Nirvana

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Не се нервирај бе Ш Т Е Т Н И К бе нека си треска
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.489
Поени од реакции
8.089
абе види,и да не го отепале,секако порано или подоцна ќе се кокнел,само немојте да викате дека сам се отепал со шат-ганот,затоа што имал голема доза на хероин во крвта,за да му биде блокирано телото,а камоли д аго потегне чкрапалото....како и да е,секако ќе умрел тој ден,од предозираност од хероин :cry::cry::cry::cry::cry:
ако беше од хероин, уште на 15 години ке е скинал конци...
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
е сеа 15,и ти ја напраи...човекот не беше многу суицидален,ама ете,на 27 мислам дека скина конци....а само вратете си го филмот за албумите на Нирвана....немаат еден фалш...според мене најдобар рок бенд на сите времиња....
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Курт имаше обид за самоубиство..во рим као што се секевам но не беше успешен.тогаш другите членови на нирвана тоа го сфатија коо неков поздрав така ама наместо тоа курт се поправи и тие неколку месеци после обидот за самоубиство тој баш и се посвети на нирвана...не верувам дека се самоубил,жена му има замешано прсти оти се расправаа околу пари нешто..или она го убила или платила за го убијат :pos2:
Не го дефинирајте тоа во Рим како обид за самубиство. Зашто не викате дека е несреќен случај? Од причина што никој од вас не бил таму и незнае точно што се десило, туку медиумски прекажано, а колку што знам неговите блиски не рекле никад дека е обид за самубиство. Доволно е медиумите да го наречат обид за самоубиство за да дадат интересна вест и народот да го прифати тоа како што го пишале.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Не го дефинирајте тоа во Рим како обид за самубиство. Зашто не викате дека е несреќен случај? Од причина што никој од вас не бил таму и незнае точно што се десило, туку медиумски прекажано, а колку што знам неговите блиски не рекле никад дека е обид за самубиство. Доволно е медиумите да го наречат обид за самоубиство за да дадат интересна вест и народот да го прифати тоа како што го пишале.
гижо е во право.курт само претерал со шампањ и со апчиња за спиење...тоа е тоа....се било непромислено....
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
е сеа 15,и ти ја напраи...човекот не беше многу суицидален,ама ете,на 27 мислам дека скина конци....а само вратете си го филмот за албумите на Нирвана....немаат еден фалш...според мене најдобар рок бенд на сите времиња....
не е рок бре :nenene:
 

Andre

Teen Spirit
Член од
23 ноември 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
ауу најбољи се Нирвана!!!!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Не го дефинирајте тоа во Рим како обид за самубиство. Зашто не викате дека е несреќен случај? Од причина што никој од вас не бил таму и незнае точно што се десило, туку медиумски прекажано, а колку што знам неговите блиски не рекле никад дека е обид за самубиство. Доволно е медиумите да го наречат обид за самоубиство за да дадат интересна вест и народот да го прифати тоа како што го пишале.
Несреќен случај да се заклучиш во соба да напишеш проштално писмо и да маваш апчиња и шампања?
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
Гранџ се, а гранџот е дел од рокот.
абе друже,самиот Курт има интервју во кој кажува дека не се гранџ,имаат нешо слично со бендови како mudhoney,alice in chains,green river,pearl jam,АМА НЕ СЕ ИСТИ....затоа ја пишав општ поим "рок ен рол".тука спаѓа се....:tapp:
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
абе друже,самиот Курт има интервју во кој кажува дека не се гранџ,имаат нешо слично со бендови како mudhoney,alice in chains,green river,pearl jam,АМА НЕ СЕ ИСТИ....затоа ја пишав општ поим "рок ен рол".тука спаѓа се....:tapp:
Јас знам едно 3-4 интервјуа со курт кај шо рекол дека се гранџ:)
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
Несреќен случај да се заклучиш во соба да напишеш проштално писмо и да маваш апчиња и шампања?

Кортини го има оставено курт на умирање у тој Рим, у исто време била со него кога ги конзумирал апчињата Ронифол кои всушност се на Кортни ги користела место Валиуми и срања други. И демек оваа се буди у истава собата и го наоѓа без свест. Кортни иначе често конзумирала Ронифол со шампањ.
Цитат: “If Kurt Cobain wants to take Rohypnol, drink champagne and go into a coma, it’s up to him (and his wife, presumably,) and no-one else.”

Никој незнае што се десило, само знаеме дека Курт испил шампањ со апчиња кои се патем на Кортни, а и нејзин начин на конзумирање, во иста соба со ништото од личност Кортни Лав.

Теоријата е и дека ако се работи за обид за убиство, веројатно е Курт ич да не знаел дека во шампањот има Ронифол зашто кога ке се стават во пијалок тие се без вкус. Сосема доволно за да заебеш некого.

За писмото:
“Kurt insisted it was not a suicide note. He just took all of his and Courtney’s money and was going to run away and disappear.”
Знаеш веројатно дека многу пати се спомнува како Курт сакал и да ја напушти, преку кур му било веќе, миљон случаи има такви, Кортни и има изјавено дека нема така лесно да се откачи од неа. Баш и како такво се оценува прошталното писмо кога е најден мртов. Според специјалистите за ракописи последните неколкуи реченици се додадени од друг. И теоријата е дека е всушност проштално писмо од несамоубиствен вид. И Кортни и кариерата му има скурчено. После во Сител на адвокатката и вика да среди документи за развод и да ја исклучи Кортни од посед на имот. По Рим Курт и Кортни уште повеќе се закаруваат.

Во Рим, Кортни се буди во 3 саат, а вика амбулантна кола дури во 6-30.
Откако Курт умира, тогаш почнува да се етикетира овој настан како обид за самоубиство.
По Рим Кортни постојано нагласува дека Курт е џанки. Од сите можни дроги, Рафинол никад не била дрогата на Курт.
Сведоци викаат дека Курт за време на турнејата бил чист. И испитувања кажуваат дека во Рим, Курт во неговиот систем имал само Рафинол, ниедна друга дрога.
Последните месеци Курт инсистирал дека е чист. Steve Chatoff:“He was in full denial.” Дилан Карлсон: “He felt like he had no habit,”

Да споменам и дека Кортни у секоја интервју додава и изменува детали околу овие срања, како и за смртта.

“The last image I have of him, which in the light of the tragedy now seems pathetic, is of a young man playing with the little girl (Frances). He did not seem like a young man who wanted to end it. I had hope for him.” (Dr Galletta, who treated Kurt after his overdose in Rome. Newsweek April 18 1994).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom