Пивофест 2012 - 12-15.07.2012

Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
И пак ќе прашам, возна карта се плаќа ли на вонредниве возеви до Прилеп шо се?
 
Член од
25 февруари 2010
Мислења
1.158
Поени од реакции
879
не бе, и сместувањето е гага, и лапачката е гага како и пиењето:)
се плаќа нормално:)
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
na TV go gledav vo zivo kiril i me zdive,ako sum bil tamu neznam sto ke sum napravel :D
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.754
Поени од реакции
12.080
Леле Влатко што и направи на гитарата, ја запали да му ибам ѕверот...Џими Хендрикс!!!
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
И паркингот 50 денари е :icon_lol:.
 
С

сашенко

Гостин
Лудница беше вчера посебно на Дубиоза, уште нозете ме болат а и неколку модрици од шутките за успомен иам :pos: кога се туширав сабајле на очите ме печеше од пивото што беше упиено во косата, телото итн. Се на се одлична и музика и скара и пиво.
Ме избањаа и мене убаво со пивото, два пати се пресоблакав таму :pos: иначе урипав и ја у 2-3 шутки, бев лево од камерата и светлото (тоа високото) и лом беше таму. Си истураа пиво од шишиња врз глава, прскаа ко луди лом не направија хаха. Ама Дубиоза грмеа, лудница беше баш
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Какво пиво истурање се собравме едно 25 души се фино културно воспитани кај Споменикот од Ацеta позади копјето и нема пиво истурање, шутката беше приватна забава така да немаше проблем :icon_lol:.
Единсрвено Ч. сакаше песмава да ја порачаме јас да се спаравам со обезбедувањето а тој да се качи на бина и да ја порача со посвета за кого, арно амa не предухитрија во намерата и не разубедија после едно 15 минути.
Иде песма а не ја свиреа :icon_lol::

--- надополнето: 14 јули 2012 во 14:04 ---
Ајде вечер Џеј :icon_lol:. Инаку во Србија и во Македонија во затворите само во Недела има посети па кој разбра разбра :icon_lol:.

 
С

сашенко

Гостин
Какво пиво истурање се собравме едно 25 души се фино културно воспитани кај Споменикот од Ацеta позади копјето и нема пиво истурање, шутката беше приватна забава така да немаше проблем :icon_lol:.
Друштвото отидоа таму после и утепев еден саат сигурно таму кај споменикот, супер беше ;), само незнам дали имаше договори од кајгана да се најдеме таму, не ја пратев темава
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
Друштвото отидоа таму после и утепев еден саат сигурно таму кај споменикот, супер беше ;), само незнам дали имаше договори од кајгана да се најдеме таму, не ја пратев темава
Немаше никаков договор да се сретнам јас лично за друг не знам.
 
Член од
21 октомври 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
2.394
Ме избањаа и мене убаво со пивото, два пати се пресоблакав таму :pos: иначе урипав и ја у 2-3 шутки, бев лево од камерата и светлото (тоа високото) и лом беше таму. Си истураа пиво од шишиња врз глава, прскаа ко луди лом не направија хаха. Ама Дубиоза грмеа, лудница беше баш
кај дигиталнио сат беше??


он топик...
сношти беше најголемата забава некогаш направена во прилеп и околината... почнувајќи со кирил кај 12 до 6 сато кај ѕидон беше лудници...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom