Android корисници (проблеми, прашања, совети)

Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Да не знае некој како се рутира Vodafone Smart 2 ? Гледав едно клипче на youtube, го симнувам фајлот, го ставам во мемориската, го гасам мобилниот, држам Volume+ и копчето за палење и не ми излева тоа во клипчето туку All data will be reset. continue ( такво нешто .. и има да потврдам или да откажам ).. Help?
 
Член од
20 мај 2012
Мислења
43
Поени од реакции
10
kako mozam da go ja updatuvam android verzijata na vodafone smart 2?plsss HELP??
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.187
Има начин преко мојот андрид телефон да водам видео разговор до некој кој седи на комјутер?
Има предна камера телефонот, симнав скајп, ама невидов опција да видео разговор. Од спротивната страна ми прати личноста повик за виде разговор но пак не можевме да се гледаме.
Во андроид знам има еден софтвер qik video, ама тука бара да внесеш телефонски број, можеби и се наплаќа а и е за телефон со телефон колку што приметувам.

Мене ми треба преку мојот телефон, да водам разговор со некој што седи на pc.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
дали има
Има начин преко мојот андрид телефон да водам видео разговор до некој кој седи на комјутер?
Има предна камера телефонот, симнав скајп, ама невидов опција да видео разговор. Од спротивната страна ми прати личноста повик за виде разговор но пак не можевме да се гледаме.
Во андроид знам има еден софтвер qik video, ама тука бара да внесеш телефонски број, можеби и се наплаќа а и е за телефон со телефон колку што приметувам.

Мене ми треба преку мојот телефон, да водам разговор со некој што седи на pc.
имам Десире ХД и без проблем на скупе правам видео разговори на пц.
 
M

Muranyi

Гостин
Ве молам да ми препорачате добар РОМ за Samsung Galaxy S?Кој е според вас најдобар во моментов?
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.110
Поени од реакции
8.175
дали може да се блокира со скриен кога ке ти врти некој?
со покажан број без проблем мозе да се блокне, да не ти смета.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.912
Поени од реакции
1.678
Ве молам да ми препорачате добар РОМ за Samsung Galaxy S?Кој е според вас најдобар во моментов?
Еве ти, CM9 nightly 4.0.4 :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1592131

За CM10 4.1.1 сеуште е рано да го ставиш зошто е во алфа фаза, но ако сакаш да пробаш :
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1778526
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.338
Имам Samsung Ace... цело време ми јавува прозорче со порака дека немам доволно средства за следната услуга ... знам дека немам кредит ама ме интересира која апликација лапа од кредитот...
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Имам Samsung Ace... цело време ми јавува прозорче со порака дека немам доволно средства за следната услуга ... знам дека немам кредит ама ме интересира која апликација лапа од кредитот...
Мислам интернетот тоа што е за мрежи...провери!
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
Имам Samsung Ace... цело време ми јавува прозорче со порака дека немам доволно средства за следната услуга ... знам дека немам кредит ама ме интересира која апликација лапа од кредитот...
Исклучи data traffic и нема да имаш проблем.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom