Студентски домови

Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
кој е најдобар студентски дом во Скопје моментално :свиркам:

Се зависи од локацијата на факултетот, ама Кузман ти е најдобар (башка тоа нивната менза е главна, па од таму дистрибуират низ другите домови) и Стив.
За пелагонија пошто он и се приватизира малце почнаа тамо проблеми да и прават на децата ради секакви глупости, а и плус малце населбата е `спрецифична`.
Стив новите згради -мерак... остај ја флукс што вика - кој сака да уче ќе си најде начин
Гоце ми е најдобар за мене. ама за мене, а реално предност е само тоа што сте 2ца во соба, негативни ствари еден мал миљон... (од топла вода, до снабденост у бонска, (не)работење на лифтови менза....)
али уште еднш ќе повторам, прво барем кажи на што факултет ќе одеш најважна ти е локацијата...

Е добро де, ако веќе се фалиме, и ја имам просек 9.80, и тоа на еден од потешките факултети, ама тоа не беше поентата на муабетов во никој случај. Да не бегаме оф топик.

Муабето ти е - ај да не се фалеме ама бмњ возам, иначе просек 7,74 имам, а за двете 9ки-единствени ми се тие... ај нема потреба од офтопик...
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Муабето ти е - ај да не се фалеме ама бмњ возам, иначе просек 7,74 имам, а за двете 9ки-единствени ми се тие... ај нема потреба од офтопик...
Не е работата до фалењето, туку само спомнав дека идете оф топик со муабетот, не се пали одма....
А и пази како се понашаш пошто може комшивка ќе сум ти у Гоце, ако те начекам у темно, тешко тебе :X3:
И пак он топик,
За Стив, реков дека е потешко учењето, а не невозможно... И јас таму живеев годинава, па се снаоѓав, ама за разлика од на пример Кузман или Пелагонија, у Стив е потешко да учиш. Ама па затоа дружењето таму е незаборавно
И се слагам,машките згради супер се, ама у женската ако си влегол макар на 5 минути, сигурно знаеш за што зборам.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Секој студентски кога ќе навикнеш на него и условите после ти е најубав. Одбери си го тој од кој што ти е најлесен патот до факултет.
--- надополнето: 17 август 2012 во 02:44 ---
Хеј Гоце е мирно место без закани ќе ве молам :icon_lol:
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Секој студентски кога ќе навикнеш на него и условите после ти е најубав. Одбери си го тој од кој што ти е најлесен патот до факултет.
--- надополнето: 17 август 2012 во 02:44 ---
Хеј Гоце е мирно место без закани ќе ве молам :icon_lol:
Се извинувам, нова сум таму. Само кажете ми ги правилата и нема да праам проблеми ;) Мирна особа сум по природа :rolleyes: А со овој членов што ми се контра надвор ќе се пресметаме ако притреба (се шалам, no hard feelings).
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Се извинувам, нова сум таму. Само кажете ми ги правилата и нема да праам проблеми ;) Мирна особа сум по природа :rolleyes: А со овој членов што ми се контра надвор ќе се пресметаме ако притреба (се шалам, no hard feelings).
правилата се да нема правила :pos: освен задолжителна дружба на кајганџии :)
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Се извинувам, нова сум таму. Само кажете ми ги правилата и нема да праам проблеми ;) Мирна особа сум по природа :rolleyes: А со овој членов што ми се контра надвор ќе се пресметаме ако притреба (се шалам, no hard feelings).

У гоце има само едно правило... ако сакаш да јадеш убаво биди у 13:55 или 16:55 у менза... онка очекувај дека боп ( граф де...) и ориз со леб има да јадеш :D
иначе чистачките секогаш се фер, биди и ти можат за ногу работи да ти се најдат. Те ти два совета чисто како онака да не ме по лошо памтеш :D
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
правилата се да нема правила :pos: освен задолжителна дружба на кајганџии :)
Јас сум за, само нека ме има на конечна и се друго е океј...таман ќе ми треба некој да ми помогне првите 2-3 дена додека да се снајдам што каде и како :)
У гоце има само едно правило... ако сакаш да јадеш убаво биди у 13:55 или 16:55 у менза... онка очекувај дека боп ( граф де...) и ориз со леб има да јадеш :D
иначе чистачките секогаш се фер, биди и ти можат за ногу работи да ти се најдат. Те ти два совета чисто како онака да не ме по лошо памтеш :D
За у менза горе долу јасно ми е како иде од Стив. А за ова другото,фала. А нема да те памтам по лошо во никој случај.Прво-не сум злопамтило. А второ-ништо не си ми згрешил. Ти биди фин со мене-и јас ќе бидам фина со тебе. As simple as that. Од кај знаеш може кафе ќе пиеме некој ден заедно од септември, а нема да се знаеме дека сме го праеле муабетов. И то.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
У гоце има само едно правило... ако сакаш да јадеш убаво биди у 13:55 или 16:55 у менза... онка очекувај дека боп ( граф де...) и ориз со леб има да јадеш :D
Сабајле во 11, па после во 15, па во 17 се поубавата храна
--- надополнето: 17 август 2012 во 02:56 ---
Јас сум за, само нека ме има на конечна и се друго е океј...таман ќе ми треба некој да ми помогне првите 2-3 дена додека да се снајдам што каде и како :)
Ќе помагаме, само ќе немаш гајле штом веќе си седела по студентски
 
Член од
18 април 2008
Мислења
876
Поени од реакции
213
Сабајле во 11, па после во 15, па во 17 се поубавата храна
Како шо ме држе памтење стекчињата накај 2 излаваа? или толку брзо сум забравил :D
--- надополнето: 17 август 2012 во 02:58 ---
Јас сум за, само нека ме има на конечна и се друго е океј...таман ќе ми треба некој да ми помогне првите 2-3 дена додека да се снајдам што каде и како :)

тмн работа :) гоце се на се ти е најдружељубив дом (мое мислење)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Ќе помагаме, само ќе немаш гајле штом веќе си седела по студентски
Не ми е проблем мене тоа, се прилагодувам брзо на било каква околина и луѓе. Ми треба помош само додека да се ориентирам што каде се наоѓа. После тоа гајле неам, не ми смета ни ладна вода, ни расипани лифтови..ништо :)
тмн работа :) гоце се на се ти е најдружељубив дом (мое мислење)
Живи били па видели... не е далеку септември :)

И уште ова за двајцата: Престанете ве молам со стекчињата, мртва гладна сум :confused:
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Не ми е проблем мене тоа, се прилагодувам брзо на било каква околина и луѓе. Ми треба помош само додека да се ориентирам што каде се наоѓа. После тоа гајле неам, не ми смета ни ладна вода, ни расипани лифтови..ништо :)
Познавам еден му цртавме се надевам не си таква :pos: Се зезам за ова, само да не примат на конечна и ќе прајме муабет за Гоце


Живи били па видели... не е далеку септември :)

И уште ова за двајцата: Престанете ве молам со стекчињата, мртва гладна сум :confused:
Океј за ражничи ќе прајме муабет :)
 
Џ

ЏинЏер

Гостин
Познавам еден му цртавме се надевам не си таква :pos: Се зезам за ова, само да не примат на конечна и ќе прајме муабет за Гоце
Не до толку бе :)
Океј за ражничи ќе прајме муабет :)
Сакаш да ме убиеш пред да стигнам до Гоце???? ммммммммммммм
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.847
Поени од реакции
5.155
Диме уште прави бурек во 5 сабајле? Ех на времето кога јадевме бурек со јогуртче за 35 бона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom