Ви се случила некоја натприродна работа?

Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Нешто чудно ми се случи пред некој месец, во сон, нешто наеднаш почна јорганот силно да ме стега околу половината се појако и појако, дури го губев здивот и таман јас да го пуштам се разбудив и исчезна, а никого не сонував замо во сон слушав некој чуден глас и ми кажуваше нешто.o_O

Имам доста вакви ситуации преживеано, ама навистина толку многу чудни што неможам никако да ги доловам, језиво. Баш секој ден размислувам за тоа.
Малце можда оф топик.. Некој го викаат сениште, ако незнаеш што е прашај некој "по стручен". Од пријатели што имам слушнато кога раскажувале истото го кажуваат. Сениште некој го викаат природна работа па јбг ке мислиме и ние дека е природна :D. Може да те "фати" кога телото одмара т.е мозокот, свесен си ама неможеш да си помогнеш. Пред 2 години бев опседнат со тоа дека другарка дојде во школо со рани на дланките како некој да ја гребел/влечел. Ако стварно те интересира, прочитај има доста работи..Позз
 
V

Vollstandig

Гостин
Некој го викаат сениште, ако незнаеш што е прашај некој "по стручен". .............Ако стварно те интересира, прочитај има доста работи..Позз
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот. Пробај малце да изгледаш филм него ли пишување па и читање рекла-казала муабети. Детето она што ти го напишало е состојба која скоро повеќето луѓе ја почуствувале,и е крајно непријатана. Во моментот кога си измеѓу сон и будност, телото останува паразлизирано,во буквална смисла. Делот од мозокот кој треба да управува со телото,е сеуште заспан, додека разумот /свеста е разбудена, па настанува таа состојба што повеќето ја нарекуваат “гушење,стегање“. Обично трае неколку секунди, но некогаш знае да биде и доста заебана.Потребна е добра активација на мозокот и лесно ќе ја одбегните.


Нешто заебано ми се виде синоќа.Седев надвор во двор некаде од два ипол(навечер),си пушев цигари,и сега некадекај три веќе се спремав д аси влезам,а до тогаш сите кучиња во маало ќутеа,како ниедно куче да немаше.Потоа малку после три,три и 3-4 минути како наеднаш сите да почнаа да лаат,првин мојата,па после 2 секунди и сите други,ама онака како агресивно лаење,20тина секунди,па како квичење со страв,мојата дури почна да квичи како да ја тепа некој,и бегаше,се криеше,а немаше никој во двор.Лаеа се докај 4 саат ,кога и првите петли запеаа,и тогаш престанаа да лаат,исто како и што почнаа,наеднаш.
Може и нешто скроз рандом е,ама ете,ме растресе малце.
На кучињата доволно им е едно да залае, па цела група да почни да лае до недоглед.
Тоа што прекинале со петлите, валјда добиле конкуренција или опомена за кршење на јавен ред и мир. И да, заеби приказни што водат кај вампир.Кучињата имаат многу поразвиен осет од луѓето, ништо чудно да осетиле/намирисале и некој од дивите штетници наоколу па цел ден ќе лае...
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
110
Поени од реакции
171
Пред неколку месеци доцна ноќе лежев странично на кревет, сама во мојата соба. Не знам дали читав или чекав да заспијам, не е битно. Почнав да осеќам како некој да ме гали од позади, полека, почнувајќи од главата па надолу по грбот и повторно така неколку пати... Се скаменив од страв, не мрднав, ми беше страв да се свртам и одлучив да заспијам. Толку. :)
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
233
Поени од реакции
25
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот. Пробај малце да изгледаш филм него ли пишување па и читање рекла-казала муабети. Детето она што ти го напишало е состојба која скоро повеќето луѓе ја почуствувале,и е крајно непријатана. Во моментот кога си измеѓу сон и будност, телото останува паразлизирано,во буквална смисла. Делот од мозокот кој треба да управува со телото,е сеуште заспан, додека разумот /свеста е разбудена, па настанува таа состојба што повеќето ја нарекуваат “гушење,стегање“. Обично трае неколку секунди, но некогаш знае да биде и доста заебана.Потребна е добра активација на мозокот и лесно ќе ја одбегните.




На кучињата доволно им е едно да залае, па цела група да почни да лае до недоглед.
Тоа што прекинале со петлите, валјда добиле конкуренција или опомена за кршење на јавен ред и мир. И да, заеби приказни што водат кај вампир.Кучињата имаат многу поразвиен осет од луѓето, ништо чудно да осетиле/намирисале и некој од дивите штетници наоколу па цел ден ќе лае...
Samo makedoncite li se?epa ako mislis taka poarno ne pisi ovde.site go imame toa slusnato za potsvesta. Ako ti neveruvas vo ovie raboti, ima drugi forumdzii sto vervaat. Inace, za ona so tegnenjeto i gusenjeto si vo pravo.
 
V

Vollstandig

Гостин
Samo makedoncite li se?epa ako mislis taka poarno ne pisi ovde.site go imame toa slusnato za potsvesta. Ako ti neveruvas vo ovie raboti, ima drugi forumdzii sto vervaat. Inace, za ona so tegnenjeto i gusenjeto si vo pravo.
Пошто е македонски форум, на македонски се зборува за македонски “приказни“ пишав така.А сигурен сум дека и во бразил во некое село истото се има случено,како и наоколу светот..
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.874
Поени од реакции
8.727
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот. Пробај малце да изгледаш филм него ли пишување па и читање рекла-казала муабети. Детето она што ти го напишало е состојба која скоро повеќето луѓе ја почуствувале,и е крајно непријатана. Во моментот кога си измеѓу сон и будност, телото останува паразлизирано,во буквална смисла. Делот од мозокот кој треба да управува со телото,е сеуште заспан, додека разумот /свеста е разбудена, па настанува таа состојба што повеќето ја нарекуваат “гушење,стегање“. Обично трае неколку секунди, но некогаш знае да биде и доста заебана.Потребна е добра активација на мозокот и лесно ќе ја одбегните.




На кучињата доволно им е едно да залае, па цела група да почни да лае до недоглед.
Тоа што прекинале со петлите, валјда добиле конкуренција или опомена за кршење на јавен ред и мир. И да, заеби приказни што водат кај вампир.Кучињата имаат многу поразвиен осет од луѓето, ништо чудно да осетиле/намирисале и некој од дивите штетници наоколу па цел ден ќе лае...
ова ми се случува често, мене искрено ми е доста интересна оваа појава, сакам да станам, а не можам, ама не ја осеќам толку трагично :) .. фала ти што ми ја објасни колку толку(y)
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.174
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот. Пробај малце да изгледаш филм него ли пишување па и читање рекла-казала муабети. Детето она што ти го напишало е состојба која скоро повеќето луѓе ја почуствувале,и е крајно непријатана. Во моментот кога си измеѓу сон и будност, телото останува паразлизирано,во буквална смисла. Делот од мозокот кој треба да управува со телото,е сеуште заспан, додека разумот /свеста е разбудена, па настанува таа состојба што повеќето ја нарекуваат “гушење,стегање“. Обично трае неколку секунди, но некогаш знае да биде и доста заебана.Потребна е добра активација на мозокот и лесно ќе ја одбегните.

Фантазија или не, не го кажував моето доживување дека сеуште го неам. Цитирав само тоа што го имам слушнато а колку е точно незнам. Не верувам нешто посебно во такви "надприродни" работи, но како што кажав имам другарка која 4 год учев средно со неа и нема зашто да ме лаже. Ти викам, дојде еднашка со рани на рацете, гребење. Она самата вика свесна била, но не можела да си помогне. Да си бил пред 2 години, со мене заедно, ке се запрашаш дали е фантазија. Таа девојка искрено ја жалам, и се случиле многу работи во животот, што не треба никој да ги има видено/осетено. Ако почнувам да ти кажувам се што знам за неа, ќе испадне дека сум психо :)

ПС: Не викам дека не е така како што објасни не сум доволно напатен, али и некако твоево не ти држи вода "Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот" запрашај се некогаш дали е и во реалноста така :) Позз
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Пред неколку месеци доцна ноќе лежев странично на кревет, сама во мојата соба. Почнав да осеќам како некој да ме гали од позади, полека, почнувајќи од главата па надолу по грбот и повторно така неколку пати...
Колку време си немала секс?
 

Christian Lovato

stonecold
Член од
2 април 2012
Мислења
601
Поени од реакции
272
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот. Пробај малце да изгледаш филм него ли пишување па и читање рекла-казала муабети. Детето она што ти го напишало е состојба која скоро повеќето луѓе ја почуствувале,и е крајно непријатана. Во моментот кога си измеѓу сон и будност, телото останува паразлизирано,во буквална смисла. Делот од мозокот кој треба да управува со телото,е сеуште заспан, додека разумот /свеста е разбудена, па настанува таа состојба што повеќето ја нарекуваат “гушење,стегање“. Обично трае неколку секунди, но некогаш знае да биде и доста заебана.Потребна е добра активација на мозокот и лесно ќе ја одбегните.




На кучињата доволно им е едно да залае, па цела група да почни да лае до недоглед.
Тоа што прекинале со петлите, валјда добиле конкуренција или опомена за кршење на јавен ред и мир. И да, заеби приказни што водат кај вампир.Кучињата имаат многу поразвиен осет од луѓето, ништо чудно да осетиле/намирисале и некој од дивите штетници наоколу па цел ден ќе лае...
Такви вампири како што сите мислат дека постојат се само мит!Има два вида на вампири, едни кои се хранат со енергија од луѓето(Психички-Пси вампири), и други кои неможат да издржат без крв -Сангвините, кои воедно не бркаат и убиваат лица туку имаат свои донори!...Вистинските вампири не горат (или светкаат) на сонце. не се бесмртни и не се убиваат со колец во срцето!
Пси вампирите се најмоќни, се хранат со енергија од луѓето но и самите не се свесни за тоа!Тие поседуваат моќи како телекинеза, манипулирање со енергија, илузии,телепатира, читање на срцата...Но дури и од овие психички вампири има неколку врсти!
Емоционални-црпат емоционална енергија од луѓето!
Сексуални-се хранат со сексуална енергија!
Пранични-кои се хранат со виталната енергија на луѓето!
Овие вампири можат да ја црпат енергијата од простории или пак преку допир!
ИмАМ и другар кој во моментов живее Америка, тој е Праничен вампир но може да го контролира понашањето и да не црпи толку енергија која ја заменува со енергијата на универзумот...барем сватил дека може да ја контролира моќт,а, некои не го сваќаат тоа па црпат премногу енергија...
 

B_O_K_I

RACING maniac
Член од
30 април 2008
Мислења
1.931
Поени од реакции
725
Пред некој ден бев во Лазарополе и паднаа муабети за натприродни работи што се дешаваат во селово, а биле прилично чести. Исто така со другарите што бев имале големи непријатности при преноќевањето во селото демек самовили имало според мештаните, се на се ми беше безвезе муабетот. Дојде моментот да идеме накај шаторите заставме покрај две куќи една спроти друга да го почекаме остатокот од друштвото. Една од куќата беше доста несредена како напуштена со отворени прозори ( а беше прилично ладно околу 9 степени кој би седел на тие температури со отворени прозори) и си викаме на заебанција замисли да има самовили во куќава и запалат светло уште недокажан муабетов се пали светло во куќата мн језиво. Ептен чудно е што дејствието е накај 4 часот сабајле жива душа немаше будна освен еден пожарникар што ја чуваше опремата и измрзнат германец до огинот пред шаторите.
 
Б

Бат Елохим

Гостин
Фантазијата на луѓето неуморно работи, особено со појавата на интернетот, секој добива шанса да ги изјасни своите режисерски - креативни способности за создавање на добра “хорор сторија“ која ќе се шири низ муабет како најнов трач. Опседнати куќи,живи вампири, духови на пат, чешми со закопано (станрдард проколнато) злато, и други ствари се дел од македонската фантазија што го цепи народот
Очигледно не си сретнал прави Шкоти, Ирци...Од болдот, освен Сенки друг филм со таква содржина нема... А да не правам муабет за разноразни проколнати куќи по Америката, дворците во Шкотска и Ирска...

Мислам стварно, не мора демек нашиот прост народ, ние демек просветлените да си го гледаме од висина...
 
Член од
28 мај 2012
Мислења
24
Поени од реакции
23
натприродни појави не постојат, постојат само ретардирани луѓе што веруваат во натриродни појави а посебно женските веруваат дека некој им прави маѓија па неможат да се мажат па одат по бајачи и се лажат дека треба да направат одреден ритуал за да се растури маѓијата, па така неколку ретардирани чупишта пред некоја година во 5 сабајле дошле со такси пред мојата зграда со црвена шамија в раце, влегле во зградата и за 5 минути излегле (така ми кажа една комшивка која седела на балкун тогаш )кога станав од спиење кај 8 ја видов шамијата врзана на кваката од мојата врата, и си реков колку само болни луѓе има, мислат дека така ќе станат среќни и несреќата ќе ја префрлат на друг, јас не вервам во натриродни работи , ама овие чупишта си ја пикаат глата в торба, недај боже да бев разбуден кога ја врзуваа шамијата , па незнам имаше да ги сомелам во свински гулаш!!!!
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
83
Поени од реакции
19
натприродни појави не постојат, постојат само ретардирани луѓе што веруваат во натриродни појави а посебно женските веруваат дека некој им прави маѓија па неможат да се мажат па одат по бајачи и се лажат дека треба да направат одреден ритуал за да се растури маѓијата, па така неколку ретардирани чупишта пред некоја година во 5 сабајле дошле со такси пред мојата зграда со црвена шамија в раце, влегле во зградата и за 5 минути излегле (така ми кажа една комшивка која седела на балкун тогаш )кога станав од спиење кај 8 ја видов шамијата врзана на кваката од мојата врата, и си реков колку само болни луѓе има, мислат дека така ќе станат среќни и несреќата ќе ја префрлат на друг, јас не вервам во натриродни работи , ама овие чупишта си ја пикаат глата в торба, недај боже да бев разбуден кога ја врзуваа шамијата , па незнам имаше да ги сомелам во свински гулаш!!!!
или јас така да ги видам,па верувај незнам живи дали ќе останат!!!!!!!
Иначе потполно се согласувам со твојов пост,за мене најдобро кажано,се шо прочитав или било на дрога,или од замор или ретард..Трето нема :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom