Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
Да не му се наоѓа на некој .psd фајл(монтажа) што ќе содржи барем 8 од овие предмети? :kesa:


чадор , чаша , бокал . вазна. монитор. очила . прозорец . цигари . сунѓер , аквариум . машна , огледало?
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Можно ли е повеќе слики наеднаш да им се намали големината? Имам околу 120 слики на кои треба да им ја намалам резолуцијата, ќе морам ли една по една?
 
Член од
5 февруари 2010
Мислења
93
Поени од реакции
6
Можно ли е повеќе слики наеднаш да им се намали големината? Имам околу 120 слики на кои треба да им ја намалам резолуцијата, ќе морам ли една по една?
Може да пробаш вака! Сите слики како леери, да ја смелиш резолуцијата, и да ги експортираш леерите како слики.

 
Член од
14 март 2010
Мислења
8
Поени од реакции
0
Можно ли е повеќе слики наеднаш да им се намали големината? Имам околу 120 слики на кои треба да им ја намалам резолуцијата, ќе морам ли една по една?

за такви ситници..ACDSee (било која верзија)

 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Може да пробаш вака! Сите слики како леери, да ја смелиш резолуцијата, и да ги експортираш леерите како слики.

Ако веќе имаш Photoshop ... едно погоре од ова мени, значи во Avtomate има опција Web Photo gallery ... нема потреба да се мачиш со слоеви ниту пак да инсталираш друг софтвер.
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Кога кликнам да пишувам текс ми го дава ова
Could not complete your request because something prevented the text engine from being initialized

помош ? :toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Кога кликнам да пишувам текс ми го дава ова
Could not complete your request because something prevented the text engine from being initialized

помош ? :toe:
1. Исклучи се што ти е од ADOBE
2. Уклучи да се гледаат HIDDEN FILES
3. Оди во: C:\Documents and Settings\ТВОЈОТ USER\Local Settings\Application Data\Adobe\TypeSupport
4. Избриши се што има внатре во фолдерот
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
1. Исклучи се што ти е од ADOBE
2. Уклучи да се гледаат HIDDEN FILES
3. Оди во: C:\Documents and Settings\ТВОЈОТ USER\Local Settings\Application Data\Adobe\TypeSupport
4. Избриши се што има внатре во фолдерот
само еден фајл имаше во тој фолдер го избришав али пак истиот проблем :/
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Луѓе ве молам, кажете ми како се прави ваков банер... ве молам што побрзо ако сте другари/другарки

 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Луѓе ве молам, кажете ми како се прави ваков банер... ве молам што побрзо ако сте другари/другарки

Ако е за таков ептен едноставен имаш и онлајн да си направеш и си го копираш кодо а инаку ја мислам дека у flash ти е најбоље...Не знам пробај или афтер ефектс а и мислам дека на друга тема ке ти даат поконкретен одговор....провери по темите.
 
Член од
11 септември 2009
Мислења
323
Поени од реакции
55
Дајте бе некој туторијал за почетник, али сроз почетник :toe:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Луѓе ве молам, кажете ми како се прави ваков банер... ве молам што побрзо ако сте другари/другарки

Во илустратор се прави ова не во фотошоп.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Ако е изводливо да се напраи следново:



- Пријателот од сликата да го мрда шеширот т.е. да го вади и става шеширот од глава - како да не поздравува.



- Коњот е свртен кон левата страна, ако може некој да напраи да биде свртен на другата страна односно на десно. :)

Ќе ви бидам вечно благодарен. :smir:
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
Дајте бе некој туторијал за почетник, али сроз почетник :toe:

па после барај related videos од каналот познат како MyDamnChannel
иначе видеата се наречени You Suck At Photoshop
 

Kajgana Shop

На врв Bottom