Графички карти

Член од
22 август 2009
Мислења
61
Поени од реакции
1
Прашуваш која е подобра за да знаеш која да ја ставиш во музеј? Ондак 7300GT
dragi gospodine Sephiroth,Vaseto dobro poznavanje na hardverot e ocigledno i sekoja cest za toa,no na mnogu postovi imam primeteno deka odgovarate na ostanatite kako so omalovazuvanje i so nesoodveten odgovor,samo da naglasam deka site ne mozat da gi sledat najnovite tehnoloski dostignuvanja,znaci ako covekot prasal koja megu tie dve graficki odgovorete mu,a ne da prasuvate dali ke gi cuva vo muzej ili doma za spomen i dolgo sekavanje,pozdrav
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
dragi gospodine Sephiroth,Vaseto dobro poznavanje na hardverot e ocigledno i sekoja cest za toa,no na mnogu postovi imam primeteno deka odgovarate na ostanatite kako so omalovazuvanje i so nesoodveten odgovor,samo da naglasam deka site ne mozat da gi sledat najnovite tehnoloski dostignuvanja,znaci ako covekot prasal koja megu tie dve graficki odgovorete mu,a ne da prasuvate dali ke gi cuva vo muzej ili doma za spomen i dolgo sekavanje,pozdrav
Графичките се права антика, јас имав 6600GT до пред една година и беше сра*е за нови игри. Само го советуваме да не направи некоја глупост. Поздрав.
 

Kajgana e sranje

Македонија Шампион
Член од
9 април 2010
Мислења
225
Поени од реакции
64
6600 i 7300 se stari graficka. vo svetot na kompjuterite se prastari.
gi nemaa ni moznostite da gi startuvaat novite igri, a ne pa brzinata da gi dvizat.
ako kupuvas graficka za ponovi igri ne vrede za tie pari da davas. i taka za eftinite graficki razlika vo cena od edna do druga e mala. minimum gefroce 9xxx ili radeon 4xxx serija.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
dragi gospodine Sephiroth,Vaseto dobro poznavanje na hardverot e ocigledno i sekoja cest za toa,no na mnogu postovi imam primeteno deka odgovarate na ostanatite kako so omalovazuvanje i so nesoodveten odgovor,samo da naglasam deka site ne mozat da gi sledat najnovite tehnoloski dostignuvanja,znaci ako covekot prasal koja megu tie dve graficki odgovorete mu,a ne da prasuvate dali ke gi cuva vo muzej ili doma za spomen i dolgo sekavanje,pozdrav
Ако не одговорам така дрско и безобразно, некој ќе се направи будала и навистина ќе купи една од тие 2 графички. Помагам дури и кога мислиш дека не помагам.
 
Член од
3 февруари 2008
Мислења
25
Поени од реакции
4
jas vekje ja imam 6600GT no najdov 7300GT pa rekov da prasam dali e arna za da ja smenam no fala vi so pisavte i ke si ostanam so 6600GT pa potamu ke zemam ne samo graficka tuku poasolen pc pozz :)
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
Да земам 8600GT 256mb 128bit DDR3, или HD 4350 512MB DDR2, 64битна?
 

Steam.

wat
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.462
Поени од реакции
624
И ја се мислев за таа, иако од прва бев за атито.Иначе ја видов 8600-кава на YT, дека ја пушта Dirt 2 на маx.Фала многу.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Еве ваљда може на медиум - макс детали, но на помала резолуција.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Max детали без DX11, и Теселација? :)
Проблемот е што јас играм на иста резолуција, све на максимум (нормално без DX11 уклучен пошо немам таква графичка) на HD 4850 и Q8200, а типов игра на тие сетинзи со AMD 5000+ процесор и со 8600GT и скоро ич не му кочи. Преварант:)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Проблемот е што јас играм на иста резолуција, све на максимум (нормално без DX11 уклучен пошо немам таква графичка) на HD 4850 и Q8200, а типов игра на тие сетинзи со AMD 5000+ процесор и со 8600GT и скоро ич не му кочи. Преварант:)
Шо е финтата со тоа Теселација(не ми се смејте, не сум ПРО)

Јас ја пробав играва кога излезе so E2180 и GTS250 се на MAX и резолуција од 1440*900. Немаше никакво сецкање.
Колку што знам и графичката не беше со целосен капацитет со тој CPU.


Него и да прашам друго. Кога играм било која од GTA 4, се дешава Shits со графиката, после подолго играње. 1 саат минимум. Дали е тоа од прегревање или нешто друго(што не ми се верува).
кај сите други си е нормална графиката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom