Огледалце, огледалце... или: колку сме нарцисоидни?

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Јац цум најговемо налцисче на цеееевиот свет :pipi:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Гоооолем нарцис сум....потајно :pipi:
 

*LittLe heart*

*најубави очи-ЗЕЛЕНИ*
Член од
14 јануари 2008
Мислења
751
Поени од реакции
289
За изглед во одредени сутуации сум нарцис ама тоа зависи од расположение:pipi:.А за тоа дека секогаш сум во право...па така искача не сум јас крива:nesum:хехехе шала може понекогаш е мана, но јас си го гледам повеќе како позитивна страна:toe:
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Мојот однос кон огледалото се темели врз принципите на селекција и елиминација.
Сега, да не елаборирам...
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
14
Поени од реакции
1
lele, kako mozi da ne si se sakas sebesi?! Mora da si lud? Ako ne se sakas sebesi kako mozes da sakas nekoj drug?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
2
Поени од реакции
0
sum i ne sum...more sum...bar taka me dozivuvaat.."leee prestani" i ja "so be?","koj narcis si ne mi se veruva"..ja"?????"

mi vikaat od ocite,od pogledot mi izvira narcisoidnosta..od samata energija koja ja siram...a jas najseriozno ne go primetuvam toj moment,ne pravam neso namerno i gi molam da mi objasnat zaso taka mislat ama nemale objasnuvanje,ednostavno taka bilo...

koga ke izlezam bez ogledalo od doma ili nema vo moja blizina osekam deka mi fali neso i se nerviram.."abe kako go zaboraviv"...

a i cesto se desava da mi napravat copy-paste(dokolku moze)ali toa ne e ok:nenene:,bidete si svoi..
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Најбитно е себеси да се сакаш себеси, за потоа да те сакаат и другите, а и ти нив.
Па си се гледам во огледало често и некогаш си се сакам многу, некогаш помалце.
Но ајде нарцисче сум во одредени граници.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
da si se sakam sebesi no ne do tolku da sum narcis i da mislam deka sum najubava na svet.
 

Jin

Член од
17 февруари 2008
Мислења
419
Поени од реакции
20
Јас не знам шо да кажам за мене можда се сакам можда се мразам :)
 

*princess*

..SiMpLy GorGeOuS..
Член од
17 февруари 2008
Мислења
747
Поени од реакции
21
Јас сум вечен нарцис и секогаш ќе бидам... и многу мразам луѓе кои не се сакаат и не се самоуверени,,па цел ден го поминуваат пред огледало и само те прашуват-убав/а ли сум?......ние нарцисите го сакаме огледалото но и кога не сме пред него знаеме дека сме си убави така да не ни е толку потребно како на другите:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
Јас сум вечен нарцис и секогаш ќе бидам... и многу мразам луѓе кои не се сакаат и не се самоуверени,,па цел ден го поминуваат пред огледало и само те прашуват-убав/а ли сум?......ние нарцисите го сакаме огледалото но и кога не сме пред него знаеме дека сме си убави така да не ни е толку потребно како на другите:pos2::pos2::pos2::pos2:
на некој начин подржавам нарциси кои се убави, пошто до негде се у право...но обично убавите нарциси се празноглави, и со носот у “небо“....

мразам кога ке видам некое slighlty под нормала по убавина девојче, а се дигнала ко да е Адријана Лима...:nenene:
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
се сакам доволно себеси,но не сум нарцис,секој човек има мани и доблести,никој не е совршен,затоа не сум нарцис и не ни се преценнувам ни потценувам!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom