната кај паркот,барем на парк изгледаше,по што им беше вратено со иста мерка и ете се случило што се случило,некое дете било повредено од залутан камен.Дознавме дека било повредено вечерта кога се прибравме дома,а тоа беше накај 11 саат.
Додека чекавме да отидеме во автобусот и да тргнеме накај Ѓорче,следеше уште една тура “каменување“ од страната на паркот по што беше вратено и на тоа каменување.
Џандарите ТОТАЛНО АМАТЕРСКИ си ја извршуваа работата,не знаеја основно правило дека кога има гостинска навивачка група,се пушта прво таа група додека да излезе од градот,а потоа се пушта домашната група.
Плус им беше кажано на џандарите што беа околу нас да им кажат на дечките да се тргнат подалеку од местото каде што бевме сместени,баш поради некои такви несакани последици,а очигледно Лозари одлично си ја склопиле приказната дека еден од дечките бил навредуван и плукан и како таква ја пласираа во јавноста.

Значи од наша страна немаше провокации,а немаше ни од страна на Лозари,се беше фер коректно се до моментот со шалот,со џандарите и камењата.Само си направија проблеми.

Толку од мене.
 
Член од
28 април 2009
Мислења
1.831
Поени од реакции
253
ПА КАЖИ КАКО БИЛО ЕБАТЕ....НЕ САМО ВИЕ СТЕ КРИВИ,ЕДНО-ДРУГО. СТЕ ГО НАПАДНАЛЕ ДЕТЕТО,ВИ ГО ЗЕМАЛО ШАЛОТ И ТОА Е. НАДВОР ШО СЕ СЛУЧИЛО?? НЕ НАПАДНАЛА ЦЕЛА ГРУПА,ТУКУ ДЕЛ ОД ЧЛЕНОВИТЕ(ОД РАКОВОДСТВО И ОРГАНИЗАЦИЈА НА ГРУПАТА НЕМАЛО НИКОЈ,ТУКУ ИНДИВИДУАЛНО САМО)
И ни ги искрши кичмите на сите.
 
Член од
24 септември 2012
Мислења
29
Поени од реакции
11
Незнам јас шо си прајте филмој,освен со збратимена група на никој друг не му вервај. Убо ви напрај детето,алал да му е, ви го собра шалот,кај ви се очите,рацете, вие сте криви за то !!!
А за то со камењата никој не оправдувам,се знај лице в лице и готово,АМА ГИ ЗАПУСТИ ИНТЕРНЕТОТ ДЕЦАТА !!!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.391
Поени од реакции
5.758
Дечки значи мора еднаш да им се кажи на децата кој ги има во сите навивачки група да се престани со пресметки со фрлање со камења.Тоа е една најглупа и најпроста работа,ќе се соберат 5-6 деца ќе исфрлат со камења и после гитла да ги нема.Ефект,само ги испровоцираат противниците а тие дома пикнати се кријат.Значи сите мора да дејствуваме кај помалите и да им се укаже ако не на убав начин тогаш и на малце погруп ;) дека фрлање со камења е строго забрането.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom