Студентски домови

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Која е пред две, првата или втората :) ? И ако има некој слика од соба некако да ми прати...фала однапред!
Во 2010 ја пуштија втората. Солидни се, не ти требаат слики, ако можеш да влезеш супер ќе ти е. Ќе се навикнеш на гужвите. :D
 
S

StormRage

Гостин
Може и така да мислев оти еден куп бруцоши имаше вклучувајќи го и StormRage
имаше многу бруцоши... сепак, гоце не е место за бруцоши, барем така мислам :)
--- надополнето: 19 август 2012 во 01:19 ---
Илегалци сите :) вклучувајќи го и него :)
ах леее... почна и да ме мајтапиш... :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
ОК, тогаш сум разбрала лошо. А инаку БЕЗ врски и АПСОЛВЕНТ да си нема да те примат во тие домови.
Во Гоце може има шанси и без врски ако не си бруцош (ама секако добро е да си најдеш некој, за да не биде после куку леле) а за Кузман стварно треба да се придвижи голема машинерија, инаку ништо. Таму голем број луѓе и со врски не успеваат да влезат.

имаше многу бруцоши... сепак, гоце не е место за бруцоши, барем така мислам :)
--- надополнето: 19 август 2012 во 01:19 ---

ах леее... почна и да ме мајтапиш... :D
Не се љути колега, само добронамерна критика беше :)
 
Член од
11 јуни 2012
Мислења
19
Поени од реакции
2
Прва година сум сега на Градежен. Што мислите која е подобра опција Гоце или Стив?( и во 2 студенски дома имам врски) и дали некој знае дефинитивно по колку ќе бидат во соба во Стив 3 или 4 ? Кузман знам дека е најдобра опција али пошто не примаа бруцоши односно треба да имаш јаки врски и дефинитивно отпаѓа !!!
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
^И јас си имам врски за во студентски и тоа не ги ни знам кои се, искористив преку другарка, а најјако е што и она преку другар средува па исто ко мене нема поим кои се и што се :ROFLMAO:

Е сега ме интересира eлектронското аплицирање е од 21 до 28? А потоа документи кога се носат? И што поточно треба да носам?
Гледав на страната на Пелагонија ама тие документите, изјави кои се ставени таму ми стојат за студентите од II па натака..
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Прва година сум сега на Градежен. Што мислите која е подобра опција Гоце или Стив?( и во 2 студенски дома имам врски) и дали некој знае дефинитивно по колку ќе бидат во соба во Стив 3 или 4 ? Кузман знам дека е најдобра опција али пошто не примаа бруцоши односно треба да имаш јаки врски и дефинитивно отпаѓа !!!
Стив по 4 во соба 100%, Гоце по 2. Според мене Гоце ти е подобар избор (ако веќе имаш врски), ама сепак тоа зависи од повеќе фактори. А Стив ако фатиш врски за некоја од машките згради супер би било, женската не ти ја препорачувам.
Како што реков, само мое мислење е ова, додека не видиш не можеш да знаеш.
^И јас си имам врски за во студентски и тоа не ги ни знам кои се, искористив преку другарка, а најјако е што и она преку другар средува па исто ко мене нема поим кои се и што се :ROFLMAO:

Е сега ме интересира eлектронското аплицирање е од 21 до 28? А потоа документи кога се носат? И што поточно треба да носам?
Абе луѓе по сто пати се одговараат едни исти прашања на темава, а и КОНКУРСОТ одамна е излезен, читајте малку....
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Океј, океј, не се нервирај :D
Јас гледав на страната на Пелагонија, а таму не најдов, па затоа..
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Во Гоце може има шанси и без врски ако не си бруцош (ама секако добро е да си најдеш некој, за да не биде после куку леле) а за Кузман стварно треба да се придвижи голема машинерија, инаку ништо. Таму голем број луѓе и со врски не успеваат да влезат.
Страшно и просто неверојатно, ама тоа е, ќе се мачиме колку можеме...:notworthy:
--- надополнето: 19 август 2012 во 03:45 ---
јас сум без врски.. за во Гоце
Со среќа нека ти е!:icon_lol:
--- надополнето: 19 август 2012 во 03:50 ---
А до веро има директна линија? Па после од веро до филозофски пеш.
Нема ниедна автобуска линија од Пелагонија ниту до Филозофски, ниту до Веро.:unsure: Барем јас така знам.
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
А тие автобусите од Пелагонија и Стиф како одат до Градежен? Во кои термини? Да не треба од ка ќе отидам на факултетот да се изначекам таму додека да почниме и обратно??
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
А тие автобусите од Пелагонија и Стиф како одат до Градежен? Во кои термини? Да не треба од ка ќе отидам на факултетот да се изначекам таму додека да почниме и обратно??
Имаш на секои 10-15 минути, е сеа некад ќе се деси да ти касни автобусот или пак пред нос да ти помине, па ќе треба да чекаш +10-15 минути...али ништо страшно, за кратко време ќе си го фатиш ритамот.
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
fiksen ти влези во студентски дом па после мисли на автобусите тоа ти е најмал проблем а за документите ке ви објават полека не се брзајте а мислам дека се доставуваат во кузман за сите студентски домови и за бруцоши и за др години
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.415
Поени од реакции
6.048
Страшно и просто неверојатно, ама тоа е, ќе се мачиме колку можеме...:notworthy:
--- надополнето: 19 август 2012 во 03:45 ---

Со среќа нека ти е!:icon_lol:
--- надополнето: 19 август 2012 во 03:50 ---

Нема ниедна автобуска линија од Пелагонија ниту до Филозофски, ниту до Веро.:unsure: Барем јас така знам.
Колку шо се сеќавам 58ца оди до Веро, е сеа колку блиску поминвеше до Пелагонија,ич неможам да се сетам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom