Русија ја сака Србија во својот воен сојуз

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
go primala ili ne, sepak rusija e nadoogacka sila , dodeka sad e sila koja se trosi po cbetot , idninata ke ni pokaze kako i sto ke bidne , vo sekoj slucaj ja simpatiziram rusija kako edinsvena SLOVENSKA sila
остави ги симпатиите за дома, него да те прашам, ти навистина веруваш дека Србија го сака Косово назад, мислиш сака повторно уште 2 мил албанци назад и да се чуди што ке им прави, па прво тие немаат економија за такво нешто.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
Гледај вие да не попушите на крај , и Американците ги подржуваа талибанците во осумдесетите години па последнава декада мамата им ја ебаа, како и на други нивни "стратешки партнери'' американциве обожуваат луѓе со низок коефициент на интелегенција и ниска точка на вриење.:)
wpa toa e ,, sojuznistvo so sad ) :)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
go primala ili ne, sepak rusija e nadoogacka sila , dodeka sad e sila koja se trosi po cbetot , idninata ke ni pokaze kako i sto ke bidne , vo sekoj slucaj ja simpatiziram rusija kako edinsvena SLOVENSKA sila
Ние народите на Македонија , имаме потекло од античките народи.

Што има да се радуваме на силата на словените ?
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
остави ги симпатиите за дома, него да те прашам, ти навистина веруваш дека Србија го сака Косово назад, мислиш сака повторно уште 2 мил албанци назад и да се чуди што ке им прави, па прво тие немаат економија за такво нешто.
ne veruvam deka vo momentot iskreno go saka kosovo nazad , komu mu trevaat 2 milioni kriminalci , plus da im dava socijalna pomos , plus da gi ima vo parlamentot , uzas , ama v sekoj slucaj ima namera da drzi ,, kriza so nizok intenzitet ,, nadevajki se deka vo idnina nesto ke se promeni
 
Член од
17 април 2012
Мислења
2.335
Поени од реакции
2.095
Ние народите на Македонија , имаме потекло од античките народи.

Што има да се радуваме на силата на словените ?
А зошто па да одговараме вакви глупи прашања и да си трошиме време , на некој што дошле од Кафказот:)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Гледај вие да не попушите на крај , и Американците ги подржуваа талибанците во осумдесетите години па последнава декада мамата им ја ебаа, како и на други нивни "стратешки партнери'' американциве обожуваат луѓе со низок коефициент на интелегенција и ниска точка на вриење.:)
Знаеш каква е споредбата меѓу САД и Авганистан ?

Талибаните се УЧК.

Русите се Србија

Тоа е исто како денес САД да започне војна против партијата на Хашим Тачи , а на власт да ја донесат партијата на Ругова.

Ништо опасно за албанците , пак ќе биде Косово , а не Србија.

Исто како што Авганистан не е под Русија.

Поздрав ;):D

А зошто па да одговараме вакви глупи прашања и да си трошиме време , на некој што дошле од Кафказот:)
Сеедно , нека бидат и монголи .
Значи ти антички македонец , јас монгол , што има да се радувам на Русија од причина што била славјанска земја.
 

GhostLeader

ONE OVER ALL
Член од
20 април 2010
Мислења
2.473
Поени од реакции
643
Знаеш каква е споредбата меѓу САД и Авганистан ?

Талибаните се УЧК.

Русите се Србија

Тоа е исто како денес САД да започне војна против партијата на Хашим Тачи , а на власт да ја донесат партијата на Ругова.

Ништо опасно за албанците , пак ќе биде Косово , а не Србија.

Исто како што Авганистан не е под Русија.

Поздрав ;):D

Колку само точно :D
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Знаеш каква е споредбата меѓу САД и Авганистан ?

Талибаните се УЧК.

Русите се Србија

Тоа е исто како денес САД да започне војна против партијата на Хашим Тачи , а на власт да ја донесат партијата на Ругова.

Ништо опасно за албанците , пак ќе биде Косово , а не Србија.

Исто како што Авганистан не е под Русија.

Поздрав ;):D
A stomislis talibanite im smetaa mnogu na amerite ha gi zabole ednostavno isceniraa rat i scenario za promena na vlasta za da mozat polesno da vlezat vo nea :facepalm:
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.865
ne veruvam deka vo momentot iskreno go saka kosovo nazad , komu mu trevaat 2 milioni kriminalci , plus da im dava socijalna pomos , plus da gi ima vo parlamentot , uzas , ama v sekoj slucaj ima namera da drzi ,, kriza so nizok intenzitet ,, nadevajki se deka vo idnina nesto ke se promeni
тензии ке држи чисто онака за инает, и никогаш нема да го признае колку да ги заебава каде што ке можат, ке им го успоруваат патот за интерграција на мегународно ниво.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Не знам..Не гледам нивно влијание..Предпоставка...
Имаш право.

Ама aleksandar вчера го видел Али Ахмети како влегува во руска амбасада трчајќи , амбасадорот му дал ултиматум за 30 минути да се зацрта пред него за да му даде некои наредби околу новиот закон кој треба да помине на собрание.

тензии ке држи чисто онака за инает, и никогаш нема да го признае колку да ги заебава каде што ке можат, ке им го успоруваат патот за интерграција на мегународно ниво.
Тие тензии и коштаат и на самата Србија , гледај во која криза се.

И коштаат и на Македонија и на целиот регион.

Ама ти е гајле тебе за Македонија , главно Косово нема да биде признаено. Класичен србофилски став или пак анти албански.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.159
Зошто некој не сака да ги види картите на Европа од ноември 1941 година?
Тогаш истиве овие фашисти беа на многу поголеми територии и поблиску до Москва нели?
Каде Германецот(сега САД)главеечки влага,газеечки ќе излага кога ќе тргне Кожуварот од Москва.
А Кожуварот веќе е тргнат и прашање на време е кога овие газеечки ќе бегаат,исто како турците во 19 век,кога бегале од Кожуварот.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
884
Поени од реакции
410
тензии ке држи чисто онака за инает, и никогаш нема да го признае колку да ги заебава каде што ке можат, ке им го успоруваат патот за интерграција на мегународно ниво.
ne samo za inaat , ako ne e taka , rizikuva proteruvanje na srbite od kosovo , a sto znaes , za 20 setina godini se moze da se sluci , kako sto odi , evropa oslabnuva ekonomski a sad , voeno , ne deka za 20 godini nema poveke da se voena sila , ama koj znae dali kako sto se denes
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.130
Поени од реакции
4.823
Зошто некој не сака да ги види картите на Европа од ноември 1941 година?
Тогаш истиве овие фашисти беа на многу поголеми територии и поблиску до Москва нели?
Каде Германецот(сега САД)главеечки влага,газеечки ќе излага кога ќе тргне Кожуварот од Москва.
А Кожуварот веќе е тргнат и прашање на време е кога овие газеечки ќе бегаат,исто како турците во 19 век,кога бегале од Кожуварот.
Русија е така направена , способна да ги одбрани своите граници.

Но не е создадена од Господ за да има моќ надвор од своите граници.

Да бидеш сила која се прашува и влијае во светот , не е лесно веруј.

А не знам јас некогаш Русија да ја имала таа моќ.

За разлика од Европа која секогаш имала влијание во светот.

Одлично нашиот форумџија Ристо-поп-Арсов , да не даде Господ : Русија да брани , Грција да те храни.

Русија никого нема одбрането , сите го имаат јадено најлошо , некои држави мислејќи дека имаат подршка од Русија се правеа непослушни пред Европа и САД , а кога веќе ги удираше НАТО , тогаш гледаа како биле измамени од русите.

Русија , земја која ги остава пријателите во кал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom