Романтика и романтични гестови

Член од
23 август 2011
Мислења
113
Поени од реакции
46
pravam romanticni gestovi, postojano mu kazuvam deka mi nedostiga i kolku mi e milo sto go slusam barem, a i bez dvoumenje ako sum zatreskana kupuvam podarok (ne mora da e skap) kako na primer privrzok za na klucevi i sl. ... i gledam najubavo da si pominuva koga e so mene :)
 
Член од
29 август 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
kako da ja iznenadam sakanata?sakam da i priredam iznenaduvanje no ne znam sto da bide toa..moze nekoj primer dobro bi mi doshol?:)
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
kako da ja iznenadam sakanata?sakam da i priredam iznenaduvanje no ne znam sto da bide toa..moze nekoj primer dobro bi mi doshol?:)
Можеш да и подариш една ружа, и некое малечко љубовно писменце. Верувај премногу ќе и се допадне. :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Ако може да ми даде некој некаква идеја само ми треба хитно ако може сега ... Сакам да направам нешто романтично да ја изненадам женската ... Малце е комплицирана работава пошто утре планираме да прекинеме на еден период ама сепак сакам да направам нешто што ќе го памти ...
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Ако може да ми даде некој некаква идеја само ми треба хитно ако може сега ... Сакам да направам нешто романтично да ја изненадам женската ... Малце е комплицирана работава пошто утре планираме да прекинеме на еден период ама сепак сакам да направам нешто што ќе го памти ...
Остај ја трудна. Така ќе имаш поткрепа да не раскинувате.

Шега на страна, сине оригиналност треба. Нешто што ти го знаеш за неа а она тоа го сака, помешано со инвентивност и подарено во момент.
Спонтано праи се на улав дека нема ништо а онака после како ќе се одвиваат работите, спреми и` го изненадувањето.
Ти треба да знаеш што она посакува, па избери го тоа.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
колку во денешно време младите дечки знаа да ги изненадат своите девојки со по некоја роматика, по некоја ружа, некоја вечера едноставно колку сте романтични?
некако последно време гледам се губи тоа исчезнува или можеби грешам
прво да почнам од себе :), додека бев во врска девојката ја изненадував скоро секој ден :D, еднаш цвеќе, бисерче, нараквица и слични ставри, од друга страна и таа знаеше да врати и тоа како :sneaky:.
на ред сте вие :), istovo prasanje e i za devojkite kako tie gi iznenaduvaat deckovcite :)
valentines_day_mm_112106.jpg valentines-day-dinner.gif
 
Член од
17 март 2009
Мислења
194
Поени од реакции
22
Што и да се каже нешто романично нека биде кажано висински од срце! )како што јас кажувам !!
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Јас користам природна романтика тоа што ми доагја од душата тоа му го кажувам и мн успевам во тоа..
успевам дека не се стегам пред девојка сум мн опуштен и онака сами ми доајгаат зборовите за девојката да се опие...
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Hmm ako postoi nekoj sto moze da iznenadi toa sum jas.Ednaska zemav da ja iznenadam licnosta draga so toa sto i posvetivv cela diskoteka i aranzman so vince,origami ruza i pesni posveteni za nea.zasluzuvase zasto bese super sprema mene.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Вчера мојот драг дечко од нигде никаде ми донесе дома појадок. Можеби ќе си речете не е тоа ништо посебно. Посебното е во тоа што сме кратко заедно и што не знаеше точно кај живеам :) а тој со директорот негов динг-донг „имаме пакет за госпоѓицата“ :) и тоа со моите омилени јадења! :)
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.116
Поени од реакции
8.224
Ни јас ни партнерот не сме романтични.
Добро, тој малку е.
Му ставам до знаење дека го сакам, зошто низ се добро и лошо во животот го држам за рака и му кажувам и докажувам дека сум со него, без оглед на се, дека и кога греши пак го сакам, дека му верувам и ја има целата слобода на овој свет, дека што и да направи, јас нема да се откажам од него.
Не му пишувам СМС, не палам свеќи, не цртам картички... не ме бидува за тоа.
--- надополнето: Oct 14, 2011 2:25 PM ---
Вчера мојот драг дечко од нигде никаде ми донесе дома појадок. Можеби ќе си речете не е тоа ништо посебно. Посебното е во тоа што сме кратко заедно и што не знаеше точно кај живеам :) а тој со директорот негов динг-донг „имаме пакет за госпоѓицата“ :) и тоа со моите омилени јадења! :)
Јас така кафе му носам, во ретките денови кога е слободен од работа :)
Одлично изненадување од страна на дечкото! Браво! :)
--- надополнето: Oct 14, 2011 2:27 PM ---
Ако може да ми даде некој некаква идеја само ми треба хитно ако може сега ... Сакам да направам нешто романтично да ја изненадам женската ... Малце е комплицирана работава пошто утре планираме да прекинеме на еден период ама сепак сакам да направам нешто што ќе го памти ...
А да и кажеш искрено дека ја сакаш, дека не сакаш да бидеш без неа, и дека со разделувањето нема ништо да решите?
Кај мене тоа би упалило....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Kajgana Shop

На врв Bottom