PayPal (официјална тема)

Член од
28 мај 2011
Мислења
40
Поени од реакции
3
Вака, сакам да си отворам PayPal со маестро дебитна од тутунска. Дали воопшто може со маестро да се отвори зошто колку што ве читав ја препорачуваат Виза Електрон?
Е сега за тоа ако им текне да ми побараат нели копија од лична карта за верификација, сакам да ве прашам следново:
Имам роднина во Словенија (нормално со словенечко државјанство) и дали е возможно неговите податоци да ги ставам на PayPal account-от како име, презиме, адреса на живеење, дата на раѓање, а картичката нормално да си е на мое име? И во тој случај ако ова е можно и ми побараат верификација нели ќе можам да им пратам копија од личната карта на роднинава.
 
Член од
10 јануари 2011
Мислења
1.658
Поени од реакции
3.322
Вака, сакам да си отворам PayPal со маестро дебитна од тутунска. Дали воопшто може со маестро да се отвори зошто колку што ве читав ја препорачуваат Виза Електрон?
Е сега за тоа ако им текне да ми побараат нели копија од лична карта за верификација, сакам да ве прашам следново:
Имам роднина во Словенија (нормално со словенечко државјанство) и дали е возможно неговите податоци да ги ставам на PayPal account-от како име, презиме, адреса на живеење, дата на раѓање, а картичката нормално да си е на мое име? И во тој случај ако ова е можно и ми побараат верификација нели ќе можам да им пратам копија од личната карта на роднинава.
Значи картичката ти е од македонија а роднината од словенија при што неговата лична карта е од словенија а IP адресата од кај ти е? Овие од paypal се мали деца во градинка ништо не разбираат! Ова ми звучи забавно ај информирај не што ќе се случи?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Вака, сакам да си отворам PayPal со маестро дебитна од тутунска. Дали воопшто може со маестро да се отвори зошто колку што ве читав ја препорачуваат Виза Електрон?
Е сега за тоа ако им текне да ми побараат нели копија од лична карта за верификација, сакам да ве прашам следново:
Имам роднина во Словенија (нормално со словенечко државјанство) и дали е возможно неговите податоци да ги ставам на PayPal account-от како име, презиме, адреса на живеење, дата на раѓање, а картичката нормално да си е на мое име? И во тој случај ако ова е можно и ми побараат верификација нели ќе можам да им пратам копија од личната карта на роднинава.
Не може, нема да ти ја прифати картичката. Ако акаунтот се регистрира на едно име и презиме, картичката мора да биде на истото име и презиме.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.336
Maestro se isklucivo za plakanje vo trgovska mreza na terminali to est po prodavnici
the end
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.407
Поени од реакции
5.336
Da.
Mozes da ja zulkas po terminali vo Tinex Vero Valiant..., da si vagas plata so nea i slicno....Megutoa da ja koristis online ne moze.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Прв пат користам сеа Paypal, и моменално имам добиено пари од 2 места, и сега коа сакам да ги повлечам сите пари, ми излегува опција да одберам коа сума да е повлечам, нема опција сите пари од еднаш да се земат ?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Прв пат користам сеа Paypal, и моменално имам добиено пари од 2 места, и сега коа сакам да ги повлечам сите пари, ми излегува опција да одберам коа сума да е повлечам, нема опција сите пари од еднаш да се земат ?
Here's a crazy idea, пробај да ја напишеш цела сума. :rolleyes:

Иначе има шанси да ти го блокираат акаунтот. Јас не би ги повлекол...
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Here's a crazy idea, пробај да ја напишеш цела сума. :rolleyes:

Иначе има шанси да ти го блокираат акаунтот. Јас не би ги повлекол...
Па го верификував јас, со последната :D финта :D, си пише дека е верификуван можно е пак да има проблеми ?, инаку ако така може да го блокираат - префрлање на друг акаунт ќе може ? :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Прв пат користам сеа Paypal, и моменално имам добиено пари од 2 места, и сега коа сакам да ги повлечам сите пари, ми излегува опција да одберам коа сума да е повлечам, нема опција сите пари од еднаш да се земат ?
За колку пари се работи?
 

ErT

Console Dude
Член од
17 ноември 2007
Мислења
2.208
Поени од реакции
265
Па го верификував јас, со последната :D финта :D, си пише дека е верификуван можно е пак да има проблеми ?, инаку ако така може да го блокираат - префрлање на друг акаунт ќе може ? :)
Нема врска, ако рачно ти го проверат акаунтот, очекувај блок. А најчесто кога има повлекување на пари се дешава ова. Прочитај неколку страни од темава и ќе видиш.

Иначе можеш да плаќаш/праќаш на друг акаунт. (само види да не се огромни суми)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еднаш 20 и еднаш 100 долари :)
И ми дава опција да бирам коа сума да е извадам, не можам пример 120 да повлечам :)
Они глупи не се, како ќе ти земат повеќе пари :) . Немој над 1400 долари да си играш на годишно ниво.

Зами ја прво поголемата сума и причекај што ќе биде.
--- надополнето: 9 август 2012 во 15:41 ---
Причекај недела-две додека не ти легнат во МК.
 

OziLLLL

MADRIDISTA
Член од
8 октомври 2008
Мислења
3.334
Поени од реакции
1.892
Они глупи не се, како ќе ти земат повеќе пари :) . Немој над 1400 долари да си играш на годишно ниво.

Зами ја прво поголемата сума и причекај што ќе биде.
--- надополнето: 9 август 2012 во 15:41 ---
Причекај недела-две додека не ти легнат во МК.
Си пишува 2-3 дена дека е потребно, но колку и да се пак се пари, доколку пробам да ги повчелам можно е да го блокират и да отидат тие пари, најарно е на друг акаунт па тој да ми ги вади :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Си пишува 2-3 дена дека е потребно, но колку и да се пак се пари, доколку пробам да ги повчелам можно е да го блокират и да отидат тие пари, најарно е на друг акаунт па тој да ми ги вади :)
Ако имаш валиден акаунт кој и мануелно да го проверат нема да го блокираат тогаш префрлај таму. Секогаш има ризик со овие наши акаунти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom