Лига на Шампиони 2012/2013

Статус
Затворена за нови мислења.

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.145
Поени од реакции
18.172
Алегри е зајадлив, ироничен или...:confused:

Алегри : “И ремито е чекор напред за нас“
Седумкратниот првак во Лигата на Шампиони, Милан на домашен терен неочекувано ремизираше со Андерлехт играјќи без голови 0-0. Сезонава “росонерите“ на домашен терен во Серија А имаат претрпено два порази и тоа двата со 1-0, затоа тренерот Алегри изјави дека направи чекор напред и дека не примиле гол.

- Ова е мал чекор напред во моменталната ситуација. Не дадовме, но и добро е што не примивме, се надевам дека на првенствениот меч со Удинезе ќе успееме да ја затресеме противничката мрежа - посочи тренерот на Милан, Алегри.


Милан на мечот од првото коло во Лигата на Шампиони настапи со ослабен состав откако за тимот не конкурираа Пато, Монтоливо и Рубињо.

- За тоа нема оправдување но сепак овие ни се клучните фудбалери. Ние трениравме цела недела со нив со надеж дека ќе се опорават но ете не го издржаа последниот тренинг. Ме радува веста дека уште за наредниот меч против Удинезе ќе ги имам на располагање овие троцја фудбалери - зарши Алегри.

Во второто коло Милан гостува во Русија кај Зенит додека Андерлехт на домашен терен ја пречекува Малага.

Мх.П.

19.09.2012 12:41

Прочитана е : 47 пати

© 2012 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Еве ги сеирите за денес :pos: :pos: :pos:
Прочитајте на почетокот...и во Србија иста ситуација имале со преносиве? БиХ, Хрватска како е?
Ги издвојувам:

1. Vlasnik Kluža će gledati da sa Turcima dogovori neki mutan prelaz i namlati para za funkcionisanje kluba narednih 5 godina – drugih ambicija nemaju. :ROFLMAO:

2. racionalni Njemci za nedovoljno afirmisanog baskijskog zadnjeg veznog/štopera dali, za njih suludih, 40 miliona evra. Doveli su i dvadesetogodišnjeg kosovskog emigranta sa švajcarsim pasošem Džerdana Šaćirija da zameni Robena kad ovome broj dodavanja saigračima po meču padne ispod tri ili kad mu se muda po običaju sparuše na gabarit ženke buba-mare.


3. Ove sezone su jedinu slabu tačku ekipe zagitovali Đordijem Albom, standardnim levim bekom Furije i sad stvarno ne znam kako, kuda, kojim tupim predmetima ih tući, čime drogirati da bi se stiglo do trapavog im golmana kog drže u ekipi jer je im je dobar drugar i dobro priča masne viceve u poluvremenu.
Се пресмеав за ова напишаното за Бендтнер :pos:
Ukoliko danski balvan na terenu bude provodio više vremena od 4. sudije – Juventus neće proći.

 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.648
Поени од реакции
70.625

Еве ја нашата екипа што замина во Атина, со браќата од Гелзенкирхен УГЕ.
Штета што не сме финансиски моќни па да отидевме поголема група, туку отидоа тие што имаа пари да си платат (плус нормално, да имаат некое искуство на трибина:)).

Нема некоја слика од Атина сеуште, на трибина било истакнато знамето Komiti on tour, а биле извадени и неколку Македонски знамиња. Поради тоа се разгневиле циганиве и полицијата морала да ја затвори гостинската трибина цел еден час по натпреварот.

Ова е втор пат да се оди со УГЕ во соседството, еднаш во Софија на меч Левски-Шалке (мислам беа Левски) и сега во Атина.
Да се надоврзам на муабетот :D
Воглавно нашиве поминале убаво во Атина вчера, според нив побезбедно не се чувствувале на ниедно друго гостување :D
Покрај знамето komiti on tour, извадиле и знаме со сонцето на Вергина, по што цел стадион споулавел :D
Немало никаков контакт со навивачите на Олимпијакос, иако ептен се разгневиле во тој момент. Но затоа почнале да примаат закани и од самите редари, демек ќе ве утепаме после утакмица :LOL:
Сепак се поминало под конец...
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992
Мислам дека по мотивирана екипа моментално од Јуве, нема.

Очекувам вечерва отворен натпревар, посебно дека Јуве игра со формација 3-5-2.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Пример дадов затоа што муабетот ми беше дека освен Баерн друг некој ништо позначајно не направи, освен еден Леверкузен што стигна до финале.
Серија А страда од екипи како Удинезе кои две години отпаѓаат во квалификации, ама и покрај тоа што само две екипи се останати во ЛШ, во никој случај не треба да се потценат. На крајот на краиштата, Јуве можат да стигнат далеку поради добриот состав со кои располагаат, Милан ако им се поклопат коцките. Everything remains possible :вонзем:
Of topik : Dortmund ne osvoi Sampion liga ?Hamburg?Frankfurt,Mihhengladbah ne igraa finale ?Mnogu normalno na vremeto najaka liga definitivno si bese italijanskata i toa zasluzeno,premnogu zasluzeno.No sega Italijanskata da ja ramnis so Bundesligata e sramno i ponizuvacki vo sekoj pogled.Finanski,publika a i rezultati.Ne se srami te molam,vcera Milan poluprazen stadionot i nereseno da izigraat so Anderleht e se samo ne dobar rezultat.Osven Juventus koi imaat fanaticna publika a i predobar sostav,drugite klubovi momentalno klasa podole se od Juve vo sekoj pogled.Fakt e deka Germancite ne dozvoluvaat da imaat stranski pretsedatel i da finansira klubovi kako vo skoro site ligi.Toa e samo uste edna prednost na Bundesligata koi ovaa godina gi prodadoa tv paketite za +200 milioni evra,sto znaci raste popularnosta na Bundesligata.Non stop stadionite se ful,vo Germanija toa ima znacenje kako na praznik za razlika od Seria A natprevarite kade sto stadionite se poluprazni.

Inaku deneska Baern ke prodolzi da si dominira na Allianz Arena kako sto i bilo dosega vo Sampion ligata.A Milan ovaa godina neka proba da osvoi mesto za Evropskata Liga bidejki kako sto trgnalo i toa ne ke mozat.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.373
Поени од реакции
25.128
Inaku deneska Baern ke prodolzi da si dominira na Allianz Arena kako sto i bilo dosega vo Sampion ligata.A Milan ovaa godina neka proba da osvoi mesto za Evropskata Liga bidejki kako sto trgnalo i toa ne ke mozat.
Пусти комплекси што му прават на човек. :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: |S|

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
MUFC XI: De Gea, Rafael, Evans, Vidic, Evra, Valencia, Carrick, Scholes, Nani, Kagawa, RvP

Sub: Lindegaard, Rio, Anderson, Fletcher, :vozbud: Cleverley, Hernandez, Welbeck
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
MUFC XI: De Gea, Rafael, Evans, Vidic, Evra, Valencia, Carrick, Scholes, Nani, Kagawa, RvP

Sub: Lindegaard, Rio, Anderson, Fletcher, :vozbud: Cleverley, Hernandez, Welbeck
Ја имам 1-1, 3+ ако не излезе ќе се расипемо, и РвП да го вратите назад! :P

Со стомакот имаше проблеми Флетчер?
 
B

Beck's

Гостин
Soy aficionado del Madrid, ante todo. Entiendo la euforia ayer, por la forma en que se ganó el partido, pero no entiendo que hoy siga esa euforia en la mayoría de aficionados de mi equipo. El Madrid ganó, pero tenía el partido perdido, ni siquiera empatado, a falta de 5 minutos. La gente ya desfilaba de sus asientos. Esta no es forma de ganar para un equipo de esta categoría. Yo pienso que Casillas no lo celebró porque sabe que esto solo disimula lo que está pasando ahí dentro...

boldiranoto(y)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom