Хороскоп, хороскопски знаци (општо)

Што сте во хороскоп


  • Вкупно гласачи
    1.372
Член од
14 април 2010
Мислења
628
Поени од реакции
219
Како срање ко буквар ме чита
"и тебе,и еден куп други луѓе" :) не навлевај,туку малце критички разгледај и навлези во хороскопот,и ќе видиш дека не е тоа што мислиш
eve link,imav tema za toa otvoreno bash
 
O

onlya

Гостин
"и тебе,и еден куп други луѓе" :) не навлевај,туку малце критички разгледај и навлези во хороскопот,и ќе видиш дека не е тоа што мислиш
eve link,imav tema za toa otvoreno bash
Попосле ќе ја прочитам темата, туку јас малку лошо се изразив. Хороскопскиот знак како знак со сите негови особини и карактеристики се буквално исти со моите т.е целосно се совпаѓам со мојот хороскопски знак, пошто знам има многу случаи кои ни малку не се слични со нивниот хороскопски знак. А сега колку тие се точни незнам но кој и да ги мислел како за мене да пишувал. :)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Кликни овде, и пофали се.
ПОДЗНАК ВОДОЛИЈА

Ако вашиот подзнак е водолија, вие сте оригинална личност, која секогаш бара нешто ново и различно од вообичаеното. Таа ваша карактеристика понекогаш ве прави во очите на другите по малку ексцентрични. Но, во истото време вие ги надминувате ограничувањата, кои што постојат во општеството и се издигате над нив со вашите оригинални идеи, барајќи поле за реализација.
Добро и оди послем не верувај па се е точно
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Хахахаха ми се случи нешто интересно :D

Во Хороскоп сум Стрелец и Подзнакот ми е Стрелец
 
Член од
11 јули 2012
Мислења
137
Поени од реакции
74
незнам зошо ама и јас сум геј у хороскоп :( . абе некако не ми иде баш сум спротивно од тоа шо ми пишува.па темперамент сум а оно ме праи фамилијарна дрн дрн.
 
Член од
27 октомври 2011
Мислења
30
Поени од реакции
5
Верувам во астрологија и хороскоп.За основни карактеристики на знакот скоро се ми е погодено до детал.Не верувам во секојдневниот,безвезе е...
 

Channar

гастроентерохепатолог
Член од
3 јуни 2011
Мислења
199
Поени од реакции
255
Абе шо кажуе комбинација близнак - шкорпија?
 

Д Малиот

Нинџа лепотан!
Член од
25 јануари 2009
Мислења
296
Поени од реакции
43
ајде комбинација Шкорпија - Шкорпија :D ( може и од искуство, повеќе на тие им верувам ) :cool:
 
V

Vollstandig

Гостин
Моја, знак и подзнак o_O
Тоа ти е како да имаш оган и вода на исто место.Некогаш оганот победува некогаш водата.Не си постојана личност воопшто освен на емоционално поле.Близнакот и шкорпијата во зодијакот важат за крајно несовпадливи знаци,но кога се во една целина, би функционирале на некој начин како јинг-и-јанг,заедно наспроти светот и само тогаш има позитивна критика за истава комбинација.
Кај тебе може да се јави проблем,од психолошки аспект, на пројавување желба или одредени ставови а последователно со тоа и контра ставови од тебе, кон истите што си ги имал претходно.Према ова, твојата комбинација укажува на личност која мора да прави баланс низ случувањата во животот и взаемно со позитивниот и негативниот став да би идел напред. До некаде го сметам и за дарба,заради можноста за согледување на негативноста и позитивноста на животот,истовремено.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.492
Поени од реакции
9.482
Јас некаде сум подзнак лав, некаде скорпија... Кој знае што сум... А иначе верувам само во карактеристики на знакот-чиста вистина! Еве на пр знам дека сите бикови се материјалисти и егоисти, лавовите се најдруштвени, скорпиите се одвратни :Dи тн...и тн...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom