Потребна ви е помош околу мобилни? Пишете тука!

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Ke treba da se prijavi vo policija nesto so seriski broj, ne znam kako e??
Да, во полиција со имеи и во операторот т-моб пример
само што никој нема да се замара да го најде
ние со врски ваму таму па пак не го најдоа ајфонот што го изгуби брат ми
 
K

kittygirl

Гостин
Kade mozham da kupam maska za Nokia N8???
Ne mora orginal..
--- надополнето: 14 септември 2012 во 03:10 ---
Kade mozham da kupam maska za Nokia N8?
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
Да, во полиција со имеи и во операторот т-моб пример
само што никој нема да се замара да го најде
ние со врски ваму таму па пак не го најдоа ајфонот што го изгуби брат ми
апашите одамна знаат за ИМЕИ и потрагата од операторите, се научија одамна како одат тие работи па си се менуваат со апашите од соседните држави. Битола, Прилеп, Кавадарци, Гавгелија ги трампаат со грците и така натаму, д а не набројувам беспотребно, ја свати поентата.така да ајфонот твој сигурно завршил надвор од границите.
 
Член од
5 јули 2008
Мислења
224
Поени од реакции
197
Се двоумам што да одберам помеѓу HTC Desire C i Xperia Mini Ако може да ми предложете кој да го купам? Со цените се скоро исти
 
Член од
29 ноември 2010
Мислења
773
Поени од реакции
334
Сакам да купам нов мобилен и се двоумам помеѓу HTC One V i LG Optimus L7 P700. Кој би ми го препорачале?
 
K

kalimer0

Гостин
Кога пробувам да го вклучам WiFi-то ми вика Неуспешно WiFi вклучување! (WiFi enable failed!) се работи за Alcatel 807
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
апашите одамна знаат за ИМЕИ и потрагата од операторите, се научија одамна како одат тие работи па си се менуваат со апашите од соседните држави. Битола, Прилеп, Кавадарци, Гавгелија ги трампаат со грците и така натаму, д а не набројувам беспотребно, ја свати поентата.така да ајфонот твој сигурно завршил надвор од границите.
Знам де јбг јасно ми е и јас работам со телефони знам дека го пратиле за косово мосово
--- надополнето: 14 септември 2012 во 18:51 ---
Се двоумам што да одберам помеѓу HTC Desire C i Xperia Mini Ако може да ми предложете кој да го купам? Со цените се скоро исти
Земи си Desire C, минито е стварно мини како ќибритче е ќе се оќореш на него
--- надополнето: 14 септември 2012 во 18:52 ---
Сакам да купам нов мобилен и се двоумам помеѓу HTC One V i LG Optimus L7 P700. Кој би ми го препорачале?
HTC One V само провери дали има флеки на екран, на белата позадина кога ќе стартува, ако има не земај ич ќе се мафташ по сервиси и ќе си имаш гратис нервози
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
I

IBIZA SOUND

Гостин
da si prasam i jas nesto
prefrlen sum na tarifa surf medium i kolku sto mi kaza zenata vrabotena vo t-mobile mozam da koristam internet od telefonot bez da mi trose od smetkata
eve nekolku dena koristam facebook od telefonot i navigacija,ama mi trose i od smetkata.mozno li e od navigacijata da mi trose od smetkata ili nekoj drug problem e :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom