Adobe Photoshop - совети, туториали, помош

  • Креатор на темата Acid
  • Време на започнување

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
Не дека е тешко, али кај мене нејќе да се копира сликата :( дај линк или друга слика (како сакаш)


Ај пробај оваа,без црното и позадина,потписто нека остане :)
 

Aurora-Borealis

Едно дејче :D
Член од
22 август 2009
Мислења
193
Поени од реакции
101
Може некоја страна за спуштање Actions за фотошоп :)

фала однапред =)
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Како во Фотошоп да ја затемнам позадината. Нешто како ова сакам да направам:



Значи позадината нормално си е зелена со силни бои, но е затемнета. Како?
 

Песимист

Добро информиран оптимист
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.676
Поени од реакции
181
Како во Фотошоп да ја затемнам позадината. Нешто како ова сакам да направам:



Значи позадината нормално си е зелена со силни бои, но е затемнета. Како?
Оди на лееро од таа слика шо сакаш да ја затмнеш после оди hue/saturation и таму имаш да затемнеш.
Lyaer>new adjustment layer>hue/saturation
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.419
Поени од реакции
28.523
Ќе може да ми даде некој линк за Фотошоп ЦС4 целосна верзија но да не е портабл или екстендед....Ја го имам портабл и ми фалат некој алатки глеам некој туторијали со алатки кои воопшто ги неам...
 

ITK

Член од
10 октомври 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
51
Може сум ја утнал програмата ама ај да си прашам..како да направам како ова на сликава ( без текстот и стрелките ) само линиите..или ако сака некој да биде хуман да ја направи :smir:

 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
gledam tuka ima spremni decki so dobro poznavanje, za razlika od mene :) imam edna molba koj moze da mi pomogne..
http://www.macedonium.org/Macedonium.aspx?jazik=2
na ovaa stranica (a i na mnogu drugi stranici), dolu desno vo adobe flash player e napraven "dont you fyrom me, call me by my name" arno ama kako , na koj nacin da ja simnam, imam golema zelba da go stavam toa kako avatar.. mislam deka treba vo .bmp da go dobijam istiot efekt, ama koga ne znam :)
fala i pozdrav
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
За симнување од веб сајт вака одиш отвараш со мозила потоа Tools- па Page info- па Media и тука се наоѓаат сите работи кои можеш да ги симнеш треба да биде со .swf
http://www.macedonium.org/makedonija.swf ова е тоа рекламче а за да го направиш за avatar малце во Makromedia flash ќе чепнеш :toe:
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
abe dete, ako znaev jas, nemase da molam :) a epten kasno mi e za povtorno ucenje. :) ako znaes i imas volja da pomognes, bujrum....
pozz
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
abe dete, ako znaev jas, nemase da molam :) a epten kasno mi e za povtorno ucenje. :) ako znaes i imas volja da pomognes, bujrum....
pozz
Пробај во контакти на оваа страна да им испратиш е-маил со молба да ти го испратат. Мислам дека не би било проблем да го добиеш, со оглед дека ова е промотивен матерјал кој е од големо значење за Република Македонија. Ова засега е најбрзо нешто, што можам да ти предложам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom