Бурма: Зошто се толерира ваков масакр? (+18)

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614
Доста добро изведено (y) Понекогаш мислам дека нема албанизација на Балканот и Македонија туку класична исламизација и потиснување на не муслиманското население
Уствари Албанците мошне мудро го искористуваат џокерот наречен Ислам, во својата цел - формирање етничка Албанија.

Далеку се они од оној Ислам, што се пропагира на Блискиот Исток, иако за жал пополека како да потпаѓаат и тие во лудилото.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Уствари Албанците мошне мудро го искористуваат џокерот наречен Ислам, во својата цел - формирање етничка Албанија.

Далеку се они од оној Ислам, што се пропагира на Блискиот Исток, иако за жал пополека како да потпаѓаат и тие во лудилото.
Мислиш дека стануваат поголеми верници? А зошто ако се верници ја поддржуваат САД во убиствана на иљадници муслимани ширум светот ? Во нивното национално прашање некако не ги интересира верата на пример во албанија има и христијани албанци а тие ги прифаќаат како едно исто затоа малце контроверзни се ...
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.543

Gleam deka odredeni spineri povtorno pochnaa so bajkite za miroljubiviot i pravichen islam.
Eve edno interesno video koe gi pobiva nivnite lazhgi, go postirashe mi se chini Raziel vo edna druga tema, i jas najtoplo vi preporachuvam da odvoite desetina minuti i vnimatelno da go poglednete.
Mnogu raboti kje vi se razjasnat.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.614

Gleam deka odredeni spineri povtorno pochnaa so bajkite za miroljubiviot i pravichen islam.
Eve edno interesno video koe gi pobiva nivnite lazhgi, go postirashe mi se chini Raziel vo edna druga tema, i jas najtoplo vi preporachuvam da odvoite desetina minuti i vnimatelno da go poglednete.
Mnogu raboti kje vi se razjasnat.

Она што ме радува и што е најбитно, е тоа дека Западот веќе сфати што е Исламот и која е неговата цел, или пак сфати дек аим избега од контрола сеедно. Допрва ќе го видиме одговорот.:)
 
T

templar55

Гостин
Ова ви е тотално ама тотално иста ситуација како кај нас... Гомната се доселуваат од Индонезија и ги тероризираат невините будисти на нивна ебана територија. Нема никакви масакри врз муслимани... тие слики се чисто перење на мозок за да гомната полесно да се палат на исламот. Будист не е способен за масакри... знаеме ние добро кој е способен за такво нешто. И би сакал побрзо да ги исчистат затоа што таму нема влијание курвата вавилонска за да им дели совети за соживот.
А серкото кој ја отворил темата нека не не понижува, ние знаеме што е google за разлика од вас неписмените и можеме полесно да ја истражиме и другата страна.
Будизмот е мирољубива религија. Тие на нападот од Кина возвратуваа со молитва. Чисто фингирана работа а инаку би сакал да е барем 2% вистина.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.288
Она што ме радува и што е најбитно, е тоа дека Западот веќе сфати што е Исламот и која е неговата цел, или пак сфати дек аим избега од контрола сеедно. Допрва ќе го видиме одговорот.:)
како тоа свати,а му овозможи да се развие на цела Северна Африка ?!
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.619
Поени од реакции
35.115
Муслиманите не сакаат да се асимилираат , не сакаат да прифатат со политички одлуки да им се забрани постењето , празнувањето , сунетот , минарињата , правото на брак и родење деца , правото на државјанство , правото на слободно движење , право на шамија и курбан.
Еднонставно секој сака да ги истребува муслиманите , а тие не се некои што го дозволуваат тоа туку така , и ете ти конфликт , и ете ти муслиманите лоши.
Власите секој ги сака , пошто лесно можеш за нив да речеш тој е Македонски револуционер , да му смениш презиме и мајчин јазик .... но има такви што не можеш да ги смениш , и затоа се лоши.
1. Кој тоа ги тера муслиманите да се асимилираат?
- Секој нормален граѓанин треба да се однесува нормално, да го почитува редот и законите во државата во која живее или престојува, а не да се однесува како дивјак симнат од планина и да се крие како п***а под кошула криејќи се и повикувајќи се на исламот.
2. Наброј ми 1 држава во светот каде што им е забрането на муслиманите да стапат во брак и да раѓаат деца.
3. Наброј ми 1 држава во светот каде што тебе како муслиман ти е скратено правото на слободно движење само затоа што си муслиман
4. Минарињата ви се забранети во Швајцарија, во Франција ви е забранета бурката и тие закони веќе се стапени на сила, па ти како муслиман на кому му е ускратено тоа право земај знаме со орел, забули се со бурка, земи си 2-3 канти бенЅин и трк до најблиската швајцарска и француска амбасада да протестираш.

Што се однесува до масакрот во Бурма, веднаш да си напишете протесни писма до Обединетите Нации, Нато, Европската Унија, да го дигнете Брисел на нозе, целата муслиманска дијаспора да огранизира масовни протести за да видат дека муслиманите немаат права во Бурма.
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
170
Поени од реакции
64
Ovi fotografii se od sekojdnevnite masakrii sto se slucuvaat vo Burma (Mijanmar), kade sekoj den se ubivaat po stotici deca, zeni, mazi nevini muslimani od strana na budistite, a USA, OON i drugi organizacii ni glas ni nisto od niv.


https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/428403_10150887258472294_443574662_n.jpg









Нема тука што да се толерира.Едноставно е некои луге почнале да се освестуваат.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.218
Поени од реакции
7.277

Gleam deka odredeni spineri povtorno pochnaa so bajkite za miroljubiviot i pravichen islam.
Eve edno interesno video koe gi pobiva nivnite lazhgi, go postirashe mi se chini Raziel vo edna druga tema, i jas najtoplo vi preporachuvam da odvoite desetina minuti i vnimatelno da go poglednete.
Mnogu raboti kje vi se razjasnat.
ти си ова ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Немам никакви симпатии кон овие кои убиваат деца на Велигден (или ги подржуваат убијците).
Слободно нека ги истепаат.
--- надополнето: 16 јули 2012 во 13:09 ---
Муслиманите насекаде низ светот секојдневно убиваат Христијани и сквернават цркви.
Никакви симпатии кон нивните маки.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.221
Немам никакви симпатии кон овие кои убиваат деца на Велигден (или ги подржуваат убијците).
Слободно нека ги истепаат.
Бурманци дошле во Македонија и ги убиле децата (и рибарот кој сите го забораваат) на Велигден?
Трк во МВР со информациите, побрзо.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.789
Бурманци дошле во Македонија и ги убиле децата (и рибарот кој сите го забораваат) на Велигден?
Трк во МВР со информациите, побрзо.
Види го постираното видео по горе, па после продавај либерализам.
..а исто можеш и да видиш за третманот на Христијаните во муслиманска средина. Веројатно ја знаеш листата што се објавува секој месец.
Така да, можеш ти комотно да глумиш лудило заедно со другите ноеви, али мене не ме терај.
 

Eisenhorn

Lord Inquisitor
Член од
6 мај 2009
Мислења
4.039
Поени од реакции
9.221
Види го постираното видео по горе, па после продавај либерализам.
..а исто можеш и да видиш за третманот на Христијаните во муслиманска средина. Веројатно ја знаеш листата што се објавува секој месец.
Така да, можеш ти комотно да глумиш лудило заедно со другите ноеви, али мене не ме терај.
Не те терам.
Само ми беше чудно што Бурманците кои ни чуле за Македонија го поврза со убиството за кое сеуште нема докази дека е извршено од екстремни исламисти.

Проблемот кај нас е етнички а не верски, иако здушно се работи на тоа од мафиите на власт како и нивните замантиени пријатели од двете страни.

Исто така проблемот во Бурма е етнички, едната група (Рохинга) се мрази со другата (Рахина) а исто така имаш додатен елемент на расизам бидејки Рохингите се малку потемни. Конфликтот им потекнува уште од пред примањето на Исламот.

Како во Нигерија каде се кољат племиња кои се кољеле од пред Исламот и Христијанството да дојдат таму.

Нормално, овој конфликт ке биде искористен од Вахабистите во нивни цели. Тоа е единствената врска.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom