ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Што убаво вака граѓанско усно...колку само се изнамачив за влезните колоквиуми со тие ебаните прашања со слични одговори...
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182
Денеска Тинка...уше да почнеше да прашуе вие колега шо сакате Граѓанско 9или10 :D :D алал да и е
 

Advokatce

откачено
Член од
2 ноември 2009
Мислења
209
Поени од реакции
27
Знае некој како е мастер студии...да сподели искуство ...од било кој смер? дали е потешко полесно?? како идат испитиве дали е све усно или писмено? благодарам однапред...:love::ROFLMAO::love:
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.496
Поени од реакции
8.148
1.Do koga rabotat ovie na studentski prasanja, t.e od koga se na leten odmor?
2. Nekoj da mi kaze koga e priemno vreme na Taskovska, ili barem mail da mi pise od nea?
fala odnapred.
 

shema77

Borriello
Член од
30 јули 2009
Мислења
432
Поени од реакции
7
Дали има некој што оваа година ќе се запишува на правен Скопје?Одам на страната од факултетот и таму ми излага едно за уписи и вика да идеш на http://www.upisi.ukim.mk и таму секој заинтересиран да ја пополнел електронската пријавница и на денот на уписите се доставувале документите и бројот од пријавницата...отидов и пополнив ама сеуште не сум пратил,вика дека ќе оди кај комисијата на разгледдување...не знам дали да праќам,дали е стварно потребно ова?да не си заебам нешто...
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.428
Поени од реакции
6.073
Знајте дека се полагаат 2 влезни колоквиуми и испит :D, додека на повеќето останати факултети преку полагање на 2та колоквиуми се ослободуваш од испит :D ?

Не се секирајте ,да ве мотивирам вака пред запишвење :icon_lol: .

Да надополнам - летниот одмор ви почвит јули а ви завршвит крај на август кога почвит септемвриска сесија(ак ви останет испити) а во јануари скоро и да немате одмор :D.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знајте дека се полагаат 2 влезни колоквиуми и испит :D, додека на повеќето останати факултети преку полагање на 2та колоквиуми се ослободуваш од испит :D ?

Не се секирајте ,да ве мотивирам вака пред запишвење :icon_lol: .

Да надополнам - летниот одмор ви почвит јули а ви завршвит крај на август кога почвит септемвриска сесија(ак ви останет испити) а во јануари скоро и да немате одмор :D.
Абе со љубов и добра организација се се може :D
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
Шо мислење имате за Саво Климоски.Уште тој испит ми е останат ама мамата ич не ми се учит:icon_lol:Барат многу да знајш или можам да мумлам нешто од општа култура?
Саво те слуша внимателно и само од општа култура ако му мумлаш паѓаш, мора да знаеш да образложиш се, но и да допреш до суштината до конкретното да го кажеш најбитното но тоа да не биде сувопарно кажано, да има тек образложение, кохезија.
--- надополнето: 12 јули 2012 во 01:07 ---
1.Do koga rabotat ovie na studentski prasanja, t.e od koga se na leten odmor?
2. Nekoj da mi kaze koga e priemno vreme na Taskovska, ili barem mail da mi pise od nea?
fala odnapred.
тасковска - вторник и среда од 13 часот
 
Член од
14 јули 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дали имате материјал за Колизија на права? :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.050
Поени од реакции
25.035
Ќе може некој да ми ја објасни процедурата за зимање на документи од Правен? Дали треба нешто да се плати, дали одма ќе ми ги дадат документите или ќе треба да почекам неколку дена и дали Студентски Прашања работат во понеделник? Да не се отидени на одмор или нешто слично. :)
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Ќе може некој да ми ја објасни процедурата за зимање на документи од Правен? Дали треба нешто да се плати, дали одма ќе ми ги дадат документите или ќе треба да почекам неколку дена и дали Студентски Прашања работат во понеделник? Да не се отидени на одмор или нешто слично. :)
Еден другар ги земаше, треба да спремиш уплатница од 1000 ден на сметка од правен, молба напишана до деканот. Заедно со книжниот индекс мислим дека у архива ги однесе, а земањето на документите е наредниот ден. А дали работи студенски во понеделник незнам :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.050
Поени од реакции
25.035
Еден другар ги земаше, треба да спремиш уплатница од 1000 ден на сметка од правен, молба напишана до деканот. Заедно со книжниот индекс мислим дека у архива ги однесе, а земањето на документите е наредниот ден. А дали работи студенски во понеделник незнам :)
Каква молба напишана до деканот?
 
Член од
16 август 2007
Мислења
1.930
Поени од реакции
1.660
Каква молба напишана до деканот?
класична молба
Јас тој и тој со број на индекс xxxxxx го молам деканот за испис од правниот факултет и земање на својте документи. Или нешто слично
 

Kajgana Shop

На врв Bottom