Од денеска на Косово не важат српски возачки дозволи

Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Нема шанси .. ..
Ако Косово денеска прифати да биде дел од Србија , во основните училишта на тоа Србија утре во прво оделение би имало 55.000 срби и 50.000 несрби.

Тоа ти е пола пола држава со другите етнички заедници.

Затоа србите нити го сакаат цело Косово , туку само северот.

Интересно ми е како тоа “античките македонци“ повише сакаат да го гледаат цело Косово како дел на Србија , него самите срби.

Затоа велиме дека независноста на Косово е најдобрата опција и за србите и за албанците.
Нека се фокусираат на создавање држава , а не на тоа како да окупираат Косово.

Нема потреба да трпат министри албанци , да донесат закони со бадентер , да имаат двојазична држава , болје нека имаат помала Србија но постабилна.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.319
Поени од реакции
1.159
[
Немој да се плашиш.
Албанците не треба да се плашат од никого.
Како изгледате,мислам дека нема народ од кого треба да се плашите,евентуално можеби некое племе од Амазонија непознато до сега од нив можеби изгледате помалку страшни.
Русите имаат методи на преобука и за неколку години сите ќе бидете лојални граѓани на државите во кој живеете исто како Рамзан Кадиров.
Кадиров ти е сега поголем русин од русите.
Тој метод сакаме да го научиме и за кај нас во Македонија,ама прво треба да се проба на Космет.[/quote]
--- надополнето: 2 септември 2012 во 17:56 ---
Ако Косово денеска прифати да биде дел од Србија , во основните училишта на тоа Србија утре во прво оделение би имало 55.000 срби и 50.000 несрби.

Тоа ти е пола пола држава со другите етнички заедници.

Затоа србите нити го сакаат цело Косово , туку само северот.

Интересно ми е како тоа “античките македонци“ повише сакаат да го гледаат цело Косово како дел на Србија , него самите срби.

Затоа велиме дека независноста на Косово е најдобрата опција и за србите и за албанците.
Нека се фокусираат на создавање држава , а не на тоа како да окупираат Косово.

Нема потреба да трпат министри албанци , да донесат закони со бадентер , да имаат двојазична држава , болје нека имаат помала Србија но постабилна.
Тие ќе го вратат Космет а никаде не сум прочитал дека сакаат да ве вратат и вас во Србија
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
А на 100 годишнината дефилираа авиони од НАТО земјите , ахахахахаха :pos:

Илјадници срби ги гледаа истите авиони кои во 99вата ги тераа да се кријат у подруми.
Но овој пат им аплаудираа.:icon_lol:

Косовската власт не се брза , мирно , без многу врева , без насилни акции ... си ги средуваат стварите.
axaxaxaxaxaa:pos: е секое чудо 3дена, а кој последен се смее најслатко се смее;)
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
Немој да се плашиш.
Албанците не треба да се плашат од никого.
Како изгледате,мислам дека нема народ од кого треба да се плашите,евентуално можеби некое племе од Амазонија непознато до сега од нив можеби изгледате помалку страшни.
Русите имаат методи на преобука и за неколку години сите ќе бидете лојални граѓани на државите во кој живеете исто како Рамзан Кадиров.
Кадиров ти е сега поголем русин од русите.
Тој метод сакаме да го научиме и за кај нас во Македонија,ама прво треба да се проба на Космет.
Таквиот не ми чуе за Русија и за Рамзан Кадиров , кога имаш голема заедница во државата никогаш не му се знае , денеска се вазали , утре истите можат да ти се кренат во бунт.

Остај тоа настрана.

Додека ти сонуваш за создавање албански послушници , косовската власт веќе има создадено послушници кај србите , такви министри кои го научија албанскиот и велат дека проблем им прават српските криминалци.

Затоа понекогаш србите знаат да фрлат по некоја бомба кај самите срби кои соработуваат со косовските власти.

Сонувај књазу сањај.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:01 ---
Тие ќе го вратат Космет а никаде не сум прочитал дека сакаат да ве вратат и вас во Србија
Во 21 век тоа никому сеуште не му успеало , затоа предвидувам атомска бомба над Београд ако по втор пат се обидат. к’рк.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:04 ---
axaxaxaxaxaa:pos: е секое чудо 3дена, а кој последен се смее најслатко се смее;)
Богами што убаво се смеам , да идам кај гробот на Ранковиќ и Милошевиќ да им се онаквујем и да им кажујем дека Косово е призната од 90 и кусур земји и дека нема веќе српска војска у нејзе , дека иако се обидоа да го намалат бројот на албанци , тие денеска овозможија во Косово 94% да се албанци.

Сами се виновни бе , кој им е крив , сакаа многу останаа без ништо.

Где си Ранковиче, ни твојот дух денеска не може да влезе на Косово без дозвола на албанците.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Таквиот не ми чуе за Русија и за Рамзан Кадиров , кога имаш голема заедница во државата никогаш не му се знае , денеска се вазали , утре истите можат да ти се кренат во бунт.

Остај тоа настрана.

Додека ти сонуваш за создавање албански послушници , косовската власт веќе има создадено послушници кај србите , такви министри кои го научија албанскиот и велат дека проблем им прават српските криминалци.

Затоа понекогаш србите знаат да фрлат по некоја бомба кај самите срби кои соработуваат со косовските власти.

Сонувај књазу сањај.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:01 ---


Во 21 век тоа никому сеуште не му успеало , затоа предвидувам атомска бомба над Београд ако по втор пат се обидат. к’рк.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:04 ---


Богами што убаво се смеам , да идам кај гробот на Ранковиќ и Милошевиќ да им се онаквујем и да им кажујем дека Косово е призната од 90 и кусур земји и дека нема веќе српска војска у нејзе , дека иако се обидоа да го намалат бројот на албанци , тие денеска овозможија во Косово 94% да се албанци.

Сами се виновни бе , кој им е крив , сакаа многу останаа без ништо.

Где си Ранковиче, ни твојот дух денеска не може да влезе на Косово без дозвола на албанците.
ако бе ако ти смеј се ама не си последен гарант
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
Таквиот не ми чуе за Русија и за Рамзан Кадиров , кога имаш голема заедница во државата никогаш не му се знае , денеска се вазали , утре истите можат да ти се кренат во бунт.

Остај тоа настрана.

Додека ти сонуваш за создавање албански послушници , косовската власт веќе има создадено послушници кај србите , такви министри кои го научија албанскиот и велат дека проблем им прават српските криминалци.

Затоа понекогаш србите знаат да фрлат по некоја бомба кај самите срби кои соработуваат со косовските власти.

Сонувај књазу сањај.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:01 ---


Во 21 век тоа никому сеуште не му успеало , затоа предвидувам атомска бомба над Београд ако по втор пат се обидат. к’рк.
--- надополнето: 2 септември 2012 во 18:04 ---


Богами што убаво се смеам , да идам кај гробот на Ранковиќ и Милошевиќ да им се онаквујем и да им кажујем дека Косово е призната од 90 и кусур земји и дека нема веќе српска војска у нејзе , дека иако се обидоа да го намалат бројот на албанци , тие денеска овозможија во Косово 94% да се албанци.

Сами се виновни бе , кој им е крив , сакаа многу останаа без ништо.

Где си Ранковиче, ни твојот дух денеска не може да влезе на Косово без дозвола на албанците.
jee azem vlasi si be nepokoren skip ..cekaj cekaj sve stoe kratko trae slatko
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.319
Поени од реакции
1.159
Како тоа остај настрана.
Па јас тоа дека ми е жал за вас.
Тоа е единствениот начин за колективно ваше опстојување на овие простори,другиот начин го знаеш и самиот,па вие истеравте 200 000 илјади срби и неалбанци од Космет и тоа во овој 21 век.Се сеќаваш на 2001 година кај нас па на 2004 година на Космет и сите години од 1999 следствено?
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
that awkward moment, koga na makedoncite im prechi poveke od na srbite toa shto srbite go jadat vo Kosovo.
 
Член од
30 ноември 2007
Мислења
7.246
Поени од реакции
5.209
ако бе ако ти смеј се ама не си последен гарант
Само да видиш колку убаво е направено Косово за 10 години , многу сум горд на успехот , 100 години цела србија спроведуваш се и сешто над албанците , но албанците цврст народ , издржаа , го зачуваа своето , не дозволија да се исчисти Косово како што се исчисти Нишкиот и Санџачкиот регион.
Разни колинизатори и болноумни срби , сите се превтуваат во црната земја од мака , пошто испаднаа глупаци најголеми , неспособни умови.

Денеска се е на свое место.

Се надевам не сум јас последен кој се смее , нека бидат последни власите од Србија , и тие нека се насмеат , нека видат како убаво се живее ако се оделуваш од Србија , се надевам ќе остане Белгарски пашалук.
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.319
Поени од реакции
1.159
Само да видиш колку убаво е направено Косово за 10 години , многу сум горд на успехот , 100 години цела србија спроведуваш се и сешто над албанците , но албанците цврст народ , издржаа , го зачуваа своето , не дозволија да се исчисти Косово како што се исчисти Нишкиот и Санџачкиот регион.
Разни колинизатори и болноумни срби , сите се превтуваат во црната земја од мака , пошто испаднаа глупаци најголеми , неспособни умови.

Денеска се е на свое место.

Се надевам не сум јас последен кој се смее , нека бидат последни власите од Србија , и тие нека се насмеат , нека видат како убаво се живее ако се оделуваш од Србија , се надевам ќе остане Белгарски пашалук.
На Космет е направено многу,а најмногу е направено во полето на етничкото чистење и геноцидот врз другите неалбаснки народи.
Зато и ние а и србите исто така, мислиме да го продолжиме вашето дело.
Многу е постигнато и во полето на узурпацијата на имотот на сите неалбанци на Космет,па така има поднесено 23 000 кривични пријави за неовластено населување и узурпација на имотот.
Тие две области ви се најразвиени,па затоа и ние мислиме да ги развиваме,земајќи пример од вас и САД како ваш газда.
Се по НАТО стандарди.
 
W

Werther

Гостин
Само да видиш колку убаво е направено Косово за 10 години , многу сум горд на успехот , 100 години цела србија спроведуваш се и сешто над албанците , но албанците цврст народ , издржаа , го зачуваа своето , не дозволија да се исчисти Косово како што се исчисти Нишкиот и Санџачкиот регион.
Разни колинизатори и болноумни срби , сите се превтуваат во црната земја од мака , пошто испаднаа глупаци најголеми , неспособни умови.

Денеска се е на свое место.

Се надевам не сум јас последен кој се смее , нека бидат последни власите од Србија , и тие нека се насмеат , нека видат како убаво се живее ако се оделуваш од Србија , се надевам ќе остане Белгарски пашалук.
Е ај за другово незнам подоле што ти е напишано ама што е толку убаво на Косово последниве 10 години дувло за сите криминалци од Балканот е,а Приштина е како голем Бит Пазар.
 
1

1292

Гостин
Само да видиш колку убаво е направено Косово за 10 години , многу сум горд на успехот , 100 години цела србија спроведуваш се и сешто над албанците , но албанците цврст народ , издржаа , го зачуваа своето , не дозволија да се исчисти Косово како што се исчисти Нишкиот и Санџачкиот регион.
Разни колинизатори и болноумни срби , сите се превтуваат во црната земја од мака , пошто испаднаа глупаци најголеми , неспособни умови.

Денеска се е на свое место.

Се надевам не сум јас последен кој се смее , нека бидат последни власите од Србија , и тие нека се насмеат , нека видат како убаво се живее ако се оделуваш од Србија , се надевам ќе остане Белгарски пашалук.
Да да еден од најцврстите во светот, во ниту еден момент не го изневеривте Алах, останавте верни муслимани, за разлика од нас неверниците кои Турците успеаа за 5 века да не „покрстат“.:(
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Ако Косово денеска прифати да биде дел од Србија , во основните училишта на тоа Србија утре во прво оделение би имало 55.000 срби и 50.000 несрби.

Тоа ти е пола пола држава со другите етнички заедници.

Затоа србите нити го сакаат цело Косово , туку само северот.

Интересно ми е како тоа “античките македонци“ повише сакаат да го гледаат цело Косово како дел на Србија , него самите срби.

Затоа велиме дека независноста на Косово е најдобрата опција и за србите и за албанците.
Нека се фокусираат на создавање држава , а не на тоа како да окупираат Косово.

Нема потреба да трпат министри албанци , да донесат закони со бадентер , да имаат двојазична држава , болје нека имаат помала Србија но постабилна.
Тоа и ми беше зборот, дај им и задоволи ги :) :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom