Македонија - Доминиканска Република | Квалификации за ОИ, Лондон - 1/4 финале [петок 23:30 ч.]

5 ноември 2010
4.841
3.873
Незнаеме да прифаќаме порази а? :)
Сме изгубиле,сме изгубиле јеби га спорт е некој треба и да губи.

1 ноември 2008
7.396
1.880
На Европското бевме едни од најдобрите во одбрана сега дупка, катастрофа, браво Лазовски

2.289
Абе и за мене да ми судат судии, ќе растурам кошарка, не дрндај само.
Психички сме слаби,тоа не ебе ептен!Второ полувреме 5 тројки безвезе шутнаа ко мислиш да бркаме резултат во последна минута.
Како и да е најмногу од се ме интересира која е причината што Николовски ни минута не заигра.

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
7 јуни 2008
16.676
21.232
Знаеш што повеќе нервира од пораз? НЕКОЈ ШТО ЗБОРИ ДА НЕ СЕ НЕРВИРАШ!

Брокер

Broker of the Year
25 јули 2009
1.227
257
Нај страмниот пораз на Македонија, секоја чест, и ве Молам немојте со коментарите мала држава сме шо очекувавте блабла.. навистина е срамота 20 разлика да се прокоцка. Ако има доблест селекторот уште утре ќе си даде оставка.
И што е најако со 10 разлика губиме ај да беше нешто изедначено ама со 10 разлика да изгубиш АЛОО

3 мај 2012
534
1.662
Тоа е тоа ... се осеќам посрано, ама сепак ми се херои момциве .. знаат кошарка. И најголемите губат, денес малку судиите, малку погрешна тактика и тоа е ..

ЌЕ ДОЈДАТ ПАК ВО ВАКВА СИТУАЦИЈА ВО БЛИСКА ИДНИНА, во тоа сум сигурен ! :cool:

25 септември 2011
6.448
18.280
Лазовски клоца.
Гече фала за се ама плачеш за пензија.
Психолог под итно да работи со играчиве.
Канаѓанецот дома да не стигне пичка му материна смрдена.

13 јули 2010
1.373
1.595
Све по список на судиите , на тренерот на Доминикана , на Мартинезот гомнарот,на сите клошари -играчи од Доминикана ... мислам дека никад не сум имал притисок , ама после натпреварот ми се дигна 200/120 ... нека иде све у курац.

Ова ни беше Милениумска шанса да идеме на Олимпијада, а црнциве ни срушија све ....... ај у пм :mad::mad:

MasteR_#0

Addict
16 мај 2010
3.154
878
Да не играше Антиќ во одбрана како што играше 1ва половина, досега Гомникана ќе водеа 30 разлика. Доста се правите слепи, се кошаркарите/селектор ви се криви.

Tzeentch

Дискретен Херој
6 октомври 2011
581
347
Не јадет гомна за Лазовски бе ало
Што може да се направи 1 минута пред крај ?

Судииве ги утепаа психички нашиве и крај,Лазовски ви е крив сеа

Да бара поагресивна игра на фаул кога не стигаа, да бара тајм аути, да бара борба. Нешто од ова, али тоа е тоа , аматер си е аматер.

А

Анноун

Да бе , не може 20 разлика само од судии да изгубиш ! Се посраа последните 5 минути од 3та четвртина судење СМЕШКИ во корист на гомнава . Да не ги набројувам кој беа тоа СМЕШНИ ОДЛУКИ . И место со +10 , влеговме со +2 во последна четвртина. СМЕШКИ ЖИВИ , у наша лига вака не се судело !