Мажите преферираат глупави жени

Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Нема попаметен и поглуп пол. :rolleyes:
Има помалку глупи и повеќе глупи единки во секое општество.
Точно, ама ако ја следиш темата, а особено и насловот ќе заклучиш дека непотребен коментар е ова. Јас само го следам текот на темата :icon_mrgr:
И не врти очи да не ти дојдам таму :icon_lol:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Има предност темава и е многу конструктивна одредивме нова мерна единица, мерка за интелегенција е цицка.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.777
Поени од реакции
12.142
Јок. Равенството на Суси иде вака една цицка=интелегенција на маж. Значи мажите се интелегентни колку една цицка :pos:
Не ви се мешам и двајцата имате интересна поента...и така сте слаткоречиви. Иначе Сусаро води засега :icon_lol:
Не му ги извртувај зборовите ко Гвујо на водителот на канал 5 :)

Абе зборевме за тоа кој пол е поглуп, па сеа ти сам заклучи :icon_mrgr:
Женскиот моментално е поглуп оти бил со ограничени способности и пречки во развој ради патријархатот, сеуште се чувствува...ама се случува промена. Двата пола се глупи и интелигентни подеднакво т.е. не е ствар за генерализирање...
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.909
Поени од реакции
23.886
Свесен си дека потврдуваш дека мажите се глупи или не си свесен па треба да допишувам?:)
Не го врти муабетот како класично женско. Мерило за интелигенција е ај кју, грото реномирани лица од сите академски сфери се мажи. Тачка.
Тоа што мажите не знаат да се снајдат со жени колку што е обратното, не ти потврдува тебе никаква логика за глобала. Ако јас знам да дискутирам на теми како историја, технологија, генетика, банкарство а ти на пример за хемија тоа те прави покомпетентна или ако сакаш попаметна тебе на тема хемија не венерално. Ако е така и еден водоводџија може да да го изделка докторот на науки со наплата од 300 евра за нешто што коштало 50 само затоа што овој вториов не се разбира во водоводџиство или нема време. И што сега водоводџијата е попаметен од докторот на науки? Ај сега да не бидеме смешни и да не влеземе во прво оделение барем со тебе мислев дека нема да дојде до тоа.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зашо постојано мора да си ги мериме по темиве... сериозно.
Интелигенцијата не бира пол. Има паметни жени, има и паметни мажи. Зашто мора постојано да има расправии по темава? Демек жените се најпаметни, па го испиле целиот ум на планетава, а па мажите у пм, да не ни зборам, од што се паметни, мозок им тече од уши. :cautious:
Тие карактеристики се индивидуални и зависат од тоа колку човек работел на тоа да се надогради во животот. И сеа со муабетиве треба да излезе дека жените/мажите се глупави, ама затоа паметните и фини девојки затоа што не изгледаат како топ модели со нозе до заби, никој не ги приметува освен ако голи не излезат на улица. Ист е случајот и со мажите. Фини, паметни дечковци, не можат да најдат девојка, зашо одреден дел жени се трескаат од земја за некој со ренде за сирење на стомакот, каде што најверојатно и му отишол цел мозок.
И мажите и жените не се цвеќиња за мирисање, секој има свои квалитети и мани и сето тоа е ИНДИВИДУАЛНО.
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Ќе ви се убацам кратко во муабет, дали ќе паднеш на пар цицки или на мозокот на девојката нема врска со интелигенцијата на дечкото туку со ќеифот и сексуалната привлечност. Машко што свршава на интелигентна девојка без разлика на нејзиниот физички изглед секако нејзините цицки ќе му бидат од третостепена важност но тоа нема врска со неговата интелигенција да одбере квалитет туку што е за него во конкретниот случај најбрзиот начин до сексуална и емоционална среќа.

За сите останати што цицките ги сметаат за извор на задоволство поголемо од мозокот на девојката (најверојатно добри 99%) цицките секогаш ќе имаат предност. Ќеифот си го прави своето, си го бараш тоа што ти ствара задоволство а тоа не само што не е неинтелигентно од машка страна туку е и здраво и многу умно :).
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
И сега Сусаро, ај објасни ми кој е глуп во ситуацијава (не зборам за членови на форумов, да не ми се налути Сталкерот :icon_mrgr:, туку зборам по пол). Жена што користи нешто за кое знае дека обавезно ќе упали кај маж, или маж што и покрај тоа што наводно е свесен дека жената тоа го прави само за да добие нешто, сепак паѓа на таа финта?!
Мислам на болдиранана реченица не знаев дал да се смеам дал да плачам..
Не се согласувам со примерите на Јоко Оно и Кортни Лав на Сусаро од причина што девојките си имаа претходно изградена лична кариера и мислам дека не беа бракови од интерес како останатите, односно не беа интелектуално инфериорни од нивните сопатници како што се останатите госпоѓи што ги спомена Сусаро во постот.

Околу твоето прашање мислам дека одговорот лежи многу години наназад, ние (мажите) сме еволутивно наштеловани да бараме добра цицка (за да можат нашите потенцијални потомци да имаат доволно храна) и добар дуп (за да можат нашите потомци кои се букари да излезат со лезет низ карлицата на примерекот кој е за парање и да не умрат).
Истото се однесува и за жените кога ќе излезат на вечера со некој нерд кој е слаб и некој тип како што се декларираат Лет 3 и Чузен Уан на форумот неодољиви во секаква смисла. Тие секако ќе го изберат Лет од причина што можат да им донесат повеќе храна за нивните потомци, сега наместо лак и стрела соодветните примероци за парење имаат костим Версаче и Ферари, ама концептот е тој.
Мислам дека почитуваниот Savle_ може да објасни подетално по ова прашање од мене.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Не го врти муабетот како класично женско. Мерило за интелигенција е ај кју, грото реномирани лица од сите академски сфери се мажи. Тачка.
Тоа што мажите не знаат да се снајдат со жени колку што е обратното, не ти потврдува тебе никаква логика за глобала. Ако јас знам да дискутирам на теми како историја, технологија, генетика, банкарство а ти на пример за хемија тоа те прави покомпетентна или ако сакаш попаметна тебе на тема хемија не венерално. Ако е така и еден водоводџија може да да го изделка докторот на науки со наплата од 300 евра за нешто што коштало 50 само затоа што овој вториов не се разбира во водоводџиство или нема време. И што сега водоводџијата е попаметен од докторот на науки? Ај сега да не бидеме смешни и да не влеземе во прво оделение барем со тебе мислев дека нема да дојде до тоа.
Никаков муабет не вртам, само што тебе крајот не ти се допаѓа на муабетот јас не сум крива. Еве ќе те преведам: Мажите се поинтелегентни, на МЕНСА рушат рекорди, они се добитници на Нобелови награди, се сфаќаат, свесни се за се и иде една цицка и ги остава како партал на улица. Тоа потврдува колку се само паметни. Сега незнам дали тежината на цицката има врска со математиката, али заклучокот е тој. Доказите ги стави ти, а не јас :)
Да паднеш на цицка е многу интелегентна ствар, таа не се мери во МЕНСА.
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Не се согласувам со примерите на Јоко Оно и Кортни Лав на Сусаро од причина што девојките си имаа претходно изградена лична кариера и мислам дека не беа бракови од интерес како останатите, односно не беа интелектуално инфериорни од нивните сопатници како што се останатите госпоѓи што ги спомена Сусаро во постот.

Околу твоето прашање мислам дека одговорот лежи многу години наназад, ние (мажите) сме еволутивно наштеловани да бараме добра цицка (за да можат нашите потенцијални потомци да имаат доволно храна) и добар дуп (за да можат нашите потомци кои се букари да излезат со лезет низ карлицата на примерекот кој е за парање и да не умрат).
Истото се однесува и за жените кога ќе излезат на вечера со некој нерд кој е слаб и некој тип како што се декларираат Лет 3 и Чузен Уан на форумот неодољиви во секаква смисла. Тие секако ќе го изберат Лет од причина што можат да им донесат повеќе храна за нивните потомци, сега наместо лак и стрела соодветните примероци за парење имаат костим Версаче и Ферари, ама концептот е тој.
Мислам дека почитуваниот Savle_ може да објасни подетално по ова прашање од мене.
Па не дека не се согласувам со тебе, баш напротив, но моето убацување на темата беше од хумористични побуди, оти стварно на тема МАЖИТЕ ПРЕФЕРИРААТ ГЛУПАВИ ЖЕНИ, воопшто не ми паѓа на памет сериозно да се внесам :icon_lol:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.777
Поени од реакции
12.142
Мажите преферираат глупави жени има смисла т.е. тие очекуваат жената да се понаша т.н. глупаво што уствари е покорно и да ги исполни неговите очекувања, на нивните блиски и сите што ги опкружуваат (некако ми прозвучи како рекламата за осигурување), што не ја прави глупава. Секако тоа глуп и интелигентен е индивидуално како што рече Крејзи, и зависи за каква интелигенција станува збор (пошто познавам интелигентни во логичко математичка смисла ама тапа во емоционална и обратно) што пак зависи од околностите во кои си функционирал и секако од генетските предиспозиции...
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.949
Свесен си дека потврдуваш дека мажите се глупи или не си свесен па треба да допишувам?:)
Точно, глупи се. Но не поради коефициентот на интелегенција, ниту поради слабоста пред хормоните.
Глупи се затоа што жените во својот арсенал ја имаат лукавоста, па како и да се постави еден маж, може да го јаде и тоа дебело.
Критериум за тоа што е успех е индивидуална работа, непостои идентична дефиниција за сите, ниту за сите машки, ниту за сите девојки.
Ќе зборувам од мое лично искуство. Мене девојки што освен тело, цицки и добро газе, немаат што друго да понудат и не ми се баш некој предизвик. Можеби за секс за една вечер, но не и за нешто повеќе.
Во првиот случај, кој го посочи Сусаро, мажите се глупи затоа што им се препуштиле на страстите, и дозволиле тие жени да бидат со нив поради материјална корист.
Но има и втор случај. Кога интересот на мажот не е само страста и сексот, а интересот на девојката не се само материјарните нешта. А како што некој кажа погоре, непостојат глупи жени, постојат само добри глумци.
Во овој втор случај, мажите се далеку поглупи од оние кој свесно дозволиле да бидат со жена која е со нив само поради материјална корист. Глупи се затоа што верувале и сакале.
Но и глупоста од овој тип знае да биде од корист и да ти помогне да сватиш колку човечност има во луѓето.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Точно, глупи се. Но не поради коефициентот на интелегенција, ниту поради слабоста пред хормоните.
Глупи се затоа што жените во својот арсенал ја имаат лукавоста, па како и да се постави еден маж, може да го јаде и тоа дебело.
Критериум за тоа што е успех е индивидуална работа, непостои идентична дефиниција за сите, ниту за сите машки, ниту за сите девојки.
Ќе зборувам од мое лично искуство. Мене девојки што освен тело, цицки и добро газе, немаат што друго да понудат и не ми се баш некој предизвик. Можеби за секс за една вечер, но не и за нешто повеќе.
Во првиот случај, кој го посочи Сусаро, мажите се глупи затоа што им се препуштиле на страстите, и дозволиле тие жени да бидат со нив поради материјална корист.
Но има и втор случај. Кога интересот на мажот не е само страста и сексот, а интересот на девојката не се само материјарните нешта. А како што некој кажа погоре, непостојат глупи жени, постојат само добри глумци.
Во овој втор случај, мажите се далеку поглупи од оние кој свесно дозволиле да бидат со жена која е со нив само поради материјална корист. Глупи се затоа што верувале и сакале.
Но и глупоста од овој тип знае да биде од корист и да ти помогне да сватиш колку човечност има во луѓето.
Значи темава е мажите преферираат глупави жени. Глупавоста на жените се мери според коефициент на интелегенција, а на мажите се мери според степен на што?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.316
Поени од реакции
22.124
Има предност темава и е многу конструктивна одредивме нова мерна единица, мерка за интелегенција е цицка.
Биди малце поконкретна сепак за едниница мерка се работи и тука работите мораат да бидат строго со дефинирани параметри.
Ете кој од овие различни видови на цицки би ја зеле како единица мерка за интелегенција. Па после следователно спрема другите подтипови на цицки би ја одредувале и интелегинцијата на останатите. Ова е потребно за да не манипулираат со податоците.

Ете јас лично би паднал на интелигенција од типот горе лево , одма до неа десно па и таа до неа, а во никој случај не би паднал на интелигернција на од типот на долу десно:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom