Дали сте перверзни? Какви перверзии сте направиле досега?

F

FARANG

Гостин
Најперверзна случка хммммм

На интернет на еден од перверзните сајтови :) пред неколку год се запознав со една типка и разговаравме за тоа што не пали. Имаше и она и јас некој луди желба и решивме да се најдеме. Она организира хотел јас платив вечера и пијачки и после се вративме кај нејзе у хотел. Цела вечер ја поминавме во разни игри за на крај да остане нејзината главна фантазија. Искрајно не мислев дека е сериозна ама беше... Сакаше да ја врзам со лисици за креветот да ја изработам, да и свршам на фаца и да си отидам. Вратата да остане отворена е клучевите од лисиците на масичката до креветот за да неможе да ги дофати.

Сакаше, доби, никогаш повеќе не се слушнавме па незнам како ова зарши.
 
Член од
20 март 2012
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.366
Една многу битна работа која никој на темава не ја спомна, фетиш и перверзија не е исто!

A fetish is an excessive or irrational devotion to some activity, an object such as an item of clothing, or a body part, while a perversion is sexual behavior generally considered to be abnormal.

Значи, некој може да биде фетишист, а да не е перверзен. И обратно.Од постовите видов дека некои ги бркаат овие два поима.

Што се однесува до мене, фетишист не сум, а за перверзии...хммм, треба да размислам:sneaky:

 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Најперверзна случка хммммм

На интернет на еден од перверзните сајтови :) пред неколку год се запознав со една типка и разговаравме за тоа што не пали. Имаше и она и јас некој луди желба и решивме да се најдеме. Она организира хотел јас платив вечера и пијачки и после се вративме кај нејзе у хотел. Цела вечер ја поминавме во разни игри за на крај да остане нејзината главна фантазија. Искрајно не мислев дека е сериозна ама беше... Сакаше да ја врзам со лисици за креветот да ја изработам, да и свршам на фаца и да си отидам. Вратата да остане отворена е клучевите од лисиците на масичката до креветот за да неможе да ги дофати.

Сакаше, доби, никогаш повеќе не се слушнавме па незнам како ова зарши.
Веројатно со пријава за силување :)
Размисли, што ќе каже кога ќе ја најде некој таква? Може само да лаже дека ја силувале.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
Латекс и све што иде во комплет со него ми е фетиш, дали тоа ме прави перверзен?

 
F

FARANG

Гостин
И јас од тоа се плашев затоа се беше така организирано. Она да си организира хотел а не јас, и да си останам анонимен. Имав докази од неа (емаилови со слики) дека ова е се договорено за секој случај. Не мислам дека тоа и беше филмот едноставно сакаше авантура. Е сега ако на неа налетал некој психопат тоа е веќе друга работа ама скап хотел беше па шансите се мали.

Веројатно со пријава за силување :)
Размисли, што ќе каже кога ќе ја најде некој таква? Може само да лаже дека ја силувале.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Што е перверзија?
Јас по она што го сфатив во темава, перверзија е се она што го прават другите. Нешто као одскокна даска за плукање бидејќи излегува од „нормалното“ издефенирано од светите лица кои шетаат кај нас.
Некој што пука само мисионерска, лани еднаш, годинава поретко, во се гледа перверзија.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Што е перверзија?
Моето скромно мислење е дека секој фетиш или перверзија во својот корен кријат желба за понижување на партнерот или самопонижување, и во крајна основа се производ на лични и длабоки фрустрации.
 
A

AnFem

Гостин
Моето скромно мислење е дека секој фетиш или перверзија во својот корен кријат желба за понижување на партнерот или самопонижување, и во крајна основа се производ на лични и длабоки фрустрации.
Не прашав како е гледано од психолошки аспект. Задоволителен одговор во секој случај.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Моето скромно мислење е дека секој фетиш или перверзија во својот корен кријат желба за понижување на партнерот или самопонижување, и во крајна основа се производ на лични и длабоки фрустрации.
Се е тоа болно.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Не прашав како е гледано од психолошки аспект. Задоволителен одговор во секој случај.
Па промени ја формата на реченицата и ќе добиеш директен одговор на прашањето...

;)
 
F

FARANG

Гостин
Моето скромно мислење е дека секој фетиш или перверзија во својот корен кријат желба за понижување на партнерот или самопонижување, и во крајна основа се производ на лични и длабоки фрустрации.
Многу анализираш. Помалку мудрување, повеќе уживање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom