Дали користите Viber?

Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Сигурно повеќето знаете за што служи оваа апликациа наменета за ајфон и андроид.Ако си пуштен на wifi можеш да зборуваш со некој што ја има оваа апликациа и пуштен е на wifi.Ме интересира дали ти троши нешто од сметката или интернетот и колку троши од интернетот
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.169
Поени од реакции
34.281
Мислам дека ова ќе ти ги реши сите дилеми:
http://www.viber.com/faq.html

The bandwidth rate during a Viber call is approximately 240 KB per minute up and down, 14 MB per hour up and down.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дали го користите, и дали сте задоволни од квалитетот на разговорот...
Според мене, со добар 3g или wifi нет... царска работа е!
Па јас GSM не сум уклучил од нова година навака. (во шведска сум) и сите пријатели и фамилијава преку Viber комуницираме...
Го има за iOS и android... На android не го имам пробано, а на iOS работи одлично.
 
S

stefi

Гостин
Се наоѓа некад само ме нервира шо не ти покажува на пример ако не си приклучен на интернет а некој ти ѕвони, коа ќе се поврзеш во колку саат ти ѕвонел...
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Дали го користите, и дали сте задоволни од квалитетот на разговорот...
Според мене, со добар 3g или wifi нет... царска работа е!
Па јас GSM не сум уклучил од нова година навака. (во шведска сум) и сите пријатели и фамилијава преку Viber комуницираме...
Го има за iOS и android... На android не го имам пробано, а на iOS работи одлично.
Подобри се од Vip Operator, тоа е факт :)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Никогаш не сум го користел, што е финтава нешто како скајп е?
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Никогаш не сум го користел, што е финтава нешто како скајп е?
Бесплатни разговори и (мислам) пораки со други корисници на Viber.
За да работи, секако, неопходна е интернет конекција.
 
Член од
11 јуни 2010
Мислења
230
Поени од реакции
74
Ме интересира дали има некој на форумов што користи Viber, тоа е апликација што се инсталира на телефонот и преку wireless интернет може да се разговара и испраќа пораки на друг уред со таа апликација бесплатно. Исто дали има некој со Nokia телефон што го користи? Јас имам Nokia Е52 и ако има некој најдено Viber за некој Nokia телефон (240x320) нека стави линк. Еве инфо:

http://en.wikipedia.org/wiki/Viber

Гледам на Wikipedia се набројани Windows Phone, BlackBerry, Android OS, iOS ама лично имам видено и други телефони што поддржуваат. Јака работа секаде кај што има wireless можеш да се јавиш да збориш бесплатно, и за странство ако бараш е добро.
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
^Можеш да збориш ако и другиот има Вибер и моментално е уклучен на нет. Пораките ги праќаш исто во Вибер апликацијата. Нешто налик Скајп е.

За нокиа мислам дека не може ама за посигурно нека ти каже некој друг што испробал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ехее, уште од прв ден кога го зедов телефонот. Супер апликација.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Одлична апликација, го користам многу (дал Господ роднини и пријатели во странство) слободно можеш да се изназборуваш и сето тоа гратис.
Се што ти треба е wireless и секако соговорникот да има Viber :P
 
Член од
20 јануари 2011
Мислења
52
Поени од реакции
40
Користам, супер аликација. Посебно коа си надвор од државата.. уфф колку служи, ќе си најдеш wi-fi и зборувај за 0 денари (со тие што ја имаат апликацијата, се разбира). :D

За Video Calls користам Танго.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom