Гатање, видовитост

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
А што викате да ви гледам јас групно на форумов а? све ќе ви погодам од прва ако не све барем 50% ќе ви погодам.
Имате дечко/девојка и многу се сакате/мразите.( прво ќе те праша дали имаш а потоа ќе ти каже или ќе препознае по израз на лице)
Имате слава Св. Никола, заштитник на куќа ви е тој(на 65% од народов во државава слава му е дотичниов светец),
имате проблеми со некоја постара особа(а кој нема хелоу),
длабоко размислувате за странство(Кој не размислува од младите за странство? и дали постои таков ова е најчеста финта)
чат пат ве пецка доле, прво го сакаш послем го мразиш,
имаш иницијали А и Б(70% од луѓево имаат некој што ги има овие иницијали ако не дечко/девојка барем некоја симпатија), мора да е некоја значајна личност во твојот живот оти гледам нешто многу психози имаш од него, не ти дава сон особава дури, тебе дете често те боли глава? имаш чат пат нешто лошо сонуваш(кој не сонува лошо чат пат?), некоја жена гледам ти напраила чирибучириба(yeah sure стандард некој ќе се замара со тебе да ти праи лошо)\., интересно е како некој луѓе се лажат на овакви работи,
а религијата не го дозволува ова и е карактеризирано како голем грев, престанете да им ги пуните џебовиве на серковците, и ве молам идете во црква запалете свеќа и помолете се многу подобро ќе ви биде, дури и превртување на филџан е грев а камоли па овие глупости.
Едино Дуле од Велес ми има погодено доста работи, што е право право е и гледа за иднината сите останати а сум била кај пуно не погодиле ама баш ништо. Последно кај што бевме со другарка ми беше кај Вики од Чаир и тоа она ме натера да идеме од забава, тешки глупости тресеше жената, таа Марина исто таму кај електро што живее не погаѓа ништо не идете кај неа за џабе да си дадете 500 денари, астрологот Александар Јанковиќ исто ништо не ми погоди, ако ми текне уште некој ќе додадам на листава:D
 
Член од
3 март 2012
Мислења
25
Поени од реакции
5
Stavete broj tel. od Zane od Dracevo i od Dule Veles
 

KONY

Онака.. Без врска
Член од
9 март 2012
Мислења
4
Поени од реакции
1
мене дедоми ми кажуваше дека кога бил во војска имало таму некој така што бајал и слично и го научил дедо некој ако ика како да направи да престане и некој да го заспие.тоа за икањето вистина е ми успеа мене ама тоа со заспивањето не ми го кажа оти забораил после што да рече за да ме разбуди (демек)
--- надополнето: 10 март 2012 во 00:33 ---
мене дедоми ми кажуваше дека кога бил во војска имало таму некој така што бајал и слично и го научил дедо некој ако ика како да направи да престане и некој да го заспие.тоа за икањето вистина е ми успеа мене ама тоа со заспивањето не ми го кажа оти забораил после што да рече за да ме разбуди (демек)
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Имам читано дека луѓето кои гатаат и кои погодуваат многу од минатото и сегашноста се луѓе кои се опседнати од демони. Фактички ''гатачот'' е само медиумот за пренесување на информациите кои во неговиот мозок доаѓаат од друга невидлива сила која му одговара на сите наши прашања. Тоа се објаснува со тоа дека покрај што постои овој материјален свет постои и нематеријален т.е астрален свет во кој жиеваат ангели и демони. Така да ние се што правиме сме следени, и не можеме да сокриеме ништо. Така тој гатачот е опседнат од демон кој за нас знае све од минатото и сегашноста и му одговара на сите наши прашања, а гатачот е само медиумот за пренесување на информацијата. Тука постоела опасност на човекот кој оди на гатање да понесе со себе некој од демоните со кој е опседна гатачот. Така да знаете оваа работа е многу опасна, и може да има трајни последици на луѓето што одат на гатање.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Не е видовитост според мене гледање на кафе или чај и да ти кажам дека ќе си фатиш дечко(кога нема).Видовит човек според мене е оној кој може да добива визии од иднината , сегашноста и минатото, да ги протолкува и да може да помогне некому со нив.искрено и јас некогаш добивам визии како Фиби(Се сеќавате?Волшебнички?) ама повеќе во сон , ќе се исполнат по некое време.Се прашувамкако ли ќе ги видам бројките од лото...:X3:
 
Член од
28 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
19
според мене повеќето од таканаречените гатачки лажат се со цел да си стават некој денар во џебот.. и откако поштено ке те излаже некој неможеш со денови да заспиеш поради глупостите кои ти ги кажувал и се ти влегло во психаа и опседнат си со тоа и мислиш што ке се деси понатаму и бла бла.. затоа не се замарајте да идете на такви работи .. си го проживеал минатото,ја живееш сегашноста како сакаш и твоја е иднината и ке си ја напраиш како што мислиш и самиот знаеш што ти следува понатаму.:):)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
да ве просветлам да не лутаме погледнете дека нема никаква моќ туку тоа се е превара.
 
Член од
19 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zdravo,
na muabetov...znaci,jas spagjam,pardon spagjav vo grupata lugje koi ne veruvaat vo vakvi raboti,no ete makata kje go natera covekot na se.
Procitav deka cesto se spomenuva Zane od Dracevo,dali kje moze nekoj da mi prati nejzin broj:unsure: Ili preporacajte mi nekoj/a drug,no da e od Skopje
Pozz:)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Zdravo,
na muabetov...znaci,jas spagjam,pardon spagjav vo grupata lugje koi ne veruvaat vo vakvi raboti,no ete makata kje go natera covekot na se.
Procitav deka cesto se spomenuva Zane od Dracevo,dali kje moze nekoj da mi prati nejzin broj:unsure: Ili preporacajte mi nekoj/a drug,no da e od Skopje
Pozz:)
Слушај, има еден на форумот, Енвер се вика. Испрати му него порака, знае и да бае, а ги знае и сите бајачи и волшебници во Скопје...
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.801
Поени од реакции
4.076
Не е видовитост според мене гледање на кафе или чај и да ти кажам дека ќе си фатиш дечко(кога нема).Видовит човек според мене е оној кој може да добива визии од иднината , сегашноста и минатото, да ги протолкува и да може да помогне некому со нив.искрено и јас некогаш добивам визии како Фиби(Се сеќавате?Волшебнички?) ама повеќе во сон , ќе се исполнат по некое време.Се прашувамкако ли ќе ги видам бројките од лото...:X3:
Добиваш визии како Фиби?
Омилена ми беше, ама Пајпер имаше најбоље моќ..
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Не е видовитост според мене гледање на кафе или чај и да ти кажам дека ќе си фатиш дечко(кога нема).Видовит човек според мене е оној кој може да добива визии од иднината , сегашноста и минатото, да ги протолкува и да може да помогне некому со нив.искрено и јас некогаш добивам визии како Фиби(Се сеќавате?Волшебнички?) ама повеќе во сон , ќе се исполнат по некое време.Се прашувамкако ли ќе ги видам бројките од лото...:X3:
Тотално офтопик и несоодветно али си размислил некад да смениш пол? Или да станеш обратен?
Сериозно, мислам дека ќе си добар кандидат.
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Тотално офтопик и несоодветно али си размислил некад да смениш пол? Или да станеш обратен?
Сериозно, мислам дека ќе си добар кандидат.
Како мислиш обратен? o_O Инаку не ни мислам да си го сменам полот!
--- надополнето: 21 септември 2012 во 20:46 ---
Добиваш визии како Фиби?
Омилена ми беше, ама Пајпер имаше најбоље моќ..
I know, right? :D особено со оноа експлозиите и замрзнувањето!


 

Kajgana Shop

На врв Bottom