Студентски домови

Член од
29 јули 2011
Мислења
36
Поени од реакции
4
Се зависи од локацијата на факултетот, ама Кузман ти е најдобар (башка тоа нивната менза е главна, па од таму дистрибуират низ другите домови) и Стив.
За пелагонија пошто он и се приватизира малце почнаа тамо проблеми да и прават на децата ради секакви глупости, а и плус малце населбата е `спрецифична`.
Стив новите згради -мерак... остај ја флукс што вика - кој сака да уче ќе си најде начин
Гоце ми е најдобар за мене. ама за мене, а реално предност е само тоа што сте 2ца во соба, негативни ствари еден мал миљон... (од топла вода, до снабденост у бонска, (не)работење на лифтови менза....)
али уште еднш ќе повторам, прво барем кажи на што факултет ќе одеш најважна ти е локацијата...




Муабето ти е - ај да не се фалеме ама бмњ возам, иначе просек 7,74 имам, а за двете 9ки-единствени ми се тие... ај нема потреба од офтопик...

На градежен сум .... мислам дека кузман ми одговара :icon_mrgr:
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
Јас се двоумам помеѓу Стиф и Пелагонија, ама некако немам доволно информации шо и како, кој е поарен, зошто и сл. За Стиф знам само дека нема читална и тоа баш и не ми се допаѓа. За одење до факултет незнам како би одел со автобус или пешки пошто сум на Градежен (бруцош). До факултетот најблиску би ми бил Кузман ама ете таму требало врски, Пелагонија пак врски... Ми се скурчи едноставно :гомце:
 
Член од
26 мај 2009
Мислења
73
Поени од реакции
2
јас лани седев стив оваа година пак аплицирав за таму значи се е ок сеа малку треба да имаш срека да ти се погодат барем малку цимерите за да имаш договор и разбирање со нив читална имас на шумарски или земјоделски факултет и цел стив т.е тие што сакат да учат ги користат нив ти требаат помалку врски во однос на Пелагонија ваму нема албанци и имаш 2 и 2 А за градежен факултет условите во машките згради се супер..
 
Член од
4 август 2012
Мислења
158
Поени од реакции
57
јас лани седев стив оваа година пак аплицирав за таму значи се е ок сеа малку треба да имаш срека да ти се погодат барем малку цимерите за да имаш договор и разбирање со нив читална имас на шумарски или земјоделски факултет и цел стив т.е тие што сакат да учат ги користат нив ти требаат помалку врски во однос на Пелагонија ваму нема албанци и имаш 2 и 2 А за градежен факултет условите во машките згради се супер..
А шо е тоа 2 и 2А? У соба по колку? Храна? До градежен може ли (понекогаш) пешки или стално мора со автобус? И да... на колкава оддалеченост се читалните од домот?
Инаку слушнав и дека бил реновиран. :pipi:

Кој е поодалечен од факултетот Стиф или Пелагонија?
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
А шо е тоа 2 и 2А? У соба по колку? Храна? До градежен може ли (понекогаш) пешки или стално мора со автобус? И да... на колкава оддалеченост се читалните од домот?
Инаку слушнав и дека бил реновиран. :pipi:

Кој е поодалечен од факултетот Стиф или Пелагонија?
2 и 2А ти се автобуски линии од Стив до градежен. За пешки далеку ти се и Стив и Пелагонија, значи автобус обавезно. Од Стив читалните на Земјоделски и Шумарски ти се 3-4 минути пешки. Храната е океј, ако не си ептен пребирлив. У соба по четворица.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ја бев лани бруцош - не примаа (во наводници де, со врски сегде примаат, како што кажа членот погоре)
Примаа и лани и полани и претходно се примало бруцоши и во Гоце и во Кузман, само многу малку беа на број. Ако си фатиш врски не е битно која година си. Јас од прва во Кузман седам. Ама ако некој бруцош планирал да седи во некој од овие два дома, требало на време да си брка работа, заедно со НЕбруцошите, зашто после му е касно.
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Примаа и лани и полани и претходно се примало бруцоши и во Гоце и во Кузман, само многу малку беа на број. Ако си фатиш врски не е битно која година си. Јас од прва во Кузман седам. Ама ако некој бруцош планирал да седи во некој од овие два дома, требало на време да си брка работа, заедно со НЕбруцошите, зашто после му е касно.
Примаа, да. Ама членот праша каде може да влезе БЕЗ врски, затоа и му реков дека Гоце и Кузман отпаѓаат.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Примаа, да. Ама членот праша каде може да влезе БЕЗ врски, затоа и му реков дека Гоце и Кузман отпаѓаат.
ОК, тогаш сум разбрала лошо. А инаку БЕЗ врски и АПСОЛВЕНТ да си нема да те примат во тие домови.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
Сениќ колку е одалечен од Филозофски?
Директна автобуска линија од Пелагонија до Филозофски има?

Рок за електронското пријавување на студентите од I година почнува од 21.08.2012 година до 27.08.2012 година.
--- надополнето: 17 август 2012 во 19:46 ---
А документи во домовите кога се носат?
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Сениќ колку е одалечен од Филозофски?
Директна автобуска линија од Пелагонија до Филозофски има?
сенич ти е 1 - 2 километри подолу од стив .. скоро сите автобуси што поминуваат покрај сенич че те однесат до филозовски..

директни линии од пелагонија до филозофски нема.. треба да се прекачуваш онде кај собранието
--- надополнето: 18 август 2012 во 22:07 ---
ОК, тогаш сум разбрала лошо. А инаку БЕЗ врски и АПСОЛВЕНТ да си нема да те примат во тие домови.
јас сум без врски.. за во Гоце
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
167
Поени од реакции
78
А до веро има директна линија? Па после од веро до филозофски пеш.
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
1
Дечки во Стив првата и втората зграда ли се машки? И дали и двете се реновирани?
 
Член од
22 јули 2012
Мислења
17
Поени од реакции
1
Која е пред две, првата или втората :) ? И ако има некој слика од соба некако да ми прати...фала однапред!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom