Нови игри

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Ок јас не разбирам, која верзија на играва треба да ја инсталирам? гледам само Prepare To Die Edition, ама ова нели е мод?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.700
Поени од реакции
27.627
wot
Sleeping Dogs Crackfix-SKIDROW
[Group Notes]: Not so much to say, rather than we’re so sorry for the last days of rampage and troubles our latest cracks have caused. This should fix it!

Ај да не се извинат...

Ок јас не разбирам, која верзија на играва треба да ја инсталирам? гледам само Prepare To Die Edition, ама ова нели е мод?
оваа
Dark_Souls_Prepare_To_Die_Edition-FLT
и не е мод ова.. ко лимитед едишн, овде се курчат нешо и припер ту дај едишн :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Ок јас не разбирам, која верзија на играва треба да ја инсталирам? гледам само Prepare To Die Edition, ама ова нели е мод?
Не ти ја препорачувам освен ако немаш гејмпад.

Ужасен порт е, наликува ко на емулатор да ја играш. :)

Ако не ти пречи сето тоа одлична игра е, потсеќа на олд скул игрите каде што треба навистина да се потрудиш за да ја свртиш.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
LOL ја пробав, толку од неа.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Играва требаше да ја надмине Скајрим..
Иначе Prepare to die е оти буквално треба да се подготвите да умирате. Оти ќе умирате доста. И тоа се осеќа уште во првиот час играње.

Јас сакам да и оставам некој час, ама уште неможам да се одлучам како да се навикнам, тастатура или гејмпад.
И Darksiders2 е лош порт па еве минам 20ти левел.. првите впечатоци не ми се премногу битни.
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
Тешка мака иам ... Ми се игра Трансформерс новиот а ПЦ-то нема шанса да ја прима ... Иам Хбох ама не ми е чипуван а амерички , неможеш ни да ја купеш од тука :mad: Чаре , само чип ...
 
Член од
16 ноември 2009
Мислења
299
Поени од реакции
86
Играва требаше да ја надмине Скајрим..
Иначе Prepare to die е оти буквално треба да се подготвите да умирате. Оти ќе умирате доста. И тоа се осеќа уште во првиот час играње.

Јас сакам да и оставам некој час, ама уште неможам да се одлучам како да се навикнам, тастатура или гејмпад.
И Darksiders2 е лош порт па еве минам 20ти левел.. првите впечатоци не ми се премногу битни.
Не знам зошто ја споредуваат со Skyrim кога се различни поджанрови на RPG.

Darksouls скоро и нема приказна, главен момент на достигнување е кога нема да умираш толку често и кога ќе ја научиш механиката на играта.

Иначе дефинитивно гејмпад по интуитивно делува, а и од почеток е правена за конзоли, ја споредив PS3 со PC верзијата и веднаш се приметува разликата.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Дајте нешто акција како Half Life 1..Да не биди нова и да е за слаб пц :)
Ѕирни ја целата приказна, HL: Opposing Force, Hl: Blue Shift, башка и HL2 не бара премногу, види таму на low, е веќе епизодите нема да можеш..
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.346
Поени од реакции
4.983
Igra be nekoja Dark Souls? Ili nemate zivci za YOU DIED! na sekoj 30 sec.
Ako preminete peku faktot deka se raboti za los konzolaski port i deka ke mora da stavite kontroler za voopsto da mozete da ja igrate kako luge onda ve ceka edna sosema zadovoluvacka igra...Na momenti preteska i banalna ali mosne rewarding.
Se zasnova na chekpointi so lighting torches. Koa ke vlezes vo edna zona toa ti e kako rally point. Kaj sto se pravi refill na potions i sve toa...Ako pogines te vraka na toa mesto i neprijatelive pravat respawn
Fintata e kako sto umiras se podobro gi zapoznavas lokaciive...ke pogines za 2 min pa posle za 10 min pa posle nanovo seto toa za pola saat i se taka dodeka stignes do glavniov boss Obicno se zaebani freaking cudovista ala Japanese creative style Bisons with wings i takvi stvari. Se se zasnova na observing i mastering.

Igrata ne e vredna za Zaseben topik?
 
Член од
16 јануари 2011
Мислења
362
Поени од реакции
127
Иначе од тие што чекаа Sleeping Dogs, Skidrow release ја опраи ли некој? 2-3 пати ја инсталирав, се пушта само до new game, после одма крашува ко ништо да не било. Прочитав дури кракот од 3DM би работело на таа верзија, врска неам, али курац. Башка и со антивирсот проблеми праи, па мислев до тоа е.. па пак курац.
Изгледа ќе чекам уште некој ден да видам како ќе сум со нет, за одново да ја симнам.

Иначе Dark Souls е големо конзолско срање. Ептен малце труд вложено да ја адаптираат за писи, и освен ако планирате со џојстик да ја играте, не ја симнувајте.
Ипак ќе и дадам шанса некој час плус.
Да, кракот од 3ДМ работи со скирдоу верзијата и не прави проблеми со антивирусот (MSI) . Јас го ставив тој крак на скидроу верзијата и сега играм без проблем :) Немора одново да симнуваш.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Да, кракот од 3ДМ работи со скирдоу верзијата и не прави проблеми со антивирусот (MSI) . Јас го ставив тој крак на скидроу верзијата и сега играм без проблем :) Немора одново да симнуваш.
Eheee.. ja igram veke odamna jas. Iskocil nekoj drug crackfix od skidrow.
Ke pisev deka Toneh mi pomogna, but he kinda called me a faggot, so we're even.

Super e inace igricevo, tepanjeto e bas dobro napraveno.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Eheee.. ja igram veke odamna jas. Iskocil nekoj drug crackfix od skidrow.
Ke pisev deka Toneh mi pomogna, but he kinda called me a faggot, so we're even.

Super e inace igricevo, tepanjeto e bas dobro napraveno.
Стигна до цурата? Има цура, кинескиња али американка. Ја возиш на мотор, like a boss.

Иначе стварно е добра играва, мисиите се креативни и разновидни многу. Најмногу ме инспресионираше тепањето, ептен добар систем има. Плус и возењето е доста добро. Мислам дека добивме неколку добри игри во Sleeping Dogs.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom